Esam atpakaļ ar Ģitārspēles Video Nodarbībām vasarā! Esmu sagatavojis Imanta Kalniņa aranžiju divām ģitārām, kur katras partiju detalizēti skaidroju video. Rakstiņā zemāk ir pieejami palīgmateriāli: notis/tablatūra ar konkrētās daļas skaņas faila piemēru plus komentārs.

Ja ir vēlme skaisti izdrukāt visu nodarbību, tad to ir iespējams izdarīt katrai partijai atsevišķi:

Abas ģitāras kopā ir ierakstītas arī kā Backingtrack, ko atradīsiet rakstiņa nobeigumā. Ja ir vēlme iemācīties šo un citus līdzīgus skaņdarbus, aicinām pieteikties arī uz klātienes video nodarbībām. Būsim pateicīgi par jebkāda veida ieteikt/retweet/share/like sociālajos tīklos.

Pavadījums – 1. daļa (ievads)

Ievadā tiek spēlēts tikai viens akords – Dm. Šajā un arī pārējās pavadījuma daļās jāspēlē ritmiski precīzi un jāievēro pareizus labās rokas pirkstus.

Pavadījums-1-daļa-ievads-www.gitarspele.lv

Pavadījums – 2. daļa (pants)

Paliek spēkā precīza ritma un labās rokas pirkstu ievērošana. Akordiem jāskan tīri, īpašu uzmanību pievēršot barē akordu skanējumam (F; Gm; Bb). Par cik akordi tiek spēlēti arpēdžiju veidā, jeb ne visas akorda skaņas kopā, varam atvieglot sev darbu un mainīt tos pakāpeniski, sākot ar zemāko akorda skaņu, ko spēlē labās rokas īkšķis.

Pavadījums-2-daļa-pants-1-www.gitarspele.lv

Turpinājums Pavadījums – 2. daļa (pants)

Pavadījums-2-daļa-pants-2-www.gitarspele.lv

Pavadījums – 3. daļa (piedziedājums)

Ievērojam to pašu, ko iepriekšējā pavadījuma daļā. Vietā, kur no Gm jāiet uz Eb, ir lielāks lēciens, tāpēc noderīgi ir jau laicīgi ar acīm atrast sesto ladu, lai vizualizētu vietu, no kurienes veidosim minēto akordu.

Pavadījums-3-daļa-piedziedājums-www.gitarspele.lv

Pavadījums – nobeigums

Šī daļa ir praktiski identiska ievadam. Nobeiguma 3.taktī sākam pakāpeniski salēnināt tempu un skaņdarbu nobeidzam ar atvērtu ceturto stīgu (noti D).

Pavadījums-Nobeigums-www.gitarspele.lv

Melodija – 1. daļa (ievads)

Ievada daļu spēlē tikai ritma ģitāra, tātad šeit četras taktis klusējam, smuki izskatāmies un gaidām, kad sāksies pants 🙂

Melodija-1-daļa-ievads-www.gitarspele.lv

Melodija – 2. daļa (pants)

Panta melodijā svarīgi ir ievērot pareizus kreisās rokas pirkstus, kuri tablatūrā ir norādīti. Sākam vingrināties lēnā tempā, lai roka tos iegaumētu un vienmēr spēlētu vienādi. Vietās, kur pēc kārtas ir izmantots viens un tas pats pirksts, bet uz dažādām stīgam, taisam finger roll.

Melodija-2-daļa-pants-1-www.gitarspele.lv

Turpinājums Melodija – 2. daļa (pants)

Melodija-2-daļa-pants-2-www.gitarspele.lv

 

Melodija – 3. daļa (piedziedājums)

Jāievēro iepriekšējā daļā minētais, jāspēlē tīri un jāļauj garākajām notīm izskanēt.

Melodija-3-daļa-piedziedājums-www.gitarspele.lv

Melodija – nobeigums

Nobeigumā solo ģitāra spēlē vienu noti, kas jāiztur pēc iespējas ilgāk.

Melodija-Nobeigums-www.gitarspele.lv

“Viņi dejoja vienu vasaru” pilnā aranžija

Skaņdarba pilnais aranžējums sastāv no sekojošas struktūras: Ievads; Pants (divreiz, otrajā voltā par divām taktīm īsāks); Piedziedājums (divreiz); Pants (vienreiz, uzreiz kā otrajā voltā) un Nobeigums. Tas ir arī redzams video nobeigumā.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase