Fender American deluxe strat plusSveiki! Šodien vēlējāmies pastāstīt jums par vienu interesantu ģitāru, kuru radījuši Fender. Mēdz teikt, ka ģitāristi ir mūziķi, kas nekad nebeidz meklēt savu īsto un ideālo toni. Visbiežāk šāds tonis katram ģitāristam nav viens, bet pat vairāki. Tas parasti nozīmē, ka ģitāristam uz savu uzstāšanos jāņem līdzi vairākas ģitāras. Vai nebūtu ērti ņemt līdzi tikai vienu ģitāru? Fender ir radījis atbildi uz šo – ģitāru, kas nozīmē vairākas ģitāras vienā. Tas ir Fender American Deluxe Strat Plus.

No pirmā acu uzmetiena šī ģitāra nemaz tik revolucionāra neizskatās – gluži parasts Stratocaster. Tam ir C formas grifa profils, spriegotāji ar locking sistēmu, trīs noiseless skaņas noņēmēji (nerada fona troksni), un divas iespējamās krāsas – Trīs toņu Mystic Sunburst un Mystic Ice Blue. Taču, ģitāru apgriežot otrādi, atklājas tas, kādēļ šo ģitāru var saukt par vairākām ģitārām vienā.

Personalizācijas Karte FenderĢitāras aizmugurē ir neliels nodalījums, kurā iespējams ielikt īpašu karti. Šīs kartes Fender sauc par “personality cards“. Katra no šīm kartēm spēj noteikt to, par ko ir atbildīgs katrs ģitāras slēdzis un potenciometrs. Ģitārai līdzi nāk trīs šādas kartes – “Standard”, “Blender” un “Cutter”.

– Ievietojot Standard karti, ģitāra uzvedīsies kā pilnīgi parasts Fender Stratocaster.

-Ja ieliksim Blender karti, tad viens potenciometrs atbildēs par toni, otrs par to, cik lielā mērā vēlamies skanējumā iesaistīt vēl citu skaņas noņēmēju, kuru izvēlamies ar skaņas noņēmēju pārslēdzēju (Spied šeit, lai redzētu vienkāršotu shēmu!).

-“Cutter  karte nodrošina to, ka viens potenciometrs kļūst par master treble cut un otrs par master bass cut (viens potenciometrs kontrolē vidējās frekvences, otrs – basu).

Nenotiek nekādas digitālas manipulācijas – šīs kartes darbojas 100% analogi. Protams, ka Fender tuvākajā nākotnē plāno izveidot vēl kādu šādu karti, taču pagaidām tās ir trīs.

Skaņas noņēmēju speciālas pieslēgvietas

Vēl kāda lieta – N3 Noiseless skaņas noņēmēji ir pievienoti ģitārai ar speciāliem kontaktiem, nevis pielodēti. Tas nozīmē, ka, lai tos nomainītu, nemaz nav vajadzības neko lodēt. Tas atvieglo skaņas noņēmēju maiņu mājas apstākļos. Fender, tātad, ražos skaņas noņēmējus, kuri būs saderīgi ar šiem kontaktiem.

Ja tev vairāk patīk humbucker skaņas noņēmēji – nekādu problēmu – American Deluxe Strat Plus pieejams arī ar humbucker skaņas noņēmēju tiltiņa pozīcijā. Modeļi ar humbucker pieejami krāsās Mystic Sunburst un Mystic Black. Šim modelim nāk līdzi “Standard“, “Cutter” un “Splitter” karte, kura šai ģitārai ļauj humbucker skaņas noņēmējam skanēt kā single coil.

Cena šādai ģitārai ir ap 1550 €.

Ko jūs domājat par šādu ģitāru un par visām mūsdienu tehnoloģijām (USB pieslēgvietas, Bluetooth, utt.) klasiskos ģitāras modeļos un ģitārās vispār?

Video ar “personality cards

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase