Saņemot turpat 30 pieteikumus ģitāristu konkursam Guitar Battle 2013, žūrija ir izvērtējusi visus konkursantus un izvēlējusies labākos desmit māksliniekus, kuriem jau nākam trešdien, 8. maijā, būs iespēja kāpt uz Latvijas 1. rokkafejnīcas skatuves un pierādīt sevi cīņā par galveno balvu – Yamaha Pacifica 611HFM elektrisko ģitāru no konkursa galvenā atbalstītāja – YAMAHA.

Lasi rakstu par: Ir noskaidroti uzvarētāji!

Atgādinām, ka visiem finālistiem būs jāspēlē viens pašsacerēts skaņdarbs, kā arī viena kaversija ar pavadošo sastāvu, fonogrammu vai arī solo. Konkursa noslēgumā pirms uzvarētāja paziņošanas uz skatuves kāps arī starptautiski atzīts ģitārists, viesmākslinieks Dave Goodman.

Tātad finālā iekļuvuši ir:

Reinis Jaunais

Par sevi saka:

Esmu spēlējis dažādās grupās (šobrīd Band Mango, agrāk arī Nysa, Navela, Sirenna). Tikko pabeidzu  savu solo albumu “Plika ģitāra”, ko nākamnedēļ publicēšu. Esmu uzstājies koncertos gan Latvijā, gan ārpus tās.
Kā solo mākslinieks spēlēju instrumentālu rokmūziku. Ar dažādiem sastāviem esmu spēlējis pankroku, metālu, rokmūziku un džezu.

Paklausies Reini!

Gints Smukais

Par sevi saka:

18 gadi. Ģitārai pirmo reizi pieskāros pirms 5 gadiem. Kopš tā laika arī pašmācības ceļā mācos spēlēt un komponēt. Spēlēju akustisko ģitāru perkusiju pirkstu stilā.

Līdzīgos pasākumos jau iepriekš veiksmīgi piedalījies.

Paklausies Gintu!

Pāvels Rutkovskis (uz konkursu neieradās)

Par sevi saka:

Bērnībā, pateicoties vecākiem, man apkārt visu laiku bija dažādie rotaļ muzikalie instrumenti – sitame, klavieres un t.t., mājās ļoti bieži skanēja Status Quo, Skorpions, The Beatles un Chris Rea dziesmas. 12 gadu vecumā pirmo reizi dzirdēju „Seek And Destroy” dziesmu kaut kadā televīzijas raidījumā un uzreiz iemīlējos šajā skanējumā.  Kad man bija 16 gadi, es pirmo reizi ieklausījos Yngwie Malmsteen – As Above, So Below. Šodien es sevi uzsskatu par „ģitāras skanējuma melomanu”, man patīk mirdžošs un elegants RHCP skanējums tāpat kā brutāla un masīva skaņa no Fear Factory.

                                         Paklausies Pāvelu!

Aleksandrs Karimovs

Par sevi saka:

30 gadi. Ar ģitārspēli nodarbojos vairāk nekā 10 gadus. Patīk un aizrauj viss instrumentālais un progresīvs (blues, jazz, instrumental rock, fusion, progressive rock).

Paklausies Aleksandru!

Mārtiņš Sliede

Par sevi saka:

Esmu 18 gadus vecs ģitārists no Saldus. Ar ģitārspēli nodarbojos apmēram 4 gadus, proti, no 14 gadu vecuma. Šajā momentā neesmu piederīgs kādai grupai, tomēr ir zināma skatuves pieredze, jo 2 gadus biju solo ģitārists hard – rock grupā. Pašlaik veidoju pats savas akustiskās kompozīcijas, šķiet mediative, easy – listening, melancholic žanrā.

Paklausies Mārtiņu!

Arturs Liede

Par sevi saka:

Esmu 22 gadus vecs un ģitāru spēlēju aptuveni 8 gadus. Patīk un spelēju dažāda tipa mūziku – no džeza līdz metālam, taču sirdij vistuvākā liekas daiļrade, kas nojauc barjeras starp žanriem un necenšas ielīst vienā vai otrā “plauktiņā”. Gan aktīvi, gan kā sesijas ģitārists spēlēju kopā ar dažādām grupām, kā arī cenšos veidot pats savas kompozīcijas.

Paklausies Artūru!

Jānis Tumpelis

Par sevi saka:

Es esmu 21 gadu jauns ģitāras spēlētājs no Jelgavas. Ģitāru spēlēju aptuveni piecus gadus. Pārsvarā spēlēju akustisko ģitāru, visvairāk pie sirds iet akustiskais blūzs. Mīļākais spēlēšanas stils ir spēlēt izmantojot thumb pick (īkšķa mediators), lai ar tā palīdzību spēlētu atšķirīgu no galvenās daļas neatkarīgu basa partiju. Ir neliela skatuves pieredze, kura gūta, nelielos bāros un klubos spēlējot grupā On My Way, kurā spēlēju ritma ģitāru.

Paklausies Jāni!

Jurijs Strogonovs

Par sevi saka:

28 gadi. Ar ģītaru nodarbojos mazliet vairāk nekā 10 gadus. Spēlēju pārsvarā rock,pop,funk u.c. Spēlēju arī dažādos kristīgajos projektos.

Paklausies Juriju!

Aleks Klimanovičs

Par sevi saka:

Man ir 19 gadi. Spēlēju nu jau 5 gadus. Piedalos vairākos projektos, bet līdz ar to, ka projekti ir diez gan jauni, nosaukumu nav. Stilu varētu definēt kā Soul, Fusion, Blues utml.

Paklausies Aleksu!

Dzintars Šusts

Par sevi saka:

Vecums: 19
Pieredze: bišķi jau būs
Dalība: sesijas pasākumi

Paklausies Dzintaru!

 

Sīkākai informācijai dalībniekiem iespējams rakstīt uz battle@soundfactory.lv vai zvanīt uz 20027337.

 • Reply

  qwerty

  04 05 2013

  Briesmīga izvēle. Tāda sajūta, ka žūrija ir vienveidīgi pāķi, kas interesējas tikai par džezu un saldajiem akustiskajiem gabaliem.

  • Reply

   P.

   04 05 2013

   Pilniiba piekriitu, mazaak par to dzezu, bet tie akustiskie – nja!

 • Reply

  koko

  05 05 2013

  Jeb, bullshits.

 • Reply

  wut

  07 05 2013

  pieņemu ka visi kas rakstīja komentārus ir tie kas bija pieteikušies bet netika finālā. tagad heito visus

 • Reply

  Jānis Tumpelis

  07 05 2013

  Ļoti interesanti, ka dalībnieku fotogrāfijas (nezinu 100% par citiem, bet runāju par savu foto) šim rakstam nospertas no sociālajiem tīkliem, piemēram, manā gadījumā no facebook. ;D

 • Reply

  Hemets

  10 05 2013

  es jau visu laiku saku ka drīz LV būs kā Ikaunijā, visi kā apmāti ir krituši uz džezu, un kad vajag nospēlēt kādu roķīgu un stilīgu gabalu vai solo, tad tālak par mudrīšanos neko nevar. Ar pliku intelektu un zināšanām ir stipri par maz, vajag arī “soul” un labas melodijas!
  Visa ta tapping-percusiv spēlēšanas maniere uz akustenēm ir modigums, un ātri apnīk.
  Klausos jau 100 reizi Metallica – Black Album un neapnik

  • Reply

   wut

   10 05 2013

   viens vārds – GAUME

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase