Matīss Jākobsons ir mūziķis, RPIVA (Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas) profesionālā bakalaura students Džeza un populārās mūzikas ģitāras skolotāja specialitātē, kā arī bijušais Ģitārspēles Nodarbību pasniedzējs. Šis intervijas veida rakstiņš ir tieši par viņu! (raksta turpinājumā arī video!)
Tava muzikālā pieredze un projekti

Esmu mācījies klasisko mūziku Rīgas 2. mūzikas skolā – Augusta Dombrovska mūzikas skolā, kur apguvu akadēmisko trombonspēli. Pēc tam mācījos klasisko mūziku J. Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā, no kuras pārstājos uz P. Jurjāna mūzikas vidusskolu, pēc kuras iestājos RPIVA. Paralēli tam nepārtraukti esmu koncertējis dažādos sastāvos, spēlējot populāro un klasisko mūziku. Visus nemaz neatcerēšos, bet pirmie, kas nāk prātā ir – Pūtēju orķestris ”Fanfāra”, Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris, daudzi Rīgas mūzikas skolu pūtēju orķestri, esmu dziedājis vairākos koros, un džeza ansamblī ”Spirit of the Melody”, kādu laiku spēlēju arī bungas un ģitāru rokgrupās ”ANT”, ”5. modulis”, ”Lietuwēns” u.c. Dalību daudzos konkursos , projektos, meistarklasēs un semināros detalizētu uzskaitīt arī būtu grūti, jo es pilveidojos, cik vien laiks atļauj – IYSO Brēmene 2010/2011 gads, Saulkrasti Jazz, Mūzikas pedagogu tālākizglītības kursi, konference par Tradicionālo kultūru mūsdienu izglītībā, Steve Smith u.c pasaules mēroga mūziķu meistarklases. Pamata darba vieta kopš 2011. gada, bija Ģitārspēles Nodarbības.

Tava pieredze, strādājot Ģitārspēle.lv studijā?

No 2011. līdz 2013. gadam biju Ģitārspēles Nodarbību pasniedzējs. Šo gadu laikā uzkrāto pieredzi vērtēju ļoti augstu. Man ir dota unikāla iespēja studēt mūziku un pedagoģiju un iegūtās zināšanas uzreiz pielietot praksē. Gitarspele.lv studijā mācīju dažāda vecuma un dažādu līmeņu ģitāristus. Darbu veicu ar pilnu atdevi un no sirds, katrs Gitarspele.lv audzēknis nodarbībās saņēma zināšanas par mūziku, kā arī milzīgu pievienoto vērtību, ko sniedzu es un pārējais Gitarspele.lv personāls.

Kāda ir Tava šī brīža muzikālā gaume?

Vienmēr esmu klausījies dažādu stilu mūziku. Neuzskatu, ka ir slikti, vai labi mūzikas stili,ir tikai slikti / labi izpildītāji. Mani visu laiku mīļākie komponisti ir R. Vāgners, S. Rahmaņinovs, J.S. Bahs un F. Šopēns. Bet protams, klausos arī mūsdienu laikmeta mūziku. Ģitāristi, kurus pēdējā laikā klausos: Al Di Meola, Paco di Lucia, J. Bonamassa, Zakk Wylde, J. McLaughlin, K. Rosewinkel, P. Gilbert.

Vai Tev ir kādi papildus hobiji?

Ja man paliek laiks citām lietām bez studijām un darba, tad es spēlēju klavieres, reizēm uzspēlēju bungas, vai trombonu. Bez mūzikas nodarbojos ar ”Goju-Ryu” karate un pašaizsardzību.

Kur Tu redzi sevi pēc 10 gadiem?

Domāju būt profesionāls mūziķis, izpildītājs, komponists. Ideālā variantā es varētu spēlēt mūziku, kas pašam ļoti patīk, ar tiem cilvēkiem, kas man ir ļoti tuvi.

Tavs novēlējums Latvijas esošajiem un topošajiem ģitāristiem:

Latvijā esošajiem un topošajiem ģitāristiem novēlu Spēlēt, lielais bruts ”S”, tā ir vienīgā lieta, kas mums beigās paliek.

 • Reply

  Kaspars

  14 02 2013

  LĪGA! JĀ!

 • Reply

  Sauro

  14 02 2013

  Skaisti!

 • Reply

  SuS-D4

  14 02 2013

  Vecīt – Tev ir sapņu darbs! 😀

  Es arī gribētu spēlēt ar lielos S, taču laika tik daudz nav..
  p.s. reāli forši video sākumā spēlē uz akucenes!!

 • Reply

  Sauro

  16 02 2013

  A kurš foto meistars noķēra “Saulkratsi Jazz 2012” momentu? Dariet viņam zināmu, ka cilvēks ir ģēnijs, kurš uztver to smalko cilvēka enerģiju, kad viņš ir paguris (mirklis, kad visas čakras vaļā), bet pilnībā koncentrējies un gatavs kaujai ar visu savu esību – totally pure (nanosekundi neilgs mirklis, kurā jāpaspēj nospiest fotokameras aizlēga poga)!!!

  Žēl, ka mūsdienu tehnoloģijas vēl nespēj nobildēt tādus milzīgus, baltus spārnus aiz muguras (nevis romantiskos, bet “Ultimate power line” dizaina). Izcila bilde…

 • Reply

  māja

  17 02 2013

  Pie iecienītākajiem mūziķiem aizmirsāt pieminēt Matīsa mīļāko – Maestro R.Paulu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase