27. Maijā Es ar Ansi bijām uz šis grupas koncertu Polijā (Varšava, Bemowo lidosta). Braucienā devāmies ar jautro fanu reisu – 4 fanu pilni autobusi. Šajā aprakstā ir pastāstīts par koncerta detaļām un iespaidiem, kā arī pastāstīts – kā ir kopā braukt uz koncertu nevis vieniem, bet kopā ar sev līdzīgi domājošiem!!

Leģendārā austrāliešu apvienība AC/DC ir viena no komerciāli visveiksmīgākajām rokgrupām. Šis koncerts bija jaunā albuma „Black Ice” tūres posms.

Brauciena laikā ne mirkli nebija garlaicīgi!! Mūsu autobusa galvenā persona un pasākuma vadītājs bija Kaža (Kārlis Būmeistars), kurš mūs izklaidēja ar konkursiem, stāstiem par AC/DC piedzīvojumiem, DVD koncertiem, karaoke, roka filmām u.c. Protams, autobusā arī bija ik pa kādam trakam fanam, kurš nebeidza pārsteigt ar ierēcošām izdarībām (savējie sapratīs!).

Izbraucām 26. maija vakarā un jau nākamās dienas 11:00 bijām pasākuma norises vietā. Mums bija laiks pavērot kā mazais fanu skaits ik pēc stundas pieauga gandrīz kvadrātā! Atpakaļ Rigā bijām 28. datumā, 12:00

Redzējām pārstāvjus no tuvākajām Polijas kaimiņvalstīm – šī bija lieliska koncerta vieta – ērti atbraukt gan no Ziemeļvalstīm, gan arī no Rietumu un Austrum Eiropas. Katrs 2-tais koncerta viesis bija rotāts ar kādu AC/DC atribūtiku (T-krekls, karogs, radziņi u.c.). Ieeja lidostas teritorijā bija vaļā no 15:00. Kopš šī brīža tika iekarotas un sargātas labākās vietas. Koncerta vietā, kā ierasts, bija pieejamas uzkodas un tualetes.

Daudzi skrēja un, kā ierasts, atrodot labu skata un skaņas uztveres vietu, sēdēja zālītē. Kad bijām izgājuši cauri trim kontroles posmiem, sākās garais gājiens līdz skatuvei, kura no attāluma izskatījās diezgan maza. Es aplauzos savos maldos, kad mēs bijām nogājuši 10 minūtes un jau pietuvojušies tai par 70 %! Skatuve bija milzīga! Kāds platums, kādi „tumbu ķekari”!

Priekšējā zona bija paredzēta VIP viesiem un faniem, kas bija gatavi maksāt 70 Ls parastās 35 Ls biļetes vietā. Mūsu vietas bija lielās masas zonā, trešajā rindā – šo pozīciju mēs veiksmīgi noturējām līdz pašām beigām! Lai arī tika pārdotas TIKAI 65’000 biļetes, koncerta kopējais apmeklējums bija ap 100’000, jo daudzi nāca skatīties koncertu par veltu no barjeru teritorijas pusēm. Tā kā pilsētas centrs bija dažu kilometru attālumā, esmu pārliecināts, ka koncertu tur varēja sadzirdēt!

Kad lielākā daļa skatītāju bija sanākuši, šajā fanu okeānā nevarēja redzēt horizontu!

Daži no mūsu brauciena iemanījās iešmaukt fanu zonā, jo sektori uz biļetēm tika atzīmēti kā I vai II. Nodzēšot I un saburzot biļeti – atlika vien cerēt, ka kontrole neievēros biļetes cenu!

Uz jautājumu – kāpēc koncertam ir jānotiek lidostas teritorijā, atbilde ir ļoti vienkārša – jo uz cita lauka ir pārāk šaurs priekš šāda mēroga rokgrupas! Šī iemesla pēc daudzas grupas nav un nebūs (diemžēl) Latvijā.

Iesildošā Polijas rokgrupa jeb vietējie „Līvi” uzstājās ap 20:00. Nospēlējuši pāris dziesmas blūzroka stilā, džeki apzinājās, ka tas ir viņu muzikālās karjeras augstākais sasniegums! Kad grupa bija nokrāmējusies no skatuves, iestājās plkst. 21:00… laiks pašiem AC/DC – „rock and roll” un „hard rock” ar pārsteidzošiem specefektiem 2 stundu garumā!

Intriga un sajūsma pavadīja katru roka dziesmu (kas nereti nezinātājiem šķiet vienādas). Bija lieli ekrāni ar palielinātiem grupas tēliem, liela, uguņojoša un dūmojoša lokomotīve ar milzīgu uzpūšamo sievieti virsū, „elles zvans” šaujoši lielgabali un salūts. Enerģija caurstrāvoja cienījamā vecuma māksliniekus, kas uzlādēja mūs – skatītājus. Emociju pārpilnība lika pacelt roka ragus un dziedāt līdzi leģendārajiem skaņdarbiem līdzi! Grupas ģitārists, Anguss izskatījās tik laimīgs, izliekot sevi visu koncertā un sagādājot mums prieku. Daži AC/DC aktīvākie fani, kas piedalījušies daudzajos tūres koncertos, saka, ka šis ir 2010. gada labākais koncerts! Tas ir pārsteidzoši, cik augstu latiņu ir pacēluši AC/DC, pastāvot jau 40 gadus. Naudu viņi jau sapeplnīja 80-tajos. Tagad tas ir sava prieka un pasaules roka gara uzturēšanas pienākums!

Negatīvās lietas: aizmugurējās rindas plosījās un grūstījās. Mums bija grūti noturēt savas vietas – daudzus agresorus apsardze izvilka, bet tā neko nespēja izdarīt pret lielo baru, kas lēkā un grūstās (sava veida mošpits). Dažiem palika slikti no saspiestības un gaisa trūkuma – tur veiksmīgi reaģēja mediķi. Der atcerēties – ka bieži vien pat labāk ir noskatīties kvalitatīvu koncerta ierakstu, nekā stāvēt pa vidu un neko neredzēt. Tieši šī iemesla pēc, alkohola pirkšanai un tūlītējai lietošanai bija izveidotas mazas un nodalītas teritorijas.

Par laimi, es ar Ansi, būdami daudzos liela mēroga rokkoncertos un būdami garāki par vidusmēra iedzīvotāju, nevarējām sūdzēties par šīm problēmām un iesākam vismaz vienreiz dzīvē redzēt – ko nozīmē būt paša pūļa priekšgalā un baudīt īstu rokenrolu!

Ļaudis saka, ka labāk ir vienreiz redzēt, nekā 100 reižu dzirdēt, tāpēc iesaku vai nu pašiem apmeklēt šāda veida koncertu vai arī iegūt tā DVD koncerta variantu – uz liela ekrāna un ar labu skaņas sistēmu! Izvēloties doties uz koncertiem caur fanu reisu, Jūs varēsiet lieliski atpūsties, sapazīsieties ar jauniem cilvēkiem, un gūt neatkārtojamus iespaidus!

AC/DC koncerta Izpildīto dziesmu saraksts (lielākie hīti, kuru studiju ierakstus var arī noklausīties internetā un amatieru koncerta video youtube!)

 1. Rock N’ Roll Train
 2. Hell Ain’t a Bad Place to Be
 3. Back in Black
 4. Big Jack
 5. Dirty Deeds Done Dirt Cheap
 6. Shot Down in Flames
 7. Thunderstruck
 8. Black Ice
 9. The Jack
 10. Hells Bells
 11. Shoot to Thrill
 12. War Machine
 13. High Voltage
 14. You Shook Me All Night Long
 15. T.N.T.
 16. Whole Lotta Rosie
 17. Let There Be Rock
 18. Highway to Hell
 19. For Those About to Rock (We Salute You)

Kā teica UFO – īstam vīrietim dzīvē ir

 • jānogalina čūska
 • jāizaudzina dēls
 • jāuzceļ māja
 • jāapmeklē AC/DC koncerts!

 • Reply

  sise

  01 06 2010

  kruta! es arī tā gribētu :))

 • Reply

  Gunārs

  03 06 2010

  “”trakais fans””
  …īstenībā traki …neizteikšos …bija poļi
  Stocholmā ,pērngad ,viss bija civilizēti (protams divreiz dārgāk)
  arēnā visu varēja redzēt bez ekrāniem,tāpat neviens nesēdēja …
  …un pat lielgabali šāva pa īsto…

 • Reply

  rock power

  13 09 2010

  šis koncerts bija vārdiem neaprakstāms. Man vislielākais pārsteigums bija, ka grupa savos gados tik traki varēja izārdīties un fani vnk super, vot to es saucu par rock koncertu, bet latvijas fani bija vislabākie 😉

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase