Atcerējos par šī divdesmit deviņus gadus vecā jaunekļa – Tosina Abasi – eksistenci. Viņš spēlēja mazslavenajā grupā Reflux, līdz viņu ievēroja Prosthetic Records, kas piedāvāja viņam veidot solo projektu. Toreiz no šīs iespējas viņš atteicās, jo iepriekšējās desmitgades vidū vēl nejutās gana spēcīgs ģitārists – visu, ko viņš mācēja, viņš bija iemācījies pašmācības ceļā. Lai arī aptuveni septiņu gadu laikā viņš bija sasniedzis ievērojamu līmeni ģitārspēlē, Tosins devās mācīties uz Atlantas Mūzikas institūtu, lai apgūtu džeza un klasiskās mūzikas zināšanas.

Pēc institūta pabeigšanas viņam nācās lūgt Prosthetic Records iespēju ierakstīt solo projektu vēlreiz, un kompānija joprojām bija gatava viņam palīdzēt. Tā, radās grupa Animals As Leaders. Pirmsākumos viņi mūzikas radīšanā izmantoja ģitāru un MIDI  (termina nozīme raksta beigās) – ģitāru spēlēja Tosins pats, bet ar MIDI nodarbojās Periphery ģitārists Miša Mansūrs (Misha Mansoor). Tobrīd viņiem nebija ne bundzinieka, ne ritma ģitārista vai basista, kas darbību ļoti ierobežoja un lika lielāko daļu laika pavadīt studijā.


Tādēļ tika uzaicināti Havjērs Rejess (Javier Reyes) un Neivīns Kopervaiss (Navene Koperweis) – ritma ģitārists un bundzinieks. 2012. gada martā bundzinieks Kopervaiss izlēma sastāvu pamest, toties viņu tajā pašā mēnesī aizvietoja Mets Garstka (Matt Garstka). Līdz šim šis ansamblītis ir izlaidis 2 albumus – Animals As Leaders (2009) un Weightless (2011). Starp citu, nosaukumu grupa ir aizguvusi no rakstnieka Daniela Kvinna romāna, kura pamatā ir antropocentrisma ideja, ka cilvēks ir vissvarīgākais un vislabākais dzīvnieks uz pasaules, ko Tosins pārfrāzēja kā „mēs, galu galā, visi esam dzīvnieki”.

Tosinam Abasi ir vēl viens aktīvs projekts – supergrupa TRAM, kura sastāvā ir viņš pats kopā ar Havjēru Rejesu, Suicidal Tendencies bundzinieku Ēriku Mūru (Eric Moore) un bijušo Mars Volta pūtēju – Adrianu Terrasasu (Adrian Terrazas). Nosaukums TRAM – viņu uzvārdu pirmo burtu kombinācija. Šim sastāvam ir viens albums, kura nosaukums ir Lingua Franca.

Šobrīd bez tūrēm pa ASV un pasauli viņš pasniedz arī ģitāras meistarklases – ir gan pasniedzis Bērklī Mūzikas koledžā, kas tiek uzskatīta par vienu no labākajām mūzikas skolām pasaulē, gan pats rīkojis meistarklases un mājaslapā JamPlay ievietojis ap 20 video ar pamācībām. Laika gaitā saspēlējies ar tādiem mūziķiem kā Stīvs Vajs, Born Of Osiris, Cica Survive, iepriekš minētajiem māksliniekiem un citiem projektiem.

Un tā viņš pavada savu laiku, spēlēdams progresīvo metālu, djent un džezu, reizēm pat savienodams tos žanrus. Aspekti, kas viņu atšķir no pārējiem ģitāristiem ir tas, ka viņš ne tikai māk tikpat ātri spēlēt, bet to dara tīri un ar gaumi (ne tikai harmoniski, bet arī ritmiski un kompozicionāli), kā arī spēja sarakstīt ļoti daudzveidīgus rifus, bet tomēr izklausīties pēc sevis. Vienīgais, kas šī lieliskā ģitārista daiļradē varētu nepatikt, ir trakie taktsmēri (abos Animals As Leaders albumos atceros tikai vienu 4/4 starpspēli), brīžiem sarežģītās harmonijas un nedaudz antiestētiskais skanējums, bet tad, ja tu spēsi to novērtēt, tad, iespējams, daudz viņam līdzīgo neatradīsi. Ne velti viņu uzskata par vienu no daudzsološākajiem ģitāristiem pasaulē. Cerams, arī jūs visus viņš pratīs iedvesmot!

Video redzams, attiecīgi, Paranoid Android kavers, dziesma no AAL Weightless albuma.


Termins MIDI – “Musical Instrument Digital Interface” jeb elektroniski saskaņoti instrumenti. Nevis ieraksts, bet sekvence, kad kura skaņa izskan, pamatā – līdzīgs darbības princips GuitarPro un Cubase.

 • Reply

  Mārtiņš

  02 10 2012

  beidzot arī man tīkams raksts par šo lielisko mūziķi!
  thumbs up! (:

 • Reply

  sTarType

  03 10 2012

  tagad skaidrs, no kurienes rifiņš un kas to spēlē (par Wave of babies!).
  plaša profila mākslinieks!!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase