Tomijs EmanuelsČau, ģitāristiem un ģitārmūzikas baudītājiem! Tā kā pie mums ar savu vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies akustiskās ģitārspēles virtuozs Tomijs Emanuels (Tommy Emmanuel) no Austrālijas, tad nolēmām, ka vēlamies pastāstīt par viņu Jums ko vairāk.

Tomija Emmanuela profesionālā karjera ilgst nu jau četrdesmit piecus gadus un pastāvīgi krustojas ar citu, ļoti dažādu, izcilu pasaules mūziķu ceļiem. Viņa dzimtenē Austrālijā un ne tikai, Tomija vārds ir bieži pieminēts un, gadiem ejot, viņam sakrājies desmitiem tūkstošu uzticīgu fanu visās pasaules malās. Tomija unikālo stilu viņš pats sauc vienkārši par „pirkstu stilu” (finger style) – var salīdzināt ģitāras spēlēšanu tā, kā pianists spēlē uz klavierēm.

Tomijs Emanuels 2Ģitāristu leģenda Čets Atkins (Chet Atkins) – ir bijis viens no pirmajiem cilvēkiem, kas iedvesmoja Tomiju paņemt rokās ģitāru. Desmitiem gadu vēlāk, Atkins pats kļūva par vienu no Emanuela lielākajiem faniem. Čets un Tommijs 1996. gadā kopā ierakstīja disku „The Day the Finger Pickers Took Over the World”, kas pat tika nominēts Gremija balvai. 1999. gadā tieši Čets Atkins pagodināja Tomiju ar „Certified Guitar Player” titulu par viņa mūža ieguldījumu fingerstaila ģitārspēles mākslā. Savas leģendārās karjeras laikā Emanuels uzstādījis ierakstu pārdošanas rekordus, kuri līdz pat šīm brīdim nav pārspēti, kā arī ir uzstājies ar simtiem mūzikas leģendu.

Tomijs Emmanuels ir ne tikai izcils ģitārists, bet arī labi spēlē bungas (gan uz pašām bungām, gan uz savas ģitāras!) un dzied. Ļoti cienīts visā pasaulē, viņš divreiz pēc kārtas saskaņā ar Rolling Stones žurnālu, viņš tika izvēlēts par „Gada Populārāko Ģitāristu” un ieguva divus Platīna un vienu Zelta albumu.

Tomijs sāka spēlēt ģitāru 4 gadu vecumā, mācoties pēc dzirdes bez jebkādām sistemātiskām instrukcijām. Emanuels un viņa vecākais brālis Fils (Phil) bija divi brīnumbērni, kas uzsāka savu profesionālo karjeru jau 60. gados. Tagad arī mums būs iespēja viņu dzirdēt Latvijā: 27. aprīlī plkst.19 Rīgas Kongresu namā. Mūziķis Rīgā uzstājies vairākkārt, pēdējo koncertu sniedzot 2014. gada aprīlī.

Classical Gas (by Mason Williams) – Tommy Emmanuel

(Šajā rakstā izmantota informācija no gitaristiem.lv lietotāja mp3 raksta par Tomiju Emanuelu)

  • Reply

    Леонид Козлов.

    12 03 2015

    Прекрасная композиция.Мне эта виртуозная игра доставила истинное удовольствие.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase