Gitarspele.lv Servisa klients  sniedz aprakstu un demonstrē skaņu (skatāms video) pie mums restaurētajai Musima 25v Deluxe.

Ģitāra ir ražota Vācijā, 70 gadu beigās un ir veidota pēc Fender Jazzmaster/Jaguar elektriskās ģitāras līdzības.

Tās korpus ir taisīts no finiera, bet grifs no dižskābārža. Nosaukumā iekļautais “v” atsaucas uz neveikli iebūvēto „vibrato” tremolo sistēmu, kas parastajam modelim nav sastopams.

Ģitāras lielākie dūži, kas atšķir to no citām ģitārām, ir „nultā lada” (skatīt bildēs) un iebūvētais kondensators, kas kopā ar pārslēgšanos starp diviem single-coil skaņu noņēmējiem ļauj iegūt ļoti dažādus skaņu tembrus (kas testēti video materiālā). Iegūt var plašas tembrālās skaņas dažādības: sākot ar basīgu maigu nokrāsu līdz pat spalgai skaņai, kas jau vairāk atsit prātā „bandžo” trinkšķienus.

Skaņa pati par sevi ir tīri veclaicīga un smalka, kas iespējams ir attiecināms un vājo grifa piestiprinājumu (tikai ar divām skrūvēm). Skaņa nav ilgstoša tieši šī iemesla dēļ.
Sajūtas, turot šo instrumentu rokās, ir tīri „masīvas” – lielā korpusa un lielā grifa dēļ, kas atgādina Les Paul grifu platumā. Un pats grifa gals arī neatpaliek ar savu masīvās ērgļa galvas izskatu.

Pirms atsvaidzināšanas (restaurēšanas), šai ģitārai bija ļoti daudz tehnisku bojājumu:

 • Grifs bija izliecies kā veca čūska – neko ar parasto taisnošanu tur nevarēja līdzēt;
 • Ladas bij nodilušas (visas bija jānomaina)
 • Kolkas pašas par sevi jau ar sliktu kvalitāti + dažas aplauztas (tika nomainītas pret jaunajiem „Grover”, ko bieži izmanto „Epiphone” ģitārām;
 • Elektronika darbojās tikai uz īsu mirklīti – ar uzsitiena palīdzību. Būtībā nedarbojās (tika viss pārlodēts, uzstādīts jauns switch un pots. Restaurācijas procesā šie bojājumi tika novērsti kā nebijuši! Paldies Gitarspele.lv servisam Tā tika arī vizuāli notīrīta un dažās vietās pat piekrāsota!

Musima 25v Deluxe skaņas testa video:

Tā kā gala iznākumā ir iegūts acij tīkams un tehniski labs stroķis – esmu ļoti ar to apmierināts!. Aprunājoties ar citiem ģitāru cilvēkiem atklājās, ka vairākiem pagrabā pie kurināmā mētājas kāda veca un pabojāta līdzīga izskata Musima. Tātad varbūt ir vērts šo vai kādu citu pamestu, noputējušu instrumentu atjaunot, lai varētu izbaudīt tā antīkās vērtības un skaņu dažādību.

Sīkākas detaļas var skatīt restaurētās Musima ģitāras bilžu galerijā (lai arī bildēts uz dažādiem foniem, viss ir lieliski saskatāms).

 • Reply

  Hipijs

  31 08 2010

  Baigi interesanti ka shaadu gichu var savest kaartiibaa – un taa skan pat ljooti labi! vizuaali arii pievilciiga. aiznesiishu pie jums savu veco jolana – varbuut nav tik bezceriigs gadiijums kaa izskataas! (liidziigi defekti)

 • Reply

  džefs

  31 08 2010

  …good job, pašam to izdarīt bez meistara palīdzības būtu nereāli.

 • Reply

  amber latvian

  02 09 2010

  Un cik vidēji tāds pasākums izmaksā? Man ar kas interesants bēniņos aizķēries:))

 • Reply

  ANDRIS

  04 01 2011

  Pēc gudrām runām par stīgu augstumu ,nepatīkami klausīties to pļarkstoņu.Vai arī grifs ieliecies!!!

 • Reply

  Elizabete

  27 06 2017

  Labdien, vajadzīga palīdzība mana ģitāra ir mana pirmā un vienīgā ģitāra, kas ir arī īpaša dāvana no man aizgājuša cilvēka, ir pagājuši 10 gadi un mana ģitāra vairs neiskatās tik svaiga, viņa no baltas krāsas pārvērtusies dzeltenā, laka kaut kur deusku nodauzīta un arī spriegotāji nav tik spoži kā kādreiz, gribētu to skatu uzlabot tā jau kalpo labi, gribēju zināt cik tas izmaksās ja izmērs man liekas bija 2/4?

  • Reply

   Undīne

   03 07 2017

   Sveika, Elizabete!
   Vēlamies Tev palīdzēt uzlabot Tavas īpašās ģitāras stāvokli. To droši vari izdarīt, atnesot ģitāru uz mūsu biroju Elizabetes ielā 75 (22.telpa), kur varēs veikt bezmaksas diagnostiku un meistars precīzāk varēs pateikt izmaksas.
   Gaidīsim!
   Ģitārspēle.lv

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase