Ar savu debiju video nodarbību sagatavošanā mūsu pasniedzējs Egils Leimanis ir sagatavojis nodarbību par thumb picking tehniku. Egils ikdienā ir ne tikai ģitārspēles pasniedzējs, bet arī aktīvi darbojas grupā “AVOTS”. Viņš uzskata, ka improvizācija ir ļoti svarīga daļa no ģitārspēles un tieši tādēļ viņš izvēlējās demonstrēt thumb picking tehniku, kas padara gammu spēlēšanu daudz interesantāku un ausij baudāmāku. Zemāk redzams gan video, gan notis!

Liels paldies video radītājiem (Kamera 1: Žanete Spale, Kamera 2: Karīna Kreice, Video montāža : Aivis Šteinfelds)

Thumb picking, jeb īkšķa pikošana ir tehnika, kad labās rokas (kreiļiem-kreisās rokas) īkšķis tiek izmantots, lai spēlētu basa stīgu. Thumb picking būtība ir spēlēt vienmērīgu basu pret sinhronizētajām notīm, kas tiek spēlētas ar pārējiem pirkstiem. Īkšķis šajā tehnikā darbojas kā pianista kreisā roka, bet pārējie pirksti kā labā.

Lai iegūtu izteiksmīgāku basa nots skaņu, var izmantot īkšķa mediatorus (thumb pick) attēlā.

Video nodarbība sastāv no 3 thumb picking variantiem, zemāk parādīts kā spēlēt gammu un pirmais variants, kad basa stīga tiek spēlēta kopā ar gammu. Pārējos 2 variantus pasniedzējs iesaka klausīties no video un censties atkārtot pēc iespējas precīzāk.

Vispirms nepieciešams sākt ar sol mažora gammu, kur labā roka spēlē- īkšķis 6. un 4. stīgu, zeltnesis – 1. stīgu, vidējais pirksts – 2. stīgu un rādītājpirksts 3. stīgu

Notis iespējams arī lejupielādēt šeit.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase