Ir svarīgi zināt, lai iemācītos sev tīkamus skaņdarbus, kas bieži vien nebūt nav tik viegli, to vislabāk darīt nevis spēlējot pašu skaņdarbu, bet gan attīstot tehniku, kas nepieciešama skaņdarbam (līdzīgi – nevis sākt uzreiz braukt ar auto, bet gan iziet pamācību kursus)

Piemēram, lai spēlētu “klasiku” vai “flamenko”, ir jātrenējas vairākas stundas dienā. Bieži vien tas izpaužas kā īpaši vingrina’jumi pirkstiem, lai tie spētu ritmiski, precīzi un kvalitatīvi nospēlēt to, kam gatavojās (skaņdarba kvalitatīvai izpildei).

Tie palīdzēs attīstīt:

 • Ritmu
 • Precizitāti
 • Kvalitāti
 • Spēju apgūt sarežģītākus skaņdarbus
 • Katra vingrinājuma tabaltūra un video – zemāk!

Līdzīgi ir arī pārējiem stiliem – jo Tu vairāk trenējies – jo labāk spēlē!! Un nevajag aizmirst, ka ir jāuztur sevi noteiktā līmenī. Tie,kas nav spēlējuši ģitāru nedēļu vai divas, to atkal paņemot rokās zinās teikt, ka daudzas iemaņas jau zudušas un “pirksti neklausa”. (tāpat kā – ja neejam uz sporta zāli – vēlāk sajūtamies nevarīgi veikt kādas darbības)

Daudzi saka, ka vingrinājumi ir garlaicīgi un neinteresanti… te ir līdzība ar Olimpiskajām sporta spēlēm. Ja Tu “garlaicīgi” netrenēsies, Tev nebūs izcila veikuma arēnā!

Te būs arī pirmie 8. vingrinājumi dažādu līmeņu ģitāristiem – universāliem stiliem. Būs nepieciešams metronoms un kāds noteikts laika sprīdis dienā, kad to vien dari kā trenējies.

1. Vingrinājums no V ladas. Spēlēt var arī no citām ladām – galvenais ir spēlēt ritmiski, pa visa’m stīgām turp un atpakaļ. Var izvēlēties lejupejošās vai arī lejup un augšup ejošās mediatoru kustības.

Vingrinājums no V ladas

2. Bez 4. pirksta (šis un turpmākie 3., 4., un 5. ir kā 1. vingrinājums, tikai kautru reizi izlaižot vienu pirkstu)

3. Bez 3. pirksta

Bez 3. pirksta

4. Bez 2. pirskta

Bez 2. pirksta

5. Bez 1. pirksta

Bez 1. pirksta

6. Ar 1. un 3. pirkstu (tāds pats kā 1., tikai ar diviem pirkstiem)

Ar 1. un 3. pirkstu

7. Ar 2. un 4. pirkstu

Ar 2. un 4. pirkstu

8. Zig Zag vingrinājums (cauri visam ģitāras grifam, uz katras stīgas)

Zig Zag vingrinājums

 • Reply

  Jānis

  07 06 2010

  Paldies! Noderēja. Lai arī māku nospēlēt jau dažus gabalus no SOAD, Dope, Marilyn Manson, Skyforger, šis sākumā apt sagādāja nelielas grūtības (spēlēju arī atpakaļgaitā). Laikam sāku bik no ne tā gala apgūt ģitārspēli 🙂

 • Reply

  L@Bd|nY

  08 06 2010

  Ļoti labi vingrinājumi vai nevarētu ielikt kādus noderīgus vingrinājumus akustiskajai?

 • Reply

  Roberts

  12 06 2010

  Paldies vecit riktigi noder visi tavi vingrinajumi un riffini .
  Ceru ka drizuma bus vel kaut kas 🙂
  Paldies 🙂

 • Reply

  Tontons

  27 07 2010

  Koordinācijai varu ieteikt tādu vingrinājumu (laikam nedaudz augstāks līmenis par pilnīgu iesācēju) – paspēlēt kvintas vienā pozīcijā.

  Piemēram, var paņemt frāzi no King Diamond – Black Devil.
  http://www.youtube.com/watch?v=1xlY5-L-jKs

  Domāju frāzi, kas sākas 1:16

  Diemžēl komentāros laikam nevarēs ierakstīt tabus, bet, spēlējot uz la un kvintās to visu var mēģināt izspēlēt turot roku tikai otrajā pozīcijā.

  Varbūt būs kas jauns 🙂

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase