Ufnal Cream machineUfnal ir nelieli ģitāru ražotāji Polijā. Kompānija balstās uz Miroslava Ufnala (Miroslaw Ufnal) gadu gaitā krāto pieredzi, strādājot par ģitāru meistaru. Viņš jau vairāk kā 30 gadu ir atbalstījis vietējos mūziķus, labojot viņu instrumentus un radot jaunas ģitāras pēc speciāla pasūtījuma. Otrs svarīgākais Ufnal cilvēks, kurš atbild par ģitāru dizainu un pašu ražošanu, ir Gregors Ufnals – Miroslava dēls, kurš, var teikt, ir uzaudzis starp ģitārām. Ufnal rada ģitāras pēc pasūtījuma – jebkādas specifikācijas, krāsas, formas, un viņu radītās ģitāras ir iespējams apskatīt viņu mājas lapāPēdējā laikā viņi ir radījuši ģitāru sēriju “Modern Classic“, kurā ietilpst trīs ģitāras.

Kā varam redzēt, Ufnal “Modern Classic” sērija ir balstīta uz jau pavisam pazīstamām ģitāru formām, taču visa burvība slēpjas īpaši izvēlētos materiālos (korpusa, grifa koku šķirnes), kā arī ar rokām veiktā krāsojumā. Arī skaņas noņēmēji šīm ģitārām ir izgatavoti, veidojot tinumu tā, lai katrs noņēmējs visprecīzāk atbilstu konkrētajam ģitāras modelim. Pagaidām pieejami trīs dažādi modeļi – Cream Machine, Juicy Orange un Yellow Sixties.

 Juicy orange un yellow sixties ufnalPaši Ufnal par šo sēriju saka: “Mēs izmantojām visu savu gadu gaitā krāto pieredzi un savienojām to ar tradicionālām vērtībām. Rezultātā mēs radījām instrumentus, kas godina elektrisko ģitāru nemirstošu klasiku. Tomēr mēs šo klasiku vēl uzlabojam ar dažām modifikācijām, kas padara to par perfektu instrumentu mūsdienu ģitāristam.”

Cream Machine
Šai ģitārai ir rožkoka grifs ar liesmojoša raksta iestrādātu kļavas koka svītru. Ufnal saka, ka šādi tiek nodrošināts tumšāks, biezāks tonis pretēji ierastajiem kļavas koka grifiem. Grifam ir 22 ladas, 12 collu rādiuss. Ģitāras korpuss ir no alkšņa un tai ir vienas spoles Single Coil skaņas noņēmēji, kuru tinumi tīti ar rokām. Kombinācijā ar rožkoka grifu skaņa ir skaidra un atvērta.

Juicy Orange
Šai ģitārai ir augstākās kvalitātes kļavas grifs, skatienus piesaistoša oranža krāsa, taču pārējās specifikācijas ļoti līdzīgas Cream Machine ģitārai.

Yellow Sixties
Arī šai ģitārai ir ļoti līdzīgas specifikācijas kā iepriekšējām, taču grifs veidots no viengabala kļavas koka un tam ir iestrādāta rožkoka svītra. Protams, arī krāsojums, kas raksturīgs sešdesmitajiem gadiem. Plašākas katras ģitāras specifikācijas skaties Ufnal mājas lapā!

Cenas:

  • Juicy Orange                                      1 700 EUR
  • Yellow Sixties                                     1 650 EUR
  • Cream Machine                                  1 800 EUR

Video Zemāk vari dzirdēt, kā katra no šīm ģitārām skan.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase