Novēlot Gitarspele.lv apmeklētājiem priecīgus un skanīgus Ziemassvētkus, piedāvājam video nodarbību no mūsu pasniedzēja Artura Liedes, kas ir sagatavojis nu jau leģendāro “Ak, eglīte” gan vienkāršas melodijas, gan džeza stila apspēles veidā. Skatāmies video un zemāk pievienotās notis vairākos formātos (bilde, mp3, PDF un Guitar Pro (drīzumā)). Iesakām noskatīties arī pārējās nodarbības par Ziemassvētku dziesmām uz ģitāras.

1. daļa – vienbalsīgā melodija

Lejupielādē notis arī ērtā pdf: Ak, eglīte džeza nodarbības 1. daļa – vienbalsīgā melodija – www.gitarspele.lv

1. daļa sastāv no pamata vienbalsīgās melodijas. Būtībā tas ir iesācēju līmenis un derēs tiem, kas tikai nesen sākuši apgūt ģitārspēles prasmju gaitas. Melodiju var spēlēt kā ar pirkstiem, tā arī ar mediatoru. Mācoties melodiju galvenais būtu stabili apgūt tās ritmu, jo tas ir pamats, uz kura veidosim tālāko aranžējumu. Ja ritms sagādā problēmas, palēninam tempu un spēlējam ar metronomu, sitot līdzi kāju.

Ak, eglīte džeza nodarbības 1. daļa - vienbalsīgā melodija - www.gitarspele.lv

2. daļa – akordi un to apvērsumi

Lejupielādē notis arī ērtā pdf: Ak, eglīte džeza nodarbības 2. daļa – akordu apvērsumi – www.gitarspele.lv

Šeit mēs varam apskatīt izmantotos akordus (FMaj7; BbMaj7; C7; Gm7) un to apvērsumus, būvētus no sestās un piektās stīgas. Vārds “apvērsums” tiek attiecināts uz akordu tādos gadījumos, kad akorda basa nots nav tā tonika. Akorda iespējamo apvērsumu skaits var mainīties, atkarībā no tā, cik daudz dažādu skaņu tajā tiek izmantotas. Šobrīd darbojamies ar septakordiem, no kuriem katrs veidojas no četrām dažādām skaņām, tātad katram septakordam ir viena pamata forma (ar toniku basā) un trīs dažādi apvērsumi. Sīkāk par akordiem un to apvērsumiem parunāsim citreiz, kādā teorijai veltītā nodarbībā.

Ak, eglīte džeza nodarbības 2. daļa - akordu apvērsumi - www.gitarspele.lv

3. daļa (no video 3.1 un 3.2) – akordi un melodija

Lejupielādē notis arī ērtā pdf: Ak, eglīte džeza nodarbības 3. daļa – akordi un melodija – www.gitarspele.lv

Trešajā daļā ir redzamas notis tam, ko es spēlēju video sākumā un beigās. Beigas tiek iedalītas kā 3.1 (ar 70bpm tempu) un ātrākā 3.2 daļā, bet pēc notīm tās ir pilnīgi vienādas. Veiksmi vingrinoties un izpildot skaņdarbus Ziemassvētku vecītim!

Ak, eglīte džeza nodarbības 3. daļa - akordi un melodija - www.gitarspele.lv

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase