Venetian izgriezums

Ģitāras konstrukcijā, cutaway ir izliekums pie ģitāras ķermeņa blakus grifam, kas palīdz vieglāku piekļuvi augšējām ladām.

Daži ģitāras ražotāji apzīmē instrumentu modeļus ar cutaway, izmantojot sufiksu C, piemēram, Gibson L5C vai Maton CW80C.

Ir divu tipa cutawayVenetian un Florentine. Venetian cutaway ir apaļa veida laiva, bet Florentine ir spica laiva. Mazāk sastopams cutaway tips ir squared-off kuru izmanto uz Selmer-Maccaferri ģitārām un dažām neilona stīgu ģitārām.

Ir ģitāras ne tikai ar cutaway zem grifa, bet arī virs grifa, kas ir mazāks vai arī vienāda izmēra. Pārsvarā augšējo cutaway var redzēt uz elektriskajām ģitārām, jo dubultais cutaway varētu ietekmēt akustiskās ģitāras skaņu. Dubultais cutaway ļauj pievienoties arī īkšķim, spēlējot augstās notis. Arī šo apzīmējumu ”double cutaway” izmanto ražotāji, liekot pēc ģitāras vārda “DC”, piemēram, Les Paul Studio DC, Les Paul Standard DC, Les Paul Special DC.

Ir bijušas daudzas debates par to vai cutaway ietekmē akustiskās ģitāras kvalitāti. Tā ir nopietna diskusija, jo akustiskā ģitāras skaļums un tonis ir atkarīgs no ģitāras formas un lieluma, bet cutaway abus šos izmērus dramatiski maina.

Cilvēki no personīgās pieredzes apgalvo, ka ir ļoti neliela ietekme uz skaņu, bet atkal daudz individuāli mūziķi tam nepiekrīt. Šādos gadījumos, ļoti maz ko nozīmē kurš no šiem argumentiem ir pareizs – svarīgāk ir kurš ir laimīgs ar instrumentu, ko viņš spēlē.

Lai izvairītos saskrieties ar problēmām skaņā vai toņa kvalitātē, vienmēr vajadzētu dzirdēt ģitaru darbībā. Un šis attiecas uz visām stila un tipa ģitārām, ne tikai ar cutaway. Ja jūs iepērkaties interneta veikalos, ja ir iespējams, noskatieties video recenziju, lai jūs varētu novērtēt gan toni, gan skaņu, ģitārai kuru jūs apsverat iegādāties.

Avoti: en.wikipedia.org;

hubpages.com,

svpproductions.com,

dv247.com

 • Reply

  Gatis

  04 11 2010

  Labs raksts! Vēlētos šeit redzēt vairāk tādus rakstus, tieši par ģitāras uzbūvi, materiāliem, rašanās vēsturi u.t.t. 🙂

 • Reply

  Oskars

  10 11 2010

  Interesanti 🙂

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase