A little Thunder skaņas noņēmējsĢitārists Endijs Alts (Andy Alt) ir izgudrojis pavisam jaunus un īpašus ģitāras skaņas noņēmējus. Tos sauc A Litttle Thunder. Ja latviskojam – neliels pērkons vai nedaudz pērkona. Šie skaņas noņēmēji dod iespēju ģitāristam spēlēt ģitāru un basu vienlaicīgi. Šie skaņas noņēmēji, kas pēc formas un izmēra ir kā klasiski humbucker skaņas noņēmēji, pievieno skaņai basa signālu no ģitāras piektās un sestās stīgas. Tajā pat laikā ģitāra turpina funkcionēt tāpat, kā jebkura parasta elektriskā ģitāra (piektā un sestā stīga skan arī kā ierasts).

Lai pievienotu ģitārai šo basa skanējumu, nav nepieciešams veikt nekādas modifikācijas – neko nevajag urbt vai zāģēt, netiek pievienotas nekādas papildus stīgas. Tāpat nebūs nepieciešams izmantot baterijas vai MIDI. Viss, kas jāizdara – jānomaina ģitārā esošais humbucker skaņas noņēmējs pret A Little Thunder skaņas noņēmēju. Skaņas noņēmēja rāmītī ir iebūvētas arī trīs kontroles – ieslēgšanas slēdzis, vienas vai divu oktāvu izvēles slēdzis, kā arī slēdzis, kas ļauj pārslēgties no polifoniskā režīma (reizē var skanēt divas basa notis) uz režīmu, kur, ja tiek nospēlētas abas basa stīgas, tad izskan tikai zemākā no tām.

Turpinājumā divi skaņas paraugi – pirmajā ģitāra skan ar parastiem skaņu noņēmējiem, bet otrajā piemērā šajā pašā ģitārā jau ir iebūvēts A Little Thunder.

Parasts skaņas noņēmējs

A Little Thunder skaņas noņēmējs

A_Little_Thunder_Bez vāciņaTā kā visa tehnoloģija ir iebūvēta iekšā pašā skaņas noņēmējā, tad ģitārists neizjutīs nekādas skaņas aizkavēšanās, kas varētu gadīties, izmantojot oktāvu pedāļus. Ar šo skaņas noņēmēju viss notiekot momentāli. 8. oktobrī A Little Thunder uzsāka kampaņu, lai savāktu ziedojumus 35000 dolāru (apmēram 27500€) šo skaņas noņēmēju ražošanas uzsākšanai. Šo līdzekļu vākšanas kampaņu iespējams atrast šeit. Pieminēšu, ka šī raksta tapšanas brīdī, kas ir līdzekļu vākšanas pirmā diena, jau savākti $10,501 no 48 atbalstītājiem.

Šo skaņas noņēmēju radītājs Endijs Alts ir arī Stīva Veja online mārketinga direktors, kā arī viens no GuitarTV dibinātajiem. (Par GuitarTV esam jau rakstījuši šeit) Viņš saka: “Izveidot šo skaņas noņēmēju bija neticami interesanti visas šīs eksperimentēšanas dēļ. Tagad šis noņēmējs varētu būt pieejams ikvienam, kurš vēlas ieskatīties savas ģitāras tumšajā (bet skaistajā) dvēselē. Metāla cienītāji nu var iegūt superzemu skanējumu bez instrumenta, kuram ir vairāk par 6 stīgām. Ļoti patīk ģitāristu dueti. Tagad divi cilvēki varēs izklausīties, it kā spēlētu daudz vairāk cilvēku. Pati aizraujušākā lieta būs redzēt, ko mūziķi varēs izdarīt ar šo skaņas noņēmēju.”

Noskaties arī kampaņas video, kurā redzams, kā dazādi ģitāristi izmēģina šo interesanto skaņas noņēmēju.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase