25.maijā LMA Studentu klubā GUITARDAY 2010 ietvaros norisinājās ģitāristu konkursa fināls, kurā kā informatīvie atbalstītāji piedalījāmies arī mēs, Gitaristiem.lv komanda (intervējām, bildējām un filmējām). Ir pieejama pasākuma bilžu GALERIJA.

Par uzvarētāju šogad tika nominēts  Mārcis Vasiļevskis, kurš tad arī saņēma konkursa galveno balvu – YAMAHA CPX900 elektroakustisko ģitāru. Ar nelielu punktu starpību par otrās vietas ieguvēju kļuva Alex Mercy, saņemot balvā TC Electronic PolyTune pedāli, bet trešo vietu ieguva Jurijs Strogonovs, saņemot balvā BOSS TU-88 mikroskaņotāju. Veikals “TAVA SKAŅA” pateicas arī visiem pārējiem dalībniekiem un novēl veiksmi turpmākajos konkursos. Paldies kompetentajai žūrijai un izveicīgajam pasākuma vadītājam Andrim Jezikam. (Video skatāms zemāk) 

…īsumā par konkursa norisi …

Kā jau tika plānots, konkurss sākās nedaudz pēc plkst. 20:00 ar finālistu iznācienu uz skatuves un konkursantu uzstāšanās kārtības izlozi. Pēc neilgas sagatavošanās uz skatuves kāpa pirmais finālists, izpildot konkursā paredzēto savas dziesmas versiju un pēc tam arī kādas populāras dziesmas coverversiju. Skatītāju atbalstīti, jau iepriekš izlozētajā secībā, uz skatuves uzstājās visi dalībnieki ar saviem priekšnesumiem gan vieni paši, gan arī ar pavadošo grupu. Pēc konkursantu uzstāšanās uz skatuves tikai aicināts konkursa īpašais viesis no vācijas – Victor Smolski ( grupa “Rage”), kurš izpildīja dažas dziesmas no grupas repertuāra, mazliet pastāstīja par sevi un ģitārspēli, kā arī izteica atzinību par konkursu un dalībniekiem. Pēc iespaidīgās viesmākslinieka uzstāšanās uz skatuves tika aicināti visi dalībnieki un konkursa atbalstītāji galvenajam notikumam – uzvarētāju paziņošanai un apbalvošanai.

Kā jau tika minēts iepriekš, vietu sadalījums GUITARDAY 2010 ir sekojošs :

1.vieta – Mārcis Vasiļevskis,

2.vieta – Alex Mercy,

3.vieta – Jurijs Strogonovs.

Pēc konkursa uzvarētāju paziņošanas uz skatuves atkārtoti izpildīt savu dziesmu tika aicināts konkursa uzvarētājs, un ar šo konkurss oficiāli noslēdzās.

Vēlāk  no žūrijas komisijas pārstāvja tika saņemta informācija, ka šogad pirmās un otrās vietas ieguvēju šķīra tikai viens punkts ! Tāpēc novēlam veiksmi visiem ģitārspēles entuziastiem un aicinam sekot līdzi informācija par nākamo GUITARDAY konkursu.

Drīzumā gaidiet intervijas ar uzvarētāju un pasākuma goda viesi Victor Smolski!

Skatāmies video un bildes galerijā!

Gitarsitiem.lv komanda:

Eduards Aksjoņenko (teksts)

Laila Aušeika (foto)

Annemarija Linka (video editēšana)

  • Reply

    Nermin

    16 01 2014

    Pasākums foršs , patika ko Eduards pastāstīja, kā arī Paula spēlēšana.Teikšu tā, ka tomēr savas gmaeus mūziku šeit nedzirdēju pirm;as 2 h. Vienigi Kurmis bija tuvāks manai gaumei, un džemoja un spēlēja ar forši. Sarkanās gičas džems galigi nebija manā gaumē.ātrie ģitāras rifi gan neatstāj uz mani nekādu iespaidu, kā vienigi pirkstu veiklibas apliecinājums. Dodu priekšroku melodijai.Patika brīvā gaisotne, aktivitātes kā arī forši ka notikās Rīgas centrāNepatika pilnīgi nesabalansētā, nenoregulētā skaņa kas grieza ausīs pie Paula un Agra. Agrim vispār bija 2 reiz skaļāka giča par paulu džema laikā, arī par pavadījumu .Sarkanās gičas uzstāšanās laikā pilnīgi nevarēju saprast kad beidzas skaņošanās un sākas džems Kopumā jāsaka ka ceru pēc iespējas drīzāk atkal redzēties, kā arī sabalansēt ska;nu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase