Šajā video nodarbībā es pastāstu par vairākiem veidiem kā var turēt ģitāru sēdus un stāvus pozīcijās.

1. Ģitārspēles Standarts

Ģitāru turām uz labās kājas (kreiļiem šī un turpmākās pozas ir otrādi) un grifu nenolaižam zemāk par horizontālo līniju pret zemi vai arī paceļam mazliet uz augša (10 – 15 grādi). Pirksti uz grifa stāv mazliet iešķībi – tā, lai varētu grifu satvert ar visu plaukstu.

2. Klasiskā poza

Mugurai ir jābūt taisnai un ir jāsēž uz pus-krēsla. Ģitāru liekam starp kājām un atblastām pret ķermeni, ar elkoni atrodot pareizo līdzsvaru. Ieticamais leņķis grifam attiecībā pret zemi ir 30 – 45 grādi. Kreisās rokas pirkstiem attiecībā pret ladu virsmu ir jābūt taisniem. Bieži vien palīdz tas, ka kreiso kāju mēs balstām uz kaut kā – vai nu krēsla kāja, kaut kas palikts apakšā (kaut vai ķieģelis) vai profesionālais variants – kājiņa (var iegādāties pie mums un iemēģināt nodarbībās).

3. Stāvēšana kājās

Kā akutskisko, tā elektrisko ģitāru tu līdzīgi, kad stāv kājās. Galvenais mainīgais šeit ir – cik garu vai īsu jūs noregulējat siksnu. Viena no ērtākajām pozām ir turēt tādā pašā augstumā, kāda ģitāra ir sēdus pozīcijā. Ja jūtam diskomfortu un vēlamies paregulēt augstāk vai zemāk – eksperimentējiet!

4. Alternatīvie varianti

Pirmās divas pozas ir vislabākās, jo tehniski pareizi var izpildīt lietas, kas ir ļoti svarīgi spēlējot ģitāru. Tās nodrošina pareizu pirkstu novietojumu un ergonomisko spēlēšanas procesu. Katrā gadījumā – jums vienmēr ir jājūtas brīvi – bez saspringuma un neērtības. Tāpēc varat pamēģināt arī alternatīvos variantus!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase