Bridge pins 4Stīgu tapiņas akustiskajām ģitārām ir tādas lietas, par kurām neviens nekad nedomā līdz brīdim, kad kaut kas noiet greizi. Tās bieži vien mēdz lūzt, iesprūst, kā arī ar laiku nolietoties, tādējādi radot skaņojuma problēmas. Tās ir ieteicams laiku pa laikam pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka viss kārtībā.
Bigrock Engineering ir izveidojuši interesantu produktu, ko sauc Power Pins stīgu tapiņas. Tās ir interesantā stilā veidotas stīgu tapiņas, kas paildzina skaņas noturību, stabilitāti, kā arī maina toņa īpašības, ja salīdzina ar plastmasas tapiņām. Power Pins tiek piestiprinātas pie ģitāras tiltiņa ar uzgriezni, kas skrūvējams ar seškantes atslēgu (visas sastāvdaļas redzamas attēlos zemāk). Nekādas citas modifikācijas ģitārai nav nepieciešamas un rezultātā tiek iegūts labāks un stabilāks kontakts ar ģitāras tiltiņu.

 Uzstādīšanai nav nepieciešami arī nekādi papildus instrumenti, jo atslēdziņa nāk līdzi komplektācijā. Uzstādīšanu nevarētu saukt par sarežģītu – tas aizņem apmēram pusstundu vai nedaudz vairāk. No sākuma nepieciešams tapiņas skrūvei noskrūvēt uzgriezni un skrūvi ievietot tiltiņa caurumā. Katrai stīgai ir norādīta sava tapiņa. Pēc tam no ģitāras iekšpuses tapiņa jānostiprina, uzskrūvējot uzgriezni.

Pēdējais, kas jāizdara – jāuzliek jaunas stīgas. Attēlos zemāk redzams, kā stīgas bumbiņa nostiprinās šajās tapiņās. Kā saprotams – proecess ļoti vienkāršs un šādas tapiņas var būtiski uzlabot ģitāras skanējumu, kā arī izskatās stilīgi.

Piemērs, kā skan ģitāra ar šādu tiltiņu (Yamaha FS700s)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase