Vienmēr ir jāsāk ar kaut ko. Ja tu spēlē vecu, lētu ģitāru bez pazīstama nosaukuma, tad atceries, ka liela daļa pasaulē labāko ģitāristu savu karjeru ir sākuši tieši tāpat. Šajā rakstiņā apskatīsim, kādas ir bijušas dažādu slavenu ģitāristu pirmās ģitāras.

1. Miks Tomsons (Mick Thomson) no grupas Slipknot

     Viņa pirmā ģitāra bija Hohner darināta Telecaster ģitāra. Šobrīd Miks nožēlo, ka ir šo ģitāru pārdevis par tikai 40 dolāriem. lai gan naudu tai bija krājis ilgi. Viņš saka: “Man šķita, ka šī ģitāra nekam neder, jo kaimiņu puišiem bija ģitāras ar tremolo, bet man tikai parasts Telecaster.”

4156871843_f10d89ccec

2. Slash

     Slešam bija vienalga, kāda būs viņa pirmā ģitāra. Viņš zināja tikai, to, ka vēlas spēlēt jebkādu ģitāru. Tā nu viņš lūdza pēc palīdzības savu vecmāmiņu un viņa izpalīdzēja – Slešam tika veca flamenko ģitāra ar vienu stīgu, kas tika glabāta vecmāmiņas skapī.

Slash_23. Toms Morello (Tom Morello) no Rage Against The Machine

Toms Morello spēlēja Led Zeppelin rifiņus uz firmas Kay SG formas ģitāras kopijas. Viņš to iegādājās par 50 dolāriem. Jautāts, kāpēc tieši šāda ģitāra, viņš atbild: “Pavisam loģiski – man bija budžets, kas sastāvēja no diviem cipariem un šai ģitārai bija visvairāk dažādu kloķu.”

US rock group Rage Against the Machine4. Makss Kavalera (Max Cavalera) no grupas Soulfly

Makss bija redzējis, ka Polam Stenlijam ir ģitāra, kuras virsma ir kā spogulis. Tad nu arī viņš pats bija nolēmis sev tādu pagatavot. Viņš sadauzīja spoguli un līmēja lauskas virsū sava tēva vecajai akustiskajai ģitārai. Rezultāts gan nebija nekāds labais.

Soulfly5. Džimijs Hendrikss (Jimi Hendrix)

Džimija pirmā elektriskā ģitāra bija 1957. gada Supro Ozark 1560S, kuru viņš nopirka par 89 dolāriem veikalā Sietlā. Ja šī ģitāra kādreiz piedzīvos izsoli, par to noteikti kāds samaksās veselu kaudzi naudas.

Jimi-Hendrix-0016. Fils Demels (Phil Demmel) no Machine Head

Fils atzīst, ka viņa pirmā ģitāra bija briesmīga. Tā esot bijusi elektriskā ģitāra bez nosaukuma, kuru viņš iegādājies par 42 dolāriem. Reiz tai esot pārplīsusi stīga, un viņš, nemācēdams stīgu nomainīt, esot tinis brīvo stīgas galu virsū kolkai ar pirkstiem. Stīga, protams, sprukusi vaļā un gandrīz trāpījusi viņam acī.

Phil-Demmel-Machine-Head7. Kīts Ričardss (Keith Richards)

Kīta Ričardsa pirmā ģitāras bija veca klasiskā ģitāra, kas nebūt nebija labā stāvoklī. Tajā laikā Kītam bija 15 gadu. Viņš saka: “Ja tu gribi tikt līdz augšai, tev jāsāk no pašas apakšas. Tā tas ir ar pilnīgi visu dzīvē. Es ar šo ģitāru kopā gāju gulēt.”

KeithR28. Lizija Heila (Lzzy Hale) no grupas Halestorm

Lizija par savu pirmo ģitāru saka: “Mana pirmā ģitāra bija BC Rich Mockingbird, taču es neticu, ka ar to viss bija kārtībā. Ar ģitāras grifu kaut kas bija pavisam greizi. Tas, iespējams, bija no kādas citas ģitāras. “

lzzy-hale-20139. Džo Satriani (Joe Satriani)

Pirms Ibanez Custom Shop ģitārām Satriani spēlēja Hangstrom III ģitāru. Viņš saka, ka tā esot skanējusi ļoti dīvaini. Vienīgās labās lietas, kas šai ģitārai esot bijušas, ir tas, ka tā ir viegla un tai ir vibrato. Tā nu Satriani esot varējis rādīt trikus ar vibrato saviem draugiem.

Satriani-210. Billijs Džo Ārmstrongs (Billie Joe Armstrong) no Green Day

Billijs savu pirmo ģitāru nopirka no sava ģitārskolotāja. Tā ir Fernandes Stratocaster kopija. Šī ģitāra ir parādījusies populāros klipos, piemēram, Basket Case. Lai gan Billija Gibson ģitāras ir tehniski daudz labākas, viņš savu pirmo ģitāru vēljoprojām dažreiz izmanto uz skatuves. Viņš saka: “Pat ģitāras, kas skan slikti, ir foršas, jo tām ir savs stāsts.”

2012 iHeartRadio Music Festival - Day 1 - Show

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase