Ar savu leģendāro skanējumu, tehnoloģijām un tembra iespējām, „Gibson Dark Fire” (tumšā liesma) maina ģitāru pasauli! Tā ir viena no jaunākajām Gibson Les Paul elektriskajām viengabala korpusa (Solid Body) ģitārām, kura izstrādā Gibson Ģitāru Kompānija (Gibson Guitar Corporation). Aptuvenā cena ~ 3500 $


Tumšais Pārklājums (The Dark Finish)

Nepārspējamais Gibson Les Paul ģitāru dizains un forma ir visiem pazīstama. Īsumā – tas ir viens no vispopulārākajiem un pazīstamākiem ģitāras dizainiem pasaulē, un ģitāra Gibson Dark Fire ar savu popularitāti, izcelsmi (Gibson – ASV), kvalitāti un izskatu – ceļ to veselu līmeni augstāk.

Katra Gibson Dark Fire ierobežotā daudzumā ražotā ģitāra (limited edition) ir apveltīta ar pavisam jaunu korpusa „nitrocelulozes” pārklājumu (nitrocelluloseguitar finish), kura tika izstrādāta speciāli šai ģitārai. Šis pārklājums ir viens no vissatriecošākajiem pārklājumiem, kāds jebkad ir izgājis no Gibson rūpnīcas. Beigu rezultāts ir nevainojams: dziļa spīdīguma krāsa, kura iezīmē katru koka šķiedru un struktūru.


Klasiskās Bloka inkrustācijas (Classic Block Inlays)

Klasiskās grifa inkrustācijas (inlays), kuras var redzēt arī uz Dark Fire, paliek vienas no visievērojamākajām pazīmēm daudziem Gibson ģitāru modeļiem, ieskaitot leģendāro ES-355s 1960. gados un tagadējo bultveida Flying V Custom. Dark Fire inkrustācijas ir veidotas no akrila (acrylic), kas dod unikālu karbonšķiedras (carbon fiber) izskatu: tagadējais modes kliedziens.

Inkrustācijas ir ievietotas uz ģitāras grifa pamatnes (fingerboard) tādā veidā, kas pilnībā likvidē visas radušās spraugas. Rezultāts ir nevainojams: spēlēt uz šāda grifa ir ļoti ērti un patīkami.

Mahagonija korpuss (Chambered Mahogany Body)


Dark Fire
ir pagatavots no sarkankoka (mahagony), kas palīdz sasniegt gandrīz perfektu toni un svaru – lieliskā attiecībā. Viens no veidiem kā amatnieki to sasniedza, ir izgriežot viengabala sarkankoka korpusa aizmugurē kambari ar īpaša datora palīdzību (Computer Numeric Controlled(CNC) router). Amatnieki šo procesu izpildīja ar ļoti lielu precizitāti, jo pat vismazākā kļūme būtu ietekmējusi ģitāras skaņu. Rezultātā sanāk ļoti viegla un ērta ģitāra, kura ir akustiski skaļāka un ar spēcīgu rezonansi.

Hameleona Toņa tehnoloģija (Chameleon Tone Technology)

Gibson Dark Fire piedāvā bezgalīgu lielu toņu dažādību, kas ļauj katram spēlētājam izvēlēties sev piemērotāko. Runājot par skaņas noņēmējiem (Pickups), Gibson Dark Fire kombinē divus Gibson vispopulārākos skaņas noņēmējus – P90H Neck pozīcijā un Burstbucker 3 Bridge pozīcijā. Abi skaņas noņēmēji ir segti ar karbona šķiedras veida vāciņiem, lai saskaņotu kopējo ģitāras dizainu. Gibson Dark Fire dod iespēju pielāgot tiltiņa skaņas noņēmēju (Bridge pickup) ļoti labam akustiskam skanējumam un tonim.

Burstbucker 3

Pirmo reizi Burstbucker 3 parādījās 1990. gadā – tāpat kā Burstbucker 1 un 2, tas parāda Gibson vēlmi ieņemt un pārveidot savu dubult-spoļu skaņas noņēmēju patentu īpašības 1950. gados (Patent Applied For(PAF) humbuckers).

Burstbucker 3 nodrošina precīzu PAF (Patent Applied For) toni ar divām spolēm, kas padara skaņu raupju un gaisīgu.


 

Gibson jaunais P-90H Pickup

Jaunais P-90H skaņas noņēmējs ir viens no piemēriem, kas parāda, ka Gibson vienmēr ir par vienu soli priekšā. Šis jaunais skaņas noņēmējs piedāvā to pašu dvēselīgo, klasisko toni, ko leģendārais P-60 vienas spoles (single-coil) noņēmējs – tikai bez fona dūkoņas (hum). Gibson inženieri nodrošināja visas

P-60 rakstura iezīmes un sniedz vienādi augstu izvadi (output), kas padara P-90 skaņas noņēmējus vienus no visiekārojamākajiem skaņas noņēmējiem pasaulē.

Piezo Tilta Skaņas Noņēmējs (Piezo Bridge Pickup)

Dark Fire ietver sevī revolucionāro piezo tiltiņa skaņas noņēmēju (Piezo Bridge Pickup), kas patiesībā sastāv no sešiem individuāliem piezo skaņas noņēmējiem – katrs savai stīgai. Šie skaņas noņēmēji dod spēcīgāku un dabiskāku akustisko ģitāras skaņu. Divi klasiskie elektromagnētiskie skaņas noņēmēji un piezo tiltiņa skaņas noņēmējs ir visai jocīga kombinācija, taču tā dod vairāk kā 20 atsevišķas toņu kombinācijas.

Aksutiskās iespējas (Acoustic Capability)

Dark Fire dod iespēju pielāgot akustisko skaņu ar Piezo tiltiņa skaņas noņēmēja (Piezo Bridge Pickup) palīdzību. To var veikt, izmantojot revolucionāro rotācijas potenciometru, kas ir daļa no skaņas noņēmēju izvēles slēdža. Pagriežot slēdzi pulksteņrādītāja virzienā vai pretēji, var sasniegt Piezo akustisko skaņu sākot no 0 % līdz pat 100 %.

Galvenās kontroles kloķis (Master Control Knob)

Visu šo funkciju kontrolēšanas atslēga ir galvenās kontroles kloķis (Master Control Knob (turpmāk MCK)), kura ir pilnībā pārveidota: uzlabojot ergonomiku un pilnas krāsas matrices displeju, kuru papildina LED (light-emitting diode), kas palīdz ģitāras spēlmanim labāk redzēt MCK displeju tumsā un citos gaismas avota stāvokļos.

Gibson Dark Fire jaunie MCK dod arī iespēju mainīt skaņas noņēmējus un atsevišķas spoles. Ir iespējams mainīt toni un ģitāras skaņojumu automātiski un vienlaicīgi – pat vairākas reizes vienas dziesmas laikā.


Robot Interface Pack (R.I.P.)


Kamēr Gibson Dark Fire „sirds” slēpjās ģitāras iekšpusē, Robot Interface Pack (R.I.P.) dod iespēju pieslēgt šo daudzfunkcionālo ģitāru pie Windows vai Mac datoriem, dodot spēlētājam iespēju izvēlēties sev piemērotāko no toņa dažādības.

500 skaņojumu ar vienu baterijas uzlādēšanas reizi

Dark Fire akumulatora sistēma un strāvas ķēde ir ievērojami uzlabota, lai darbotos divas reizes ilgāk, pat ar ģitāras papildus veiktspēju. Tagad ģitāras spēlētājs var noskaņot ģitāru līdz pat 500 reizēm ar vienu lādiņu (iespējams arī spēlēt, kamēr ģitāra tiek ielādēta). Piedevām, ģitārai ir 12-voltu DC savienotājs priekš Robot Interference Pack (R.I.P.), kas lādē gan pašu R.I.P. un arī pašu Dark Fire bateriju, kad  tas ir nepieciešams.


Ātrāki, Vieglāki, Mazāki – Robot Tuners™

Pārveidotie Robot skaņotāji (Robot Tuners) uz Dark Fire ir ievērojami mazāki un vieglāki. Tie ir arī radikāli ātrāki. Ar šo ģitāru spēlētājs var piekļūt jebkuram iestatītam skaņojumam mazāk kā vienā sekundē (ģitāru ir iespējams gan automātiski uzskaņot, gan arī mainīt dažādākos skaņojumos).

Tekstu tulkoja un informāciju sagatavoja Vitālijs Krūmiņš

Papildināja Eduards Aksjoņenko

Informācijas avots: gibson.com

Bilžu avoti: gibson.com, swipelife.com, theurbaneffect.com

 • Reply

  njaa

  17 05 2010

  siekala noteceeja 😀

 • Reply

  njaa

  03 06 2010

  Smuka bezgala 😀

 • Reply

  Kristiaans

  06 06 2010

  Eduard, kaa labam skolniekam, negribi taadu man nopirkt?

 • Reply

  kasp

  14 08 2010

  ģitāra kas jālādē un pati noskaņojās ir smieklīga, tad jau nākošais Gibson solis būs ģitāra, kas pati arī šredo 😀

  kā parasti dirst ir viegli un patīkami, bet šai vietnei steidzami nepieciešams rakstu redaktors..

 • Reply

  Normis

  06 12 2010

  Smuka jau gan, bet elektronikas nevajadzīgas normālam ģitāristam pārāk daudz.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase