Šodien, 2010. gada 15. augustā, jau pagājuši 20 gadi kopš traģiskās Viktora Coja (pilnā vārdā Viktora Robertoviča Coja, krievu valodā: Виктор Робертович Цой) bojāejas 1990. gadā – uz Sloka-Talsi šosejas, netālu no Tukuma (tā laika PSRS teritorijā).

Viņš piedzima Ļeņingradā (tagad: Sanktpēterburga), 1962. gada 21. jūnijā. Tēvs bijis pa pusei korejietis, māte – krieviete. Vienīgais bērns ģimenē. Bijis dibinātājs un līderis rokgrupai “Kino” (Кино), kurā dziedāja, spēlēja uz ģitāras, rakstīja mūziku un sacerēja dzeju. Viktors Cojs ir arī filmējies dažās kinofilmās.

Viņa nāve bija liels šoka trieciens faniem. Viņa skaņdarbu popularitāte ļoti strauji pieauga un ir aktuāla arī mūsdienu jauniešu vidū joprojām (vai zini nosaukt kādu dziesmu?). Komentējot šo nereti sastopamo fenomenu, rokgrupas Zooparks (Зоопарк) muzikants Maiks Naumenko (Майк Науменко) teica: “Šajā valstī ir jāgrib nomirt, lai iegūtu pelnīto popularitāti” (līdzīgas paralēles var vilkt arī ar slaveno Vladimiru Visocki).

Viktora Coja skaņas režisors un producents Andrejs Tropillo (Андрей Тропилло) bilda, ka mākslinieka pēdējie pirmsnāves skaņdarbi nebija tik kvalitatīvi un spēcīgi kā iepriekšējie. Ja viņš turpinātu rakstīt, tad kvalitāte kristu tikai zemāk – tāpēc viņš no dzīves ir aizgājis īstajā brīdī – savas karjeras augšgalā!

  • Viņa skaņdarbu akordus iespējams atrast internetā mājas lapā!
  • Mūsu sagatavoti attēli skatāmi šī raksta galerijā:
  • Kā arī sagatavoti vieni no populārākajiem Viktora Coja Video:Tekstu sagatavoja un no krievu valodas tulkoja: Eduards Aksjoņenko

Informācijas avoti:

Bildes no:

 • Reply

  Ernests Bordāns

  15 08 2010

  Coj živ !

 • Reply

  Anonymous

  31 05 2013

  viņam krutas dziesmas, manuprāt, bija Pačka sigaret, grupa krovi

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase