The Pixies 2     Domājams, ka daudzi no jums ir redzējuši filmu Cīņas klubs (The Fight Club). Šajā filmā tika atskaņota grupas The Pixies, iespējams, populārākā dziesma Where Is My Mind? Kādam varbūt  varētu šķist, ka the Pixies ar šo dziesmu ir one-hit wonder grupa (tāda, kurai ir tikai viena veiksmīga  un populāra dziesma), taču tā tas nebūt nav.
     The Pixies ir Amerikas alternatīvā roka grupa, kas tika izveidota 1986. gadā. Šobrīd grupas  sastāvā ir Bleks Frensiss (Black Francis), (vokāls un ritma ģitāra) Džoijs Santiago (Joey Santiago) (ģitāra), Deivids Loverings (David Lovering) (bungas) un Kima Šatuka (Kim Shattuck) (vokāls,  bass). Kima Šatuka ieņem iepriekšējās basģitāristes Kimas Dīlas (Kim Deal) vietu. Grupu izveidoja  Bleks Frensiss un Džoijs Santiago, kad viņi bija Masačūsetsas Universitātes kopmītnes istabas  biedri. Pēc divām nedēļām viņiem pievienojās Kima Dīla, kura vienīgā bija atsaukusies uz avīzē  ievietoto sludinājumu. Kā bundzinieku viņa ieteica Deividu Loveringu – viņš bija Kimas vīra  draugs.


The Pixies     The Pixies ir ieguvuši salīdzinoši pieticīgu slavu ASV, taču ir ievērojami populārāki Anglijā un  citur Eiropā. The Pixies ir piedzīvojuši izjukšanu 1993. gadā, bet tā atkal apvienojās 2004. gadā. Grupas spēlēšanas stils ietver dažādus elementus. The Pixies mūzikā atrodami elementi no indie  roka, psihodeliskās mūzikas, noise roka, kā arī surf roka. Bleks Frensiss ir grupas galvenais dziesmu  tekstu rakstītājs un dziedātājs. Viņa dziesmu teksti ir par dažādām oriģinālām tēmām, piemēram,  citplanētiešiem, sirreālismu, incestu un vardarbību Bībelē.
     Grupai The Pixies piedēvē lielu ietekmi uz alternatīvā roka bumu deviņdesmitajos gados. Grupas  mantojums un popularitāte gadu gaitā auga, tomēr grupa dažādu apstākļu dēļ izjuka. Atkal  apvienojoties 2004. gadā, grupa nebija zaudējusi popularitāti un viņu koncertu biļetes ātri tika  izpārdotas.
     The Pixies mūzikas stils ir raksturots kā neierasts krustojums starp sērfa mūziku un pankroku.  To raksturo Bleka īpatnējie dziesmu teksti un dziedāšanas stils, Kimas čukstētās harmonijas  un spēcīgās basa melodijas, Džoija gaistošā ģitāras spēlēšana un Deivida noturīgā bungošana.  Frensiss stāsta: “Grupas mūzika sevī ietver milzīgas dinamiskas pārmaiņas. Rokmūzikā ir divas  galvenās pamatsastāvdaļas – sapņainā puse un roķīgā puse. Mēs arī mēģinām būt dinamiski, bet tā  ir primitīva dinamika, tāpēc, ka mēs neko labāku neprotam. Mēs varam spēlēt vai nu skaļi, vai klusi  – tas arī viss.”

The Pixies 3     Grupa The Pixies ir smēlusies iedvesmu no dažādiem žanriem, jo grupas dalībnieki klausījās  atšķirīgu mūziku. Frensiss grupas izveidošanas sākumā esot klausījies tikai grupas Husker Du, Captain Beefheart un Iggy Pop. Albuma Doolittle veidošanas laikā viņš ļoti daudz esot klausījies  The Beatles albumu The White Album. Viņš ir minējis Badiju Holiju (Buddy Holly) kā lielāko
iedvesmas smelšanās avotu. Santiago klausījies septiņdesmito un astoņdesmito gadu panku mūziku,  piemēram, grupu Black Flag un Deividu Boviju (David Bowie). Viņš iedvesmu smēlies no tādiem ģitāristiem kā Džimijs Hendrikss (Jimi Hendrix), Less Pauls (Les Paul) un Džordžs Harisons (George Harrison). Kima Dīla savukārt ietekmējusies no folkmūzikas un kantrī mūzikas. Tīņu gados viņai bijusi sava kantrī-folkmūzikas grupa, ko viņa bija izveidojusi kopā ar māsu. Viņas  spēlēja dažādu kantrī mūziķu dziesmu kaverversijas, piemēram, Henka Viljamsa (Hank Williams).  Grupas bundzinieka Loveringa mīļākā grupa ir Rush. Frensiss pie saviem iedvesmas avotiem min  arī sirreālistiskas filmas Un chien andalou un Eraserhead. Viņš saka: “Man nebija pacietības sēdēt  un lasīt sirreālisma literatūru. Vieglāk man šķita noskatīties divdesmit minūšu garu filmu”.

     Par grupu The Velvet Underground ir teikts, ka ne daudzi pirka viņu albumus, taču tie, kas  pirka, pēc tam izveidoja paši savas grupas. To lielā mērā var attiecināt arī uz The Pixies. Grupas  slepenais ierocis nemaz nebija tik slepens un agrāk vai vēlāk daudz dažādas citas grupas sāka radīt  savas dziesmas dinamiskas un enerģiskas. Tā kļuva par tādu kā tā laika formulu. Pēc laika grupas Nirvana dziesma Smells Like Teen Spirit kļuva populāra un ieņēma augstas vietas dažādās tabulās un Kurts Kobeins reiz  ir teicis, ka Smells Like Teen Spirit bija viņa mēģinājums nošpikot dziesmu no The Pixies. Bono no  U2 ir nosaucis The Pixies par Amerikas labāko grupu, un Toms Jorks (Tom Yorke) no Radiohead ir  teicis, ka skolas gados šī grupa ir mainījusi viņa dzīvi. Iesakām arī noskatīties dokumentālo filmu par The Pixies zemāk esošajā video.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase