Seymour Duncan

Nav nekāds pārsteigums, ka mūsu saraksta augšā ir pats populārakais skaņas noņēmēju ražotājs – Seymour Duncan. Seymour Duncan piedāvā tik plašu klāstu ar skaņas noņēmējiem, ka viņu katalogā kaut ko sev interesējošu var atrast jebkurš ģitārists. Ir grūti izvēlēties kādu konkrētu skaņas noņēmēju, kas raksturotu Seymour Duncan kā ražotājus, taču attēlā redzamais SHPR-1, kas spēj izklausīties pēc Humbucker, P90, vai pat Single-coil skaņas noņēmēja, varētu ieinteresēt daudzus.

Bare Knuckle

Šis angļu zīmols paliek aizvien populārāks un turpina ieņemt vietas dažādās popularitātes tabulās pēc tam, kad dažādie lielie ģitāru ražotāji, piemēram, Ibanez, nolēma izmantot Bare Knuckle skaņas noņēmējus savās dārgākā gala ģitārās. Šie skaņas noņēmēji arī ļoti labi atbilst savam nosaukumam – tie ir skaļi un spēcīgi. Piemēram, Sinner sērijas Single-Coil noņēmējs skaļuma ziņā jau var sacensties ar Humbucker noņēmējiem.

DiMarzio

Ražotājs no Ņujorkas sāka DiMarzio radīja pirmo skaņas noņēmēju, jo gribēja ko tādu, kas ļautu viņa pastiprinātājam skanēt labāk – ar lielāku skaņas noturību un iespēju viegli iegūt nelielu distortion efektu. DiMarzio ir pamatīgā tempā attīstījušies un nu jau piedāvā vairāk nekā 200 dažādus skaņas noņēmēju modeļus. DiMarzio patīk radīt aizvien ko jaunu, kā “Dual-Resonance system”, “Virtual Vintage technology”, “Airbucker” un daudz ko citu. Šī ražotāja galvenā ideja vienmer ir bijusi palīdzēt ģitāristiem radīt savu jauno un individuālo skanējumu, mazāk pieturoties pie 50 gadus atpakaļ radītām klasiskām vērtībām.

EMG

EMG ir skaņas noņēmēju ražotāji, kas ir specializējušies tieši uz aktīvajiem Humbucker skaņas noņēmējiem. Par viņu populārāko skaņas noņēmēju modeli varētu saukt EMG-81. Šos noņēmējus raksturo nepārspējamā jauda un izcilā precizitāte. Lai aktīvie skaņas noņēmēji darboties, ģitārā nepieciešams ievietot kronas bateriju. Aktīvos skaņas noņēmējus izmanto smagākos mūzikas žanros, tāpēc tos ir iecienījušas tādas grupas kā Metallica, Trivium, Machine Head, Slipknot un Mastodon.

Gibson

Tikai loģiski, ka Gibson arī ir mūsu sarakstā. 1946. gadā Gibson bija pirmie skaņas noņēmēju tehnoloģijā. Tai pat gadā Gibson tajā pat gadā Gibson pasauli iepazīstināja ar P-90 Single-Coil skaņas noņēmēju. Sanāk, ka gandrīz pilnīgi visi citi skaņas noņēmēju ražotāji, kas ražo Humbucker un P-90 noņēmējus, ideju un iedvesmu ir pārņēmuši no Gibson. Tomēr tā vietā, lai sēdētu uz lauriem un ražotu vienīgi jau sen izgudroto, Gibson iet uz priekšu un rada aizvien jaunas lietas, piemēram, P90 Sidewinder skaņas noņēmēju.

Fender

Ja mēs uzskaitītu oriģinālos skaņas noņēmējus un rezerves detaļas, Fender pavisam noteikti ir visu laiku lielākais elektrisko ģitāru skaņas noņēmēju pārdevējs pasaulē. Populārākie ir Fender Single Coil skaņas noņēmēji, kas izmantot leģendārajos Telecaster un Stratocaster modeļos. Mūsdienās pieejami daudz un dažādi Fender skaņas noņēmēji sākot no klasiskiem Single-Coil, līdz pat Tripple Humbucker modeļiem. Atliek tikai izvēlēties, jo piedāvājums ir tiešām plašs. Single Coil noņēmēji vairāk paredzēti blūzam, kantrīmūzikai, rokam, pankrokam utt.

Tornade

Šis ir franču brends, kas specializējas tieši klasiskas un senlaicīgas skaņas radīšanā. Tornade ražo skaņas noņēmējus galvenokārt Fender Jazzmaster un Jaguar ģitārām. Skaņas noņēmēji ir uzmanīgi un rūpīgi izgatavoti turpat Francijā, kā rezultātē tiek iegūta veclaicīga, old-shool skaņa bez jebkādiem kompromisiem. Izgatavošanā tiek izmantoti rūpīgi atlasīti materiāli – īpaši tiek uzsvērts, ka tinums veidots no stieplēm, kas tika izmantotas jau skaņas noņēmēju pirmsākumos – Plain Enamel un Heavy Formvar.

Crel

Crel ir vēl viens franču skaņas noņēmēju izgatavotājs, kas gan varbūt labāk ir pazīstams basģitāristu vidū. Šos skaņu noņēmējus izmanto Ivess Karbone (Yves Carbonne) un Kristians Nogera (Christian Noguera) kas ir diezgan populāri basģitāru izgatavotāji. Tāpat Crel piedāvā Humbucker tipa skaņas noņēmējus ģitārai, kas ir kvalitatīvi un skan ļoti labi.

Lollar

Pēdējaie mūsu sarakstā ir Džeisona Lolara (Jason Lollar) veidotie skaņas noņēmēji. Viņš ir ģitāru meistars, kurš specializējies tieši skaņas noņēmēju izgatavošanā. Viņš pat ir sarakstījis grāmatu par skaņas noņēmēju izgatavošanu tiem, kam varētu interesēt to izdarīt pašiem. Lollar šobrīd piedāvā vairāk nekā 50 dažādus skaņas noņēmēju modeļus, kas būs piemēroti visdažādākajām ģitārām. Profesionāli mūziķi aizvien vairāk izvēlas šos skaņu noņēmējus, tiecoties pēc ideāla skanējuma.

  • Reply

    Draugiem lietotājs

    04 05 2015

    Kāpēc nav pieminēti pirmie hum-cancelling noņēmēji Kinman?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase