Les Paul Guitar AuctionSveiki, ģitāristi un ģitārdraugi! Šodien stāsts būs par vienu no ģitārām, kas izmainīja mūzikas pasauli uz visiem laikiem, proti, tiks izsolīta pirmā Gibson Black Beauty ģitāra, kas piederējusi pašam Lesam Polam. Izsole notiks 19. februārī Ņujorkā.

Lesam Polam šī ģitāra piederēja no 1954. gada līdz 1976. gadam, līdz viņš to uzdāvināja draugam un cilvēkam, ar kuru kopā taisīja mūzikas instrumentus – Tomam Doilam (Tom Doyle). Doils ir nolēmis šo ģitāru vairs nepaturēt savā personīgajā kolekcijā, bet to izsolīt kopā ar oriģinālo Četa Atkinsa (Chet Atkins) Gretsch elektrisko ģitāru “Dark Eyes” (tumšās acis).

Jebkurš cilvēks, kas interesējas par ģitārām, noteikti zina, kāda izskatās Gibson Les Paul ģitāra. Arī mūsu mājas lapā tā ir tikusi pieminēta neskaitāmos rakstos. Tieši Les Paul ir viena no populārākajām ģitāras formām pasaulē (noteikti iekļaujas top 3) un kas gan zina, kāda būtu rokmūzika mūsdienās, ja šādas ģitāras nebūtu. Tad nu ģitāra, kas tiek izsolīta – Lesa Pola oriģinālā Black Beauty ģitāra ir kalpojusi par prototipu Gibson Les Paul modelim, proti, to var saukt par pašu pirmo Les Paul ģitāru.

Black Beauty izsoleLes Paul ģitāras ir populāras rokmūzikā, blūzā un regejā. Tās ir izvēlējušies tādi pasaulslaveni mūziķi kā Slešs (Slash), Bobs Mārlijs (Bob Marley), Pīts Tounsends (Pete Townsend) no The Who, Džimijs Peidžs (Jimmy Page) un daudzi citi.

Gibson oficiālajā mājas lapā iespējams redzēt, ka Les Paul custom cenas svārstās no 2 560€ līdz 11 000€. Izsolēs šīs cenas ir daudzkārt lielākas. Augstākā ģitāras cena līdz šim ir bijusi nedaudz vairāk par 820 000€ – par Boba Dilana Fender Stratocaster, ar kuru viņš uzstājās 1965. gadā Ņūportas folk-festivālā. Pirms Boba Dilana Stratocaster, lielākā cena (815 800€) tika samaksāta par Ērika Kleptona “Blackie” Fender Stratocaster ģitāru 2001. gadā.

Lietas, kas saistītas ar rokmūzikas vēsturi, šobrīd ir lielā vērtībā. 2014. gada jūnijā Boba Dilana ar roku rakstītais manuskripts dziesmas Like a Rolling Stone vārdiem tika pārdots par vairāk kā 1 730 000 €.

Tiek ziņots, ka šai ģitārai nav uzstādīts novērtējums pirms izsoles. Plašāka informācija būšot pieejama šī mēneša otrajā pusē.

 

 

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase