Seasick Steve2d     Stīvens Džīns Volds (Steven Gene Wold), plašākai publikai pazīstams, kā Seasick Steve, ir Amerikāņu blūza mūziķis. Viņš spēlē personalizētas un paštaisītas ģitāras un dzied. Dziesmu vārdi visbiežāk ir par viņa dzīvi laikā, kad viņš vēl nebija mūziķis. Seasick Steve ir dzimis Ouklendā, Kalifornijā. Viņa vecāki izšķīrās, kad viņam bija četri gadi. Viņa tēvs spēlēja klavieres, un kad Stīvenam bija pieci vai seši gadi, viņš arī mēģināja spēlēt, taču viņam neizdevās. Astoņu gadu vecumā viņš iemācījās spēlēt ģitāru. Tikai vēlāk viņš saprata, ka tas, ko viņš spēlē, ir blūzs. Viņa skolotājs bija K.C. Duglass (K.C Douglas) – blūza mūziķis, kurš strādāja Stīvena vectēva garāžā.
     Stīvens mājas pameta 13 gadu vecumā, jo vairs nespēja izturēt sava patēva rupjo izturēšanos pret viņu. Līdz 1973. gadam viņa dzīve bija grūta – viņš klejoja pa Tenesiju, Misisipi un citām vietām. Viņš mēroja lielus attālumus, braucot ar preču vilcieniem, strādāja fermās dažādu sezonālus darbus. Stīvens ir bijis arī kovbojs un viesstrādnieks. Viņš ir teicis: “Ceļinieki ir cilvēki, kuri ceļo apkārt un meklē darbu. Klaidoņi ir cilvēki, kuri ceļo apkārt, bet darbu nemeklē. Bezpajumtnieki ir tie, kuri nekur neceļo un arī darbu nemeklē. Es esmu bijis visi trīs.”

Seasick_Steve     Sešdesmitajos gados viņš sāka piedalīties dažādās tūrēs kopā ar blūza mūziķiem un saviem draugiem – arī Dženisu Džoplinu (Janis Joplin) un Džoniju Mičelu (Joni Mitchell). Kopš tā laika viņš brīdi pa brīdim ir strādājis kā sesiju mūziķis (mūziķis, kurš nav pastāvīgā grupā, bet piedalās citu mūziķu koncertos vai ierakstos). Astoņdesmito gadu beigās, kad viņš dzīvoja Olimpijā blakus Sietlai, viņš strādāja kopā ar dažādiem mūziķiem – arī Kurtu Kobeinu. Kādā laikrakstā tika rakstīts, ka viņi esot draugi. Stīvens to noliedz, sakot: “Ja es viņu uz ielas ieraugot pasveicinu, tad tas taču nenozīmē, ka esam draugi, vai ne?” Attiecībā uz draudzību ar Dženisu Džoplinu viņš saka: “Mēs abi dzīvojām San Francisko sešdesmitajos gados. Punkts.” Deviņdesmitajos gados viņš turpināja strādāt studijā un bija arī producents. Viņš ir bijis vairāku grupas Modest House albumu producents – arī viņu debijas albuma This Is a Long Drive for Someone with Nothing to Think About.

     Stīvens pēc tam ir dzīvojis arī Parīzē, kur iztiku pelnīja kā ielu muzikants. Pēc pārcelšanās uz Norvēģiju, viņš izdeva savu pirmo albumu, kura nosaukums bija Cheap. To viņš ierakstīja kopā ar The Level Devils. Viņa Debijas solo albums Dog House Music tika izdots 2006. gadā.
     Jautāts par savu iesauku, Seasick Steve (ar jūras slimību slimais Stīvs), viņš atbild: “Jā, tā vienkārši ir taisnība. Man vienmēr uz ūdens ir jūras slimība. Mana iesauka radās, kad man bija slikti uz prāmja no Kopenhāgenas uz Norvēģiju, jo mani tā nosauca kāds draugs. Tā man pielipa. Man vienkārši nepatīk laivas.”

The Three-String Trance Wonder (Triju stīgu transa brīnums)

     Šī ir ģitāra, kura atgādina Fender Coronado, vai arī Teisco EP-7. Tai ar izolācijas lentu ir piestiprināts vecs skaņas noņēmējs. Ģitāras stīgas ir noskaņotas šādi – otrā stīga uz sol, trešā stīga uz re, piektā stīga uz mi. Savos šovos viņš bieži vien izstāsta stāstu par šo ģitāru – to viņš esot nopircis šādā stāvoklī no vīra vārdā Šermans par 75 dolāriem. Vēlāk Šermans esot izstāstījis Stīvam, ka pats šo ģitāru pats iepriekšējā dienā ir nopircis par 25 dolāriem. Stīvs esot svinīgi nosolījies nekad šai ģitārai neuzlikt vairāk nevienu stīgu, kā arī ceļot pa tūrēm un stāstīt, kā Šermans viņu ir apkrāpis. Tie visi gan ir tikai joki. Patiesībā Šermans ir lāga cilvēks, kurš Stīvam šo ģitāru atdeva par brīvu. Tā pirms tam bija pienaglota pie sienas kā dekorācija. Bieži vien Stīvs par šo ģitāru saka, ka tā esot lielākais mēsls pasaulē.

The Three-String Trance Wonder

The One-Stringed Diddley Bo

     Šis ir instruments ar vienu stīgu, kuru spelē ar slaidu. Stīvs slaida vietā šad tad izmanto vecu skrūvgriezi. Instruments sastāv no 60 centimetrus gara koka dēļa, kuram piestiprināta “stīga”. Šī stīga ir iegūta no slotas – tā ir stieple, kura satur kopā slotas sarus.

The One-Stringed Diddley Bo

Morris Minor Ģitāra

     Stīvs ir piedalījies televīzijas šovā Top Gear. Džeremijs Klarksons atklāja, ka Stīvam ir piederējušas vairāk nekā 100 automašīnas. To skaitā arī Morris Minor. Tad Stīvs parādīja ģitāru, ko viņa draugs ir izgatavojis no šīs automašīnas dekoratīvajiem diskiem un sievas slotas kāta. Stīvs šovā drusku uzspēlēja šo ģitāru un Džeremijs Klarksons teica, ka šis ir labākais Morris Minor pielietojums, kādu viņš jebkad ir redzējis.

The Morris Minor Guitar

Četru stīgu cigāru kastes ģitāra

Šī ģitāra diezgan bieži redzama dažādos Stīva šovos.

Four String Cigar Box Guitar

Misisippi bungu mašīna

     Runājot par Stīva instrumentiem, noteikti jāpiemin arī Misisipi bungu mašīnu. Tā ir neliela koka kaste, pa kuru Stīvs ritmiski sit ar kāju, tādējādi nodrošinot perkusijas. Šī kaste ir izrotāta ar Misisipi motocikla numura zīmi un kastes augšā ir neliels paklāja gabals.

The Mississippi Drum Machine

Stīvs 1982. gadā apprecējās ar savu otro sievu un viņiem ir trīs pieauguši dēli. Stīvam ir grūti palikt uz dzīvi kādā konkrētā vietā. Kopā ar sievu viņi līdz šim ir dzīvojuši 59 dažādās mājās. Šobrīd viņi dzīvo Norvēģijā. Viens no Stīva dēliem – Didriks – ir ilustrators, kurš ir veidojis noformējumu Stīva albumiem, reklāmām un mājas lapai. Viņa jaunāko dēlu sauc Pols Martins. Viņš ir spēlējis bungas Stīva albumā Dog House Music. Viņš strādā arī kā Stīva ģitāru tehniķis. Pats Pols muzicē zem segvārda Wishful Thinking un ir izdevis Debijas albumu A Waste Of Time Well Spent. Trešais dēls – Sevs Džonsons – ir vokālists un ģitārists amerikāņu rokgrupā Peratus.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase