Grupa The Moonhouse neoficiāli radusies jau 2010. gadā, tomēr plašākai publikai sevi pieteikusi tikai 2011. gada vidū, tolaik vēl ar citu nosaukumu – The Mike Hawk Band. Pirmie koncerti aizvadīti 2011. gada vasarā tādos klubos kā Bubamara, Nabaklab, A Nice Place, kādreizējā Rock’n’Riga. Paši grupā spēlējošie puiši – Toms, Niks, Reinis un Ģitārspēle.lv pasniedzējs Edvards – saka, ka spēlē džezfankblūzroku, jūtama gan Džimija Hendriksa (Jimi Hendrix), gan Jefferson Airplane, gan Pink Floyd un The Doors ietekme.

2012. gada pavasarī notika puišu pašu sponsorētā, ar draugu un atbalstītāju palīdzību līmētā un maketētā The Mike Hawk Band EP prezentācijas koncerts Vecrīgas klubā Depo, kas pulcēja kuplu apmeklētāju skaitu, tomēr gads ir paskrējis un daudz kas mainījies – gan nosaukums, gan bundzinieks. Un, protams, radušās jaunas dziesmas!

Vasaras sākumā gaidāms The Moonhouse pirmais albums Welcome to Our Table, kam par godu šo sestdien, 11. maijā, sākot no pulksten astoņiem Kaņepes Kultūras centrā (Rīga, Skolas iela 15) notiks prezentācijas koncerts, kurā būs dzirdami arī grupas draugi – blūzroka pusorķestris The Coco’nuts –, savukārt pašu The Moonhouse uzstāšanās būs īpaša ar to, ka šoreiz ar viņiem kopā uz skatuves būs arī viesmākslinieki – Arta Goldmane (elektriskās ērģeles) un Ēriks Kibermanis (saksofons).

Koncerts plānots trijās daļās – pirmajā daļā jūs priecēs un vakaram iesildīs The Coco’nuts ar enerģisku blūzroku, savukārt otrā un trešā daļa atvēlēta The Moonhouse pirmā albuma atskaņošanai dzīvajā (live).

Pāris vārdi par pašu albumu – atkāpjoties no ierastā ierakstu formāta, albuma oriģinalitāte slēpsies tā mazliet netīrajā skanējumā, vecajā manierē rakstītajā mūzikā. Sešpadsmit dziesmu laikā mierīgs vakars pārtaps sapņainā naktī un miegpilnā rītā, paralēli atainojot stāstus par noguruša cilvēka ķibelēm un pārdomām, kas aizņem tik lielu daļu ikdienas. Ik vakars sākas ar rāmu atpūtu un kāju izstiepšanu dīvānā, tomēr spožais pilnmēness vai plašās, bezgalīgās debesis pēc pusnakts liek grimt žņaudzošā sentimentā, neļaujot ne gulēt, ne atpūsties. Bet mūsdienu cilvēks ir tik aizņemts darbā, skolā, kaut bērnudārzā, ka ne sentimentam, ne atpūtai tam nav vaļas. Ik rītu vāveres ritenī jāgriežas atkal un jāgaida vakars, kad, izsalkušam izejot no biroja un  domājot par hipotekārā kredīta atmaksu, pilnu krūti ieelpot dzestro gaisu.

Vairāk informācijas: themoonhou.se, kā arī www.facebook.com/themikehawkband

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase