9. jūnijā Ķekavā jau ceturto gadu pēc kārtas norisinājās rokfestivāls Bliez No Bedres, kura mērķis ir veicināt jauno rokgrupu profesionālo attīstību un popularitāti. Tā ietvaros notika arī jauno rokgrupu konkurss. Festivālu organizēja Ķekavas Jauniešu padome sadarbībā ar Novada domi.

Nosaukums “Bliez No Bedres” radies pateicoties festivāla sākotnējai atrašanās vietai –

Ķekaviņas upes krasts, kas attiecībā pret apkārtni škiet kā liela bedre. Tomēr šogad festivāls norisinājās “pie bedres”, jo oriģinālajā placī ir izveidots sporta laukums. Četru gadu laikā šajā festivālā piedalījušās 20 grupas, to skaitā “The Afternoon”, “Klusā Stunda”, “The Mike Hawk Band”, “Sacramental”, “The Highway” u.c.

Šogad Bliez No Bedres konkursā piedalījās četras apvienības – “The Citizens”, “Piggy Drive”, “Sirdskrampji” un “Minstrels”, kuras vērtēja četri žūrijas locekļi – mūziķis Jurģis Ozols, mūziķis un GG Studio īpašnieks Rihards Gulbis, kā arī divi Ģitārspēle.lv pārstāvji – Ernests Bordāns un Toms Feldmanis. Konkursa dalībniekiem bija jāizpilda trīs dziesmas, no tiem divi oriģinālskaņdarbi un viena kaverdziesma, kas šogad visiem bija noteikta viena – apvienības “Bet Bet” dziesma “Kāpēc man nav sarkans mersedess” -, kas bija lielisks veids, kā salīdzīnāt četru grupu izpratni par mūziku. Bliez No Bedres 2012 uzvaru izcīnīja un galveno balvu – dziesmas ierakstu GG Studijā – ieguva grupa “The Citizens”, kas izpildīja dziesmu arī franču valodā un pērn šajā pašā konkursā bija ieguvusi klausītāju simpātiju balvu. Savu simpātiju balvu favorītām piešķīra arī Ģitārspēle.lv komanda, kas “Piggy Drive” grupas ģitāristam Igoram Derbasovam dāvāja Ģitārspēles ģitāru servisa dāvanu karti.

Pēc grupu konkursa uz skatuves kāpa un publiku līdz vēlai naktij uzmundrināja un lika dejot apvienība “Labvēlīgais Tips”, rādīja diemžēl novēlotu priekšzīmi jaunajiem censoņiem.

Rokfestivāls Bliez No Bedres norisināsies arī nākamgad, un Ģitārspēle.lv aicina tajā savus spēkus izmēģināt jebkurai grupai!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase