Ovation akustiskā ģitāra     Sveiki, visi ģitāristi un ģitārmīļi! Šoreiz kāda ziņa, kas varētu būt ne tik patīkama – saistīta ar Ovation ģitāru kompāniju.

Ovation ģitāru rūpnīca ASV Konektikutā, kurā jau 47 gadus tika ražotas ģitāras, ko izmantoja tādi leģendāri mūziķi kā, piemēram, Pauls Saimons (Paul Simon) un Kets Stīvenss (Cat Stevens), šī gada jūnijā tiks slēgta. Ovation līnijas ģitāras ASV vairs netiks ražotas – tā tika paziņots šajā uzņēmumā strādājošajiem 46 darbiniekiem. Viens no tur strādājošajiem meistariem to nosaucis par “ikoniska amerikāņu zīmola beigām”.

Kā zināms, Ovation ģitāru kompānija atradās zem daudz lielāka brenda – Fender. Paši Fender pārstāvji saka, ka pārtrauc iekšzemes ražošanu Ovation ģitārām un slēdz rūpnīcu pašreizējo tirgus apstākļu dēļ, piebistot ka vispārēji nostiprinās akustisko instrumentu ražošanu. Fender pārstāvis Džeisons Ferels (Jason Farrel) minēja, ka Ovation ģitāras turpmāk tiks ražotas ārpus ASV – Ķīnā, Dienvidkorejā un Indonēzijā.

Ovation ģitāru rūpnīca ASV

Vecākais Fender mārketinga viceprezidents Ričards Makdonalds (Richard McDonald) saka: “Mēs esam apņēmušies māksliniekus un klientus nodrošināt ar kvalitatīviem instrumentiem, kā tas tiek no mums gaidīts, kā arī turpināsim atbalstīt zīmolus, kas arī tiek ražoti šajā rūpnīcā.” Šajā rūpnīcā bez Ovation ģitārām tiek ražotas arī Fender un Guild ģitāras, kopš Fender 2007. gadā nopirka Kaman Music Corporation, zem kuras atradās Ovation zīmols. Ovation zīmols tika radīts 1967. gadā, kad Čārlzs Kamans (Charles Kaman) radīja pirmo Ovation ģitāru.

Ovation ģitāru radītājs Čārlzs Kamans

Ričards Halls (Richard Hall), kurš ir strādājis pie Čārlza Kamana un Ovation trīsdesmit gadu garumā, no kuriem 18 gadus tieši Konektikutas rūpnīcā, pastāstīja, ka tieši Ovation ir izveidojuši pirmo akustisko ģitāru, kuru ir iespējams pieslēgt pie pastiprinātāja, kā arī to, ka 90. gadu sākumā Ovation sastādīja 66% no akustisko ģitāru tirgus ASV. Ričards Halls šo notikumu uzskata par ikoniska amerikāņu zīmola beigām un uzsver to, ka 70. un 80. gados gandrīz vai katra liela un koncertējoša grupa spēlēja tieši Ovation ģitāras.

Šajā rūpnīcā ražotās Ovation ģitāras bija pazīstamas ar savu toni un kvalitāti. Ovation kompānijas mājas lapā var redzēt attēlus, kuros daudzas mūzikas leģendas, piemēram, Saimons Kempbels (Simon, Campbell), Džons Lenons (John Lennon), Pols Makkartnijs (Paul McCartney), Edijs Van Halens (Eddie Van Halen), Kenijs Rodžerss (Kenny Rogers) spēlē šīs kompānijas ražotās ģitāras. Fender oficiālie pārstāvji pauž, ka Ovation rūpnīcas slēgšana ietekmēs 46 darbiniekus, kuriem tiks piešķirti darbā pārcelšanas pakalpojumi un cita palīdzība.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase