Kāds vīrietis no Sandjēgo atklāja, ka ģitāra, ko viņš šad tad mēdza uzspēlēt pēdējos 45 gadus, reiz ir piederējusi Džonam Lenonam un tikusi nozagta 1963. gadā.

Viss stāsts sākās 1962. gadā, kad Lenons un Džordžs Harisons Liverpūlē iegādājās divas Gibson J-160E ģitāras. Lenons savu ģitāru spēlēja tūrēs apmēram 15 mēnešu garumā, līdz tā nozuda pirms Ziemassvētku uzstāšanās Londonā.

1969. gadā tā nonāca pie kāda vīrieša vārdā Džons Makkavs (John McCaw), kurš strādāja par būvuzņēmēju. Makkavs stāsta, ka šo ģitāru sākotnēji esot iegādājies viņa draugs, kurš to pēc tam pārdevis viņam par apmēram 175$.

Tagad, pēc 45 gadiem, kad ģitāra tikusi izmantota, amatieru džem-sesijās, kā arī ar to spēlēt mācījušies Makkava dēli, beidzot noskaidrojās, kas īsti šis ir par instrumentu. Pie secinājuma, ka šī ir Džona Lenona ģitāra, Makkavs nonāca, šķirstot 2012. gada žurnālu ”Guitar Aficionado”. Tur kādā atvērumā bija attēls ar Lenona pazudušo ģitāru un Makkavs secināja, ka tā izskatās aizdomīgi līdzīga tai ģitārai, kas pieder viņam. Pēc ekspertu pārbaudēm tika apliecināts, ka ģitāra patiešām ir tā pati, kas kādreiz piederējusi Džonam Lenonam.

Tā nu Makkava ģitāra momentāli ieguva pavisam citu vērtību. No sākuma tā bija vienkārši ģitāra, bet pēc ekspertu slēdziena, tā kļuva par leģendāru instrumentu. Bet Makkavs no tā nevēlas iegūt slavu un bagātību. Viņš vēlas ģitāru atgriezt pasaulei.

Ģitārai tagad ir jaunas mājas Grammy muzeja slavas zālē Losandželosā. Šobrīd tā atrodas Beatlemania festivālā Teksasā, bet nākammēnes to vedīs atpakaļ uz Losandželosu. Tomēr jau šogad ģitāra tiks izsolīta privātā izsolē, kur sākuma likmes būs mērāmas 6 ciparu skaitļos. Daļa no ienākumiem tiks ziedota labdarībai.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase