Vēl nesen bija iespēja balsot par to, kur lai Steve Vai uzstājas. Mums visiem par prieku – Rīgā, 26. oktobrī, Palladium, uzstāsies leģendārais Steve Vai!

Stīvs Vejs (Steve Vai), komponists, ģitārists un dziedātājs, trīs Grammy balvu ieguvējs, dzimis 1960.gadā ASV. Bērnībā viņš mācījies ģitārspēli pie Džo Satriani un jau divdesmit gadu vecumā pēc leģendārā Frenka Zapas aicinājuma uz vairākiem gadiem pievienojies viņa grupai gan koncertturnejās, gan albumu ierakstos, izpildot ģitāras un dažbrīd arī vokāla partijas. Vēlāk viņš sadarbojies gan ar „Alcatrazz”, gan Deividu Lī Rotu, gan „Whitesnake”, gan Elisu Kūperu, līdz nodevies spīdošai solokarjerai.

Par savu darbu Vejs saņēmis visaugstāko novērtējumu, ko apliecina neskaitāmie tituli un balvas, pēdējā no tām – prestižā Les Paul Award tiek pasniegta mūziķiem, kas sasnieguši izcilus virtuozitātes standartus. Piešķirot šo balvu, TEC fonds raksturojis Stīvu Veju kā augstākās klases mūzikas alķīmiķi, kura daiļradi neiespējami iekļaut viena stila robežās.

Jaunākais Veja alķīmijas rezultāts ir viņa sešpadsmitais solo albums ar nosaukumu „The Story of Light”, kas izdots 2012.gadā. Kopumā Vejs piedalījies vairāk kā 60 albumu ierakstos. „The Story of Light” turpina iepriekšējā studijas albumā „Real Illusions: Reflections” aizsākto stāsta pavedienu. Tas lielākoties ir instrumentālu kompozīciju apkopojums, dažās no dziesmām pievaicinot viesvokālistes Eimiju Mannu un Beverliju Maklellanu.

Vejs pazīstams ne tikai ar izcilo ģitārspēli, bet arī ar savām interesantajām ģitārām, kuras vairākkārtīgi nomaina viena koncerta laikā. Publikai par prieku viņš izmanto ne tikai visdažādāko krāsu un formu instrumentus, bet bieži spēlē arī 19 kilogramus smago trīsgrifu ģitāru.

Iepriekš Stīvs Vejs Rīgā viesojies 2005.gadā Real Illusions: Reflections koncertturnejas laikā.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties visās „Biļešu Servisa” tirdzniecības vietās.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase