Kill em all ģitāraKā zināms, pavisam nesen (17. – 19. jūlijā) notika vērienīgs ģitāru tirgotāju pasākums – Summer NAMM. Tajā tika demonstrēti ļoti daudzi un dažādi ģitārtehnikas jaunumi, un šoreiz parunāsim par vienu no tiem.

Ģitāru ražotājs ESP jau otro gadu pēc kārtas rada ģitāras, kas veltītas kādam grupas Metallica albumam. Pagājušajā gadā tika radīta “Kill ‘Em All” ģitāra. Ar šādu ģitāru ESP atzīmēja grupas Metallica albuma Kill ‘Em All 30 gadu jubileju. Kā zināms, tas ir pirmais Metallica albums. Ģitāras dizains tika veidots, iespaidojoties no šī albuma vāciņa attēla. Tika izveidotas 300 šādas ģitāras un tās cena ir apmēram 750 €.

Ride the lightning ģitāraŠogad 30 gadu jubileja aprit Metallicas otrajam albumam – Ride the Lightning (izdots 1984. gada 27. jūlijā), ko ESP atkal ir nolēmuši atzīmēt ar īpašu ģitāru. Ar šo albumu grupa parādīja sevi kā nopietnus sāncenšus starp citām metāla grupām, un tas palīdzēja viņiem nonākt līdz līgumam ar ierakstu kompāniju. Zināmākās dziesmas šajā albumā ir “For Whom the Bell Tolls,” “Fade to Black” un “Creeping Death.”  Arī šīs ģitāras krāsojums veidots, ņemot iedvesmu no albuma vāciņa dizaina. Tāpat arī šogad ESP ražos tikai 300 šādas ģitāras.

Ja neskaita ģitāras krāsojumu, tad visādi citādi Kill ‘Em All un Ride the Lightning ģitāras ir pilnīgi vienādas. Tām ir alkšņa korpuss, pieskrūvēts kļavas grifs, skalas garums – 25.5”, ebony grifa virsma un 24 XJ ladas. Grifa pozīcijā EMG 60 skaņas noņēmējs, tiltiņa pozīcijā EMG 81 (aktīvie skaņas noņēmēji). Tāpat arī TOM tiltiņš un stīgas nostiprinātas, laižot tās cauri korpusam. Abām ģitārām ir grupas Metallica logo inkrustācija, kā arī līdzi nāk cietais keiss un sertifikāts par autentiskumu.

ESP priekšsēdētājs Mets Maskiandaro (Matt Masciandaro) saka, ka kompānijai ESP un grupai Metallica ir pozitīvas attiecības jau vairāk kā 20 gadu garumā. Šo ģitāru ESP ir priecīgi piedāvāt nopietniem ģitāristiem, kolenkcionāriem un Metallica faniem.

Kādas ir Jūsu domas par šīm ģitārām?

 • Reply

  Anonymous

  10 08 2014

  Jāpaspēlē, tad būs viedoklis….

 • Reply

  Augusts

  10 08 2014

  Šeit jau gan, manuprāt, tiek spēlēts tieši uz dizainu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase