Ir pagājuši gandrīz 30 gadi, kopš Kirks Hammets saņēma liktenīgo piedāvājumu izmēģināt spēkus thrash metāla apvienības Metallica nākamo iespējamo solo ģitāristu noklausīšanā. Kopš tā laika Hammeta faniem ir izdevies atklāt gandrīz visas viņa ģitārspēles tehnikas nianses. Tomēr mēs jums piedāvājam vēl pāris, iespējams, nedzirdētus faktus. Iesākumā varu pateikt, ka Kirks Hammets ir kvēls lieliskā country mūziķa Hank Wiliams fans.

Viņa iedvesmas avots dziesmas „Enter Sandman” rifiņam bija Soundgarden.

2008. gadā intervijā The Rolling Stones viņš paskaidroja: „Soundgarden tikko bija izdevuši savu albumu Louder Than Love. Es gribēju satvert to attieksmi, ar kādu skan viņu masīvie, smagie rifi. Pulkstenis bija divi no rīta, tādēļ es kaut ko ierakstīju un par to pavisam aizmirsu. Kad Lars (Ulrihs, bunģieris) izdzirdēja to rifu, viņš teica: ”Tas ir baigi labi, bet pamēģini atkārtot pirmo daļu četras reizes.” Šis ierosinājums to padarīja vēl labāku.”

Viņa visu laiku mīļākā grupa ir UFO.

Hammets rakstniekam Deividam Frikem reiz teica, ka tajā brīdī, kad viņš izdzirdēja UFO ģitāristu Micheal Schenker dziesmā Mother Mary, viņa attieksme pret ģitāru esot pilnībā izmainījusies. „Šenkers nespēlēja uz blūza notīm balstītos solo,” paskaidroja Hammets. „Viņš spēlēja gammas dažādās tonalitātēs, kas izklausījās gandrīz vai pēc klasikas, un ritmiskā ziņā viņš vispār bija nepārspējams. Līdz pat šodienai UFO ir mana mīļākā grupa.”

Kirkam Hammetam pieder „atdalītā galva”, kuru izmantoja kulta šausmu filmā Re-Animator.

Ikviens, kurš ir redzējis kulta klasiku Re-Animator nekad neaizmirsīs doktora Karla Hila norautās galvas pastrādātās briesmas. Pie saviem šausmu filmu varoņiem Hammets pieskaita arī Borisu Karlofu un Belu Lugosī. Viņam pieder arī reklāmas kartiņa filmai London After Midnight sen aizmirsta Lona Čeinija filma. Savā grāmatā Too Much Horror Business, par kuru baumo jau kādu laiku, Kirks Hammets sola paradīt arī savu plašo šausmu filmu piemiņlietu kolekciju.

Viņš nav tipiskais veģetārietis.

Hammets ir lacto-ovo veģetārietis, taču iemesls tam nav tāds, kādu jūs, iespējams, esat iedomājušies. Intervijās KNAC.com viņš paskaidro: „Es esmu veģetārietis ne tādēļ, ka mīlu dzīvniekus. Esmu veģetārietis tādēļ, ka ēst dzīvniekus vienkārši ir neveselīgi. Džeimsa (Hetfīlda) iemīļotās medības mani galīgi neietekmē, jo man pašam mājās ir daudz dažādu dzīvnieku izbāzeņu.” Tomēr, lai arī Hammets tik ļoti uztraucas par savu veselību, viņam patīk ik pa laikam uzsmēķēt kādu cigāru.

Sākotnēji viņš finansēja savu mūziķa karjeru, taisot burgerus.

Šenkera iedvesmots, Hammets strauji attīstīja savu ģitārspēles tehniku, iegūstot 1974. gada Gibson Flying V savā īpašumā. Lai varētu atļauties arī kaut cik pieklājīgu pastiprinātāju, viņš bija spiests piestrādāt vietējā Burger King. Kādu laiku viņš strādāja arī par trauku mazgātāju.

Viņš bija pēdējais Džo Satriani skolnieks.

Ikviens Metallica fans zina, ka Hammets formāli bija Džo Satriani audzēknis. Tomēr ne visi zina, ka Hammets bija pēdējais Satriani skolnieks. „Es biju Kirka skolotājs divus gadus,” reiz Satriani atklāja turku avīzei Blue Jean. „Laikā, kad es biju viņa skolotājs, viņš Kirks spēlēja grupā Exodus un tad pievienojās Metallica. Tās noteikti bija nozīmīgas un noderīgas stundas. Bet tad es laidu klajā savu albumu Surfing with the Alien, kurš bija ļoti veiksmīgs, tādēļ Kirks bija mans pēdējais skolēns.”

Viņš kolekcionē vecas rotaļlietas.

Hammetam pieder liela rotaļlietu kolekcija ar lietām no piecdesmitajiem, sešdesmitajiem un septiņdesmitajiem gadiem, bet jūs neatradīsiet nevienu svaigu rotaļlietu viņa krājumos. Tomēr viņa aizraušanās ar visu, kas saistīts ar šausmu filmām dominē viņa iepirkumos. Kirkam patīk arī vecmodīgas japāņu rotaļlietas.

Jauni solo viņam nenāk viegli.

Reiz Hammets ierakstīja 100 solo variantus vienai dziesma, taču vēlāk no tiem izdevās izvilkt tikai 25 sekunžu garu solo, ko likt dziesmā. „Es nekad neesmu īpaši pārliecintās,” viņš stāstīja Total Guitar intervijā 2008. gadā. „Ja solo atnāk  patiešām ātri, es to izjautāju un izpētu, es parasti domāju: ”Tas bija pārāk viegli! Tātad tas nav labs.” Es vēlos būt perfekts. Tas diemžēl nav iespējams, taču es to nespēju izmest no galvas.”

Viņš iztēlojas sevi spēlējam ar Metallica vēl 60 gados…

Reiz Hammets Krone.at izteicās, ka, ja The Rolling Stones izbauda mūziku arī pēc 60, viņš neredzot nekādu iemeslu, lai arī Metallica to nevarētu. „Ja Keits Ričards jau ir 60 gadus vecs un vēl joprojām to dara, kādēļ lai es to nevarētu? Manuprāt, spēlēt Seek and Destroy, kad tu esi sešdesmit gadus vecs, varētu būt diezgan smieklīgi. Tomēr, ja cilvēkiem tas patiks, esmu gatavs to darīt.”

…tomēr ne septiņdesmit gadu vecumā.

Hammets sola, ka kādu dienu viņš veidošot solo albumu, tomēr lika noprast, ka tas visdrīzāk nenotiks līdz 70 gadu vecumam. „Savā brīvajā laikā es ļoti daudz spēlēju džezu un blūzu,” viņš pastāstīja The Rollong Stone. „Reiz es domāju, ko darīšu, kad 70 gadu vecumā sēdēšu uz lieveņa ar ģitāru. Vai spēlēšu Seek and Destroy? Es pusstundu paspēlēšos ar UFO rifiņu motīviem. Bet pēc tam es pieliekšos pie kombīša, pārslēgšu uz clean un spēlēšu bosanova vai Robertu Džonsonu.”

Tekstu tulkoja un informāciju sagatavoja Ernests Bordāns

Oriģinālais raksts: gibson.com

Foto no last.fm


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase