Sungha Jung – Talantīgais Fingerstyle spēlmanis

Ir tāds teiciens: “Hard takes 1-3 days, impossible – one week”. Šo es attiecinātu uz talantīgo Dienvidkorejas zēnu: Sungha Jung (14), kurš savu dzīvi ir saistījis ar ģitārmūziku. Parasti viņam pietiek ar trijām dienām (sarežģitās aizņem nedēļu), lai pilnībā iemācītos un ieliktu Youtube kādu skaņdarbu – tā arī viņš kļuva slavens! Viņš izvēlas spēlēt visdažādākos skaņdarbus, kurus ir iespējams aranžēt uz ģitāras. Sungha ir vinnējis 13 Youtube balvas, tai skaitā sešas pirmās vietas! Youtube ir atrodami ap 40 dažādi video, no kuriem katrs ir skatīts vismaz vienu miljons reižu. Visskatītākais video ir “Karību jūras pirātu” tēma – 12,979,118 (uz 08.01.2011).

Sungha ir sarakstījis 16 dziesmas, no kurām 2 ir klausāmas viņa debijas albumā: “Perfect Blue

Sunghas sapnis un mērķis ir kļūt par profesionālu “fingerstyle” ģitāristu (tehnika – spēlēšana ar pirkstiem).

Ģitārspēles prasmi viņš ir apguvis, skatoties, kā to dara tēvs – tad pats gājis visā lietā iekšā, aktīvi sākot to spēlēt. Šobrīd viņš apgūst bungas un pašmācības ceļā apgūst ģitārspēli pats.

Kā Sungha apgalvo, viņš nav izmantojis tablatūru skaņdarbiem, kurus ir iespēlējis Youtube videoklipiņos: “Es vienkārši klausos un paķeru skaņas no informācijas avotiem internetā. Tikai nesen es sāku spēlēt arī no skaņdarbu oriģinālām tablatūrām, kuras esmu ieguvis, pateicoties autoru laipnībai”.

Viņa vecā ģitāra ir veidota pēc pasūtījuma, lai tā atbilstu ķermeņa izmēram (mazam puikam). Tai virsū, Tomass Lībs (Thomas Leeb – Austriešu fingerstyle ģitārists) uzrakstījis “Keep on grooving to my friend“.

Protams, mūs daudzus interesē jautājums – cik stundas dienā viņs pavada, spēlējot ģitāru? kopumā tas ir laiks ap 5. stundām: 2 stundas skolas laikā, kā arī 3 ārpus tās.
Junga piebilst: “Esmu ļoti pateicīgs izcilajiem ģitāristiem, kuri ir ietekmējuši manu ģitārspēli un ir bijuši par pamatu manai iedvesmai. Es turpināšu apgūt ģitārspēles prasmes, kā arī iedziļināšos mūzikas interpretācijā un dažādākajās spēles tehnikās.”

Vienu no lielākajām pateicībām es vēlos teikt savam skolotājam Ulli Begershauzenam (Ulli Bogershausen) – par muzikālo iedvesmošanu!

No 2009. gada pirmā janvāra, viņa oficiālais sponsors ir ģitāru ražotājs “Lakewood”. Ir izveidota arī oficiālā mājas lapa: SunghaJung.com, kuras ienākumi tiek ieguldīti jaunā mākslinieka izglītībā. Mūzikas profils ir skatāms arī myspace.

Pēdājā laikā Sungha ir uzstājies ar māksliniekiem kā Mr.Big. Šobrī viņš piedalās tūrē ar Trace Bundy.

Te būs daži vispopulārākie video:

1. Smells Like Teen’s Spirit

2. Billy Jean

3. More Than Words

4. Wake Me Up When September Ends

5. I’m Yours

Līdzīgi raksti par fingerstyle stilu un māksliniekiem:

Informācijas un bilžu avoti:

  • Wikipedia
  • Sungha jung oficiālā mājas lapahttp://www.boegershausen.com/
  • boegershausen.com

Print Friendly

6 thoughts on “Sungha Jung – Talantīgais Fingerstyle spēlmanis

  1. man jau likās, ka nokoordinēt kreiso roku spiest uz stīgām un ar labo, turot mediatoru, spēlēt ir grūti 😀

    bet viņš arī kreisajai darbina visus pirkstu!!!

    ģitārsmonstriņš 🙂

Leave a Comment

Draugiem.lv pase