CapoSonic ir jauns aksesuārs ģitāristiem. Tas ir īpašs kapo (kapodasters), kura ideja ir uzlikt dažādus (24’756 kombinācijas!) akordus līdz pat triju blakus esošu ladu platumam. Tas sniedz iespēju iegūt brīvo stīgu akordu skaņojumu (open tuning chords), nepārskaņojot pašu ģitāru un iegūstot bagātīgo un burvīgo, spēlējot standarta akordus. Lielisks veids, kā izmantot ģitāras potenciālu un doties vēl neizpētītā skaņas iegūšanas un tehnikas apguves spēlē.

Kā CapoSonic strādā?

Kā saka paši ražotāji, tā ir draudzīga ierīce, kas tiek uzlikta  virsū grifam. Katru stīgu var piespiest īpaša svira, iegūstot brīvu stīgu un jebkuru no skaņām blakus ladās (kopā trīs). Līdzīgi parastajiem kapo, to ir viegli uzlikt un noņemt; pēc tam tik jāspēlē, kas sirdij tīk!

Kā tādu dabūt?

Šobrīd CapoSonic ražo daļēji automatizēti, daļēji kā roku darbu. Inovatīvie ražotāji spēj uzbūvēt ap 250 eksemplāru nedēļā un ļoti cer uz atblastu, kas ļautu automatizēt procesu, aplielinot ražošanas apjomu un paātrinot piegādes laiku.

Oficiālā mājas lapa: www.caposonic.com

Klasiskos kapo to dažādajos veidos un cenās vari skatīties Ģitārspēles Veikalā.

 • Reply

  makslinieki welcome

  26 10 2012

  ideja jau interesanta. gaidīsim, kad drīzumā parādīsies robota roka, kura palīdzēs mainīt akordus 😀

 • Reply

  Kaspars

  01 11 2012

  Es mazliet painteresējos par to un nejauši uzsāku sarunas ar šī verķa izgudrotāju – iespējams, Latvijā varētu parādīties kaut kur ap Ziemassvētkiem, ja sapratu pareizi.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase