Nickelback, kas tiešā tulkojumā no angļu val. nozīmē „5 centu atlikums”, 1995. gadā radās Kanādas pilsētā Hannā, apvienojoties brāļiem – Čadam (vokāls, ģitāra) un Maikam (bass) Krūgeriem (Chad and Mike Kroeger). Jāmin, ka Čads iniciēja grupas izveidi un piesaistīja Maiku, viņiem pievienojās brālēns Brendons Krūgers (Brandon Kroeger – bungas) un Raiens Piks (Ryan Peake – ģitāra). Taču Brendons ilgi grupā neaizkavējās, mūziķiem nācās meklēt viņam aizvietotāju un pirms „Nickelback” atrada Raienu Vīkdeilu (Ryan Vikedal), tajā bija nomainījušies 6 bundzinieki.

Diezgan ilgi mūziķi nevarēja izdomāt piemērotu nosaukumu, vispirms viņi sevi nosauca par POINT OF VIEW, tam sekoja Village Idiot, tam – BRICK un visbeidzot nonāca pie visā pasaulē pazīstamā Nickelback. Kāpēc tāds nosaukums? Tolaik Maiks Krūgers strādāja kafejnīcā par viesmīli un atlikums no kafijas parasti sastādīja 5 centus, tāpēc, norēķinoties ar klientiem, viņš atkal un atkal atkārtoja „Here’s your nickel back”. Tā šis teikums kļuva par leģendāras rokgrupas nosaukumu.

Arī savu mūzikas stilu grupa neizvēlējās uzreiz, pašos pirmsākumos puiši izpildīja kaverdziesmas, taču tās bija neveiksmīgas, turklāt viņiem jau sen gribējās iegūt īstu slavu. Tāpēc Čads Krūgers, dabūjis no senčiem 4000 $ , kopā ar grupu kāda drauga studijā Vankūverā ierakstīja pirmo demo albumu „Hesher”, kam sekoja pirmā koncerttūre pa Kanādu.

Čads pirms nopietnas mūziķa karjeras uzsākšanas darbojās mārketinga jomā kādā sporta žurnālā, tāpēc, nolēmis izmantot savas iemaņas grupas popularizēšanā, palūdza savus draugus zvanīt uz radio stacijām un pasutīt „Nickelback” dziesmas.          Draugu zvanīšanas flešmobs (flashmob) nesa zināmus panākumus, taču ne tik lielus, cik puišiem gribējās. Tāpēc 1998. gadā „Nickelback” atvadījās no saviem menedžeriem un vadības grožus pārņēma savās rokās. Mūziķi pārvācās uz Vankūveru, kur uzstājās klubos, turklāt diezgan veiksmīgi. Tas palīdzēja sakrāt naudu jauna albuma ierakstīšanai, turklāt grupai bija izdevies pievērst sev uzmanību un iegūt Deila Pennera (Dale Penner – „Matthew Good Band” producents) un Garta Ričardsona (Gart RichardsonRage Against the Machine skaņu inženieris) atbalstu.

Jau 1999. gadā „Niceklback” ierobežotā daudzumā laiž klajā savu jauno albumu „Curb”. Pats albums neiegūst lielu atzinību, taču nevar neņemt vērā lieliskos singla „Leader of Men” panākumus. Šis singls tika iekļauts 2000. gadā pusmiljona tirāžā iznākušajā albumā „The State”. Tas bija reāls panākums! „Nickelback” dziesmas skanēja visās Kanādas radiostacijās. Ar šo albumu grupa nospēlēja simtiem koncertu kopā ar tādām grupām kā Creed, „Fuel” un „3 Doors Down”. Producenti burtiski kārās „Nickelback” kaklā, mēģinot noslēgt kontraktu.

Atteikuši tādām ierakstu kompānijām kā „Island” (ASV) un „EMI” (Kanāda), puiši nolēma sadarboties ar „Roadrunner Records” (ASV) un 2001. gada 11. septembrī izlaida savu nākamo albumu „Silver Side Up”, tajā valdošais sižets bija saistīts ar grupas dalībnieku privāto dzīvi, vairākās dziesmās – Krūgeru tēva aiziešanu no ģimenes. Jaunā albuma panākumi bija satriecoši, tas 4 mēnešu laikā 6 reizes pārspēja „The State”, ieguva zeltu, platīnu un pat multiplatīnu, turklāt ļāva grupai izsisties ASV ēterā un iekarot daudzu amerikāņu sirdis ar How You Remind Me”. Singls ne tikai iekaroja stabilas pozīcijas Amerikas radio stacijās, bet arī kļuva par top dziesmu sešās hit-parādēs, turklāt ieguva rekordlielu atskaņošanas skaitu – nedēļā vairāk kā 3000 reizes. „Nickelback” uzmanību pievērsa arī Vācijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Austrālijas, kā arī citu valstu radio stacijas.

Priekš grupas no Kanādas, tas ir iespaidīgs rezultāts!

Taču, runājot par albuma panākumiem, nevar neminēt Rendiju Staubu (Randy Staub – pazīstams sadarbojoties ar tādām grupām kā Metallica un U2) vārdu, kas miksēja dziesmas, kā arī grupai palīdzību sniegušo producentu Riku Parašeru (Rick Parashar), kas klausītājiem atklāja tādas grupas kā Pearl Jam un „Temple of the Dog”. Šo cilvēku līdzdalība „Silver Side Up” tapšanā veicināja albuma nonākšanu jaunā kvalitātes līmenī, kas kļuva par ķīlu vispasaules atzinības iegūšanai.

Nākamis albums „The Long Road” nāca klajā 2003. gadā. Un, neskatoties uz to, ka pie tā izveides no malas speciālisti netika pieaicināti, „Nickelback” pašu spēkiem izdevās radīt visās nozīmēs kvalitatīvu skaņu. Grupa daudz nopietnāk un profesionālāk attiecās pret savu treku ierakstu.

Jaunais albums tika ierakstīts tajā pašā melodiski-agresīvajā stilā kā „Silver Side Up”, varētu teikt, ka „The Long Road” ir pat vaļīgāks un atklātāks.

„Nickelback” grupas puiši patiesi lepojas ar šo savu veikumu un uzskata, ka viņu jaunrade evolucionē pareizajā virzienā, satuvina ar klausītāju jūtām.

„Nickelback” fanus priecēja, ka ar „The Long Road” grupa sniedza daudz vairāk koncertu. Šis albums kļuva par vēl vienu sasniegumu puišu kontā, palielinot viņu atpazīstamību pasaulē.

2005. gadā grupas sastāvā notika nelielas izmaiņas, Raiens Vīkdeils pameta grupu un viņa vietā nāca bijušais „3 Doors Down” bundzinieks Daniels Adairs (Daniel Adair). Tajā pašā gadā atjaunotajā sastāvā „Nickelback” ierakstīja jaunu albumu „All the Right Reasons”, kas arī bija veiksmīgs un tika pārdots vēl lielākā tirāžā, nekā iepriekšējais.

Nākamais grupas albums „Dark Horse” nāca klajās 2008. gada 18. novembrī. Par pirmajiem singliem kļuva „Gotta Be Somebody” un „Something in your mouth”, tiem sekoja „I’d Come For You”.

Grupas šī brīža sastāvs:

 • Ÿ     Čads Krūgers (vokāls, ģitāra)
 • Ÿ     Raiens Piks (ģitāra, back-vokāls)
 • Ÿ     Maikls Krūgers (basģitāra)
 • Ÿ     Daniels Adairs (bungas, back-vokāls)

Bijušie dalībnieki:

 • Ÿ     Brendons Krūgers (bungas)
 • Ÿ     Raiens Vīkdeils (bungas)

 • Reply

  Nicklback fan

  11 06 2010

  Padlies par tulkoju latv val,

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase