Daudzi klausītāji un mūzikas pazinēji ģitāristu Matīsu Čudaru uzskata par Latvijas uzlecošo zvaigzni mūzikā. Matīss bērnībā sāka ar trombonu, kurš viņam negāja pie sirds, vēlāk pārgāja pie sitamajiem instrumentiem un pabeidza arī mūzikas skolu, tomēr paralēli bija sācis spēlēt ģitāru, jo arī sitamie instrumenti viņu tik ļoti neaizrāva. Sešpadsmit gadu vecumā Matīss iestājā Rīgas Doma Kora Skolā, viņš saka, ka tikai šajā brīdī ģitārai esot pievērsies nopietni.

Šobrīd Matīss Čudars ir tikai 20 gadus vecs un mācās Amsterdamas Konservatorijā džeza un improvizētās mūzikas ģitāras nodaļā, un ikdienā nopietni strādā pie ģitārspēles tehnikas un komponista talanta izkopšanas, spēlējot un koncertējot kopā ar visdažādākajiem mūziķiem no Nīderlandes, Beļģijas, Luksemburgas un citām valstīm. 2010. gadā Matīss ar savu džeza trio izcīnīja 1. vietu Nīderlandes jauno mūziķu konkursā “Prinses Christina Concours“.

Matīsa mērķis ir popularizēt džeza un improvizācijas mūziku Latvijā, kā arī piesaistīt pasaules džeza klausītāju un mūziķu uzmanību Latvijas džeza kultūrai. Matīss uzskata: „Latviešu mūzikai ir īpašs, pasaulē vēl nenovērtēts skanējums. Visā pasaulē mūzikas gardēži meklē pēc jaunām mūzikas dvesmām, svaigām idejām un nedzirdētiem skanējumiem.

Matīss nesen uzvarēijis arī kādā projektu konkursā un ieguvis nepieciešamo finansējumu albuma ierakstam profesionālā studijā. Viņš ir spēlējis dažādās mūziķu apvienībās un bijis arī to līderis. Piedāvājam vienu no Matīss Čudars Quartet skaņdarbiem.

Vairāk klausies šeit – http://www.myspace.com/matisscudars/

 

  • Reply

    bīdmērs

    13 01 2012

    nekas īpašs un nu pie ritma gan viņam vajadzētu piestrādāt. (video ļoti jūt)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase