1955. gadā Fender pārdošanas daļa nolēma, ka kompānijas piedāvāto produktu klāstam, kas jau sastāvēja no Telecaster, Stratocaster, Esquire un Precission Bass, ir jāpievieno jauna un ne pārāk dārga elektriskā ģitāra – studentu variants.

Šīs jaunās iesācēju ģitāras tika prezentētas 1956. gadā. Tās sauca Musicmaster (viens skaņas noņēmējs) un Duo-Sonic (divi noņēmēji). Šīs īsā garuma ģitāras tika dizainiski veidotas jauniem iesācējiem ar maza izmēra pirkstiem.

Musicmaster un Duo Sonic dizianiski bija līdzīgas: abām bija dubultais izgriezums (double-cutaway), tuksneša smilšu (Desert Sand) krāsas korpuss, 22,5 skalas izmēra (scale length) un viena gabala kļavas grifs.

Musicmaster ģitārai bija divi Telecaster veida kloķīši: skaļums un tonis tās “neck” pozīcijas “single coil” skaņas noņēmējam. Duo Sonic modelim nāca klāt arī otrs – “bridge” pozīcijas “single coil” skaņas noņēmējs un triju pozīciju slēdzis (3-way selector switch – lai pārslēgtos starp skaņas noņēmējiem vai arī ieslēgtu tos abus).

Sākot ar 1959. gadu, Fender esošajiem kļavas grifiem pa virsu pievienoja palisandru/rožkoku (rosewood) un ieviesa to par standartu konkrēto modeļu turpmākajā ražošanā. Biezās un baltās “single-ply” aizsargplāksnes (pickguards) aizstāja oriģinālās zelta anodētās plāksnes, kā arī pārgāja uz “sunburst” (žilbinošu Saules staru) krāsu korpusiem.

Šāda veida pārveidošana tika pielīdzināta Fender Mustang modelim 1964. gadā. Short Scale Musicmaster un Duo Sonic ģitāras tika piedāvātas līdz pat 1969. gadam.

Rakstu sagatavoja: Eduards Aksjoņenko

Bildes no:

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase