Akordu izlases un sveiciens Līgo svētkos no Ģitārspēle.lv

Jāņu ģitāraHei, ģitāristi un ģitārdraugi!

Pavisam strauji tuvojas Līgo svētku un Jāņu diena, kurā, kā zināms, neiztikt bez kārtīgas lustēšanās, ģitāras spēlēšanas un dziesmu dziedāšanas pie Jāņu ugunskura. Tādēļ, kā ierasts, piedāvajam Jums jaunas, mūsu sagatavotas dziesmu akordu un dziesmu vārdu izlases. Izlases ir ērtā formātā – tās atliek tikai izprintēt – uzreiz gatava dziesmu “grāmata”.  Izlases atrodamas šeit (1. daļa – Raimonds Pauls, Ainars Mielavs, Fomins un Kleins) un šeit (2. daļa – Imants Kalniņš un Prāta Vētra). Ceram, ka tās Jums noderēs Līgo un Jāņu muzikālai svinēšanai.
Iesakām arī savus draugus un tuviniekus pārsteigt ar pašsacerētu Jāņu dziesmu. Mūsu sacerēto Jāņu dziesmu atradīsi šeit. Izmantojot šos akordus, vari sacerēt savus vārdus un tev būs sava, īpaša Jāņu dziesma.
Ja tev padomā kāda īpaša dziesma, tad ļoti iespējams, ka to var atrast Latvijas plašākajā akordu lapā akordi.lv, kuru, starp citu, var apskatīt arī mobilajā tālrunī vai planšetdatorā, atrodoties pie dabas.

Ģitārspēle.lv komanda novēl – lai skanīga un jautra līgošana!

Print Friendly

13 thoughts on “Akordu izlases un sveiciens Līgo svētkos no Ģitārspēle.lv

 1. Ehhh…pats labums. Piespiedi manu paņemt noputējušo akusteni rokās. Tagad pirkstiņi sāp. Bet nu jebkurā gadījumā – paldies! Šitā biežāk uz svētkiem izlasīti ar akordiem izmest.

 2. Jā, dziesmas labas, zināmas.

  Bet kur tad paliek tradicionālās Jāņu dziesmu meldiņa akordu salikums, liekas, to daudzi nezin, to vajadzētu parādīt.

  Piemēram šādai četrrindei:

  Sit Jānīti vara bungas
  Līgo, Līgo
  Pašā Jāņu vakarāi
  Līgo

 3. Sveiki, vai kāds var ieteikt dažus akordu variantus Līgo dziesmām, tām kurām piedziedājums ir “līgo, līgo”
  nu piem. “Pagadskārtu Jānīts nāca līgo līgo, savus bērnus apraudzīt(i) līgo, līgo.
  būtu ļoti priecīga par informāciju, neko sarežģītu tā pat nevaru nospēlēt, jo nesen tik sāku mācīties ģitārspēli. Var būt ir kāds kopējs variants ar atvērtajiem akordiem??????

 4. izlases dziesmas nav līgodziesmas un tās tur nav jāmeklē. Dzeguzes kūkošana un Sniegs noteikti labāk iederēsies citā gadalaikā.
  Tautas līgodziesmām ir daudz – desmitiem – melodiju, un vienkāršākās un pazīstamākās ir uz 3 mažora akordiem, piem., DGA. Folkloristi zina vairāk, un tur ģitāristiem būtu jāpamācās, ja negribam atcerēties tikai vienu parasto melodiju.
  Vecpiebalgas Ūdensrozes ir Legzdiņam no Čikāgas 5-īšiem, nevis maestro.
  Patīkami, ka formāts ir papīru taupošs – vairākas dziesmas lapā un akordi nav pie katra panta.

 5. Dziesma “Sniegs” tik tiešām ir vietā! 😀 😀 😀
  Protams zināmas un spēlējamas tik nezinu vai tās īsti ir priekš svētkiem paredzētas. Protams paldies, ka vispār kaut kas tāds ir ielikts.

  P.S. Kāda jēga ir parolei?

 6. Man sitas loti nodereja, esmu rzjeedis visas nodarbibas tagad macos , super chali jus esat ta turpinat. Varu deret ka sis noder daudziem.

Leave a Comment

Draugiem.lv pase