Svētdien, 10. jūnijā, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies ASV ģitārvirtuozs Maikls Andželo Batio (Michael Angelo Batio), saukts arī par “ģitāras eņģeli”, kurš ir viens no mūsdienu virtuozākajiem roka ģitāristiem

Maikls Andželo Batio vairāku mūzikas žurnālu aptaujās regulāri tiek ievietots spējīgāko ģitāras virtuozu topu augšgalā līdzās tādiem māksliniekiem kā Džo Satriani (Joe Satriani), Stīvs Vejs (Steve Vai), Džons Petruči (“Dream Theater”) un Ingvī Malmstīns.

Batio ir teju vienīgais ģitārists pasaulē, kurš, lai varētu pārspēt ātrumā visus citus kolēģus, ir apguvis prasmi spēlēt divas soloģitāras vienlaicīgi. Šim nolūkam viņš lieto unikālu dubultģitāru, kas izvērsta V formā un kur uz abiem grifiem vienlaicīgi tiek spēlētas dažādas melodijas, lietojot “tapping” paņēmienus. Batio trenējies daudzus gadus, lai varētu spēlēt vienlīdz virtuozi kā ar kreiso, tā ar labo roku. Tāpat Batio ir viens no nedaudzajiem rokmūziķiem, kam ir augstākā izglītība tieši kā komponistam.

Būdams Čikāgas mūziķis, Batio savu garo karjeru sācis ar džeza un blūza spēli, astoņdesmitajos gados pāriedams uz smago metālu, vēlāk pievēršoties progesīvajam rokam. Par jauno Eiropas tūri “Hands Without Shadows — A Tribute to Rock Guitar” kopā ar pavadošo grupu ģitāras lielmeistars saka: “Deviņdesmit minūšu laikā iziesim cauri visiem šim žanriem, cauri dažādiem laikmetiem!”

Programmas nagla ir vairāk nekā desmit minūšu sologabals, kurā Batio spēlē dažādu pazīstamu skaņdarbu aranžējumus uz savas patentētās, “Dean Guitars” ražotās dubultģitāras, sākot kreiliski, turpinot pēc tam pretēji, līdz beidzot spēlējot divas soloģitāras vienlaicīgi dažādos ritmos un harmonijās. Tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka šī gada februārī pats pirmais Batio konstruētais dubultģitāras modelis nonācis Rokenrola Slavas zāles ekspozīcijā.

Pievienotajā video redzams, kā Batio spēlē tik ātri, ka šķiet video ir paātrināts.

Biļetes jau nopērkamas “Biļešu Paradīzes” kasēs. Pirmo biļešu cena — 8 lati, kas paaugstināsies, tuvojoties koncertam. Sēdvietas — 15 lati. http://ej.uz/batio

http://www.angelo.com/

 • Reply

  Admetis

  28 05 2012

  kaa vinnsh video beigaas pie velna dabuuja to skannu pat neaiztiekot tremalo? kaut kaads pedaalis vai kas taads?

 • Reply

  MoJo

  13 06 2012

  …a kāds koncī bija?

 • Reply

  obi van

  13 06 2012

  Fantastisks, ģitārspēles paraugdemostrējumu vakars, ļoti patika. Koncerta sākum kavējas, un tautas arī īpaši vairāk nepaliek, nezinu izskatījās ļoti tukši, varbūt 50 varbūt vairāk cilvēku tikai bija. . Neskatoties uz visu to ap 21 sākas koncerts, MAB starp dziesmām viskautko interesantu stāsta par dziesmu tapšanu, spēles stilu, atgadījumiem tūrēs utt, joko. Koncertu piesaka kā tribute to rock guitar un ka pārsvarā atskaņos lēģendārus gabalus savā stilā, ir arī pavadošā grupa ar dziedātāju, kas to visu padara vēl labāku, un tad sāk ar klasiku clapton, led zeppelin, black sabath, van halen, deep purple gabali seko viens pēc otra, tad pauze un seko solo partijas, skan no boundries, kuru ka viņš neesot rakstījis kā hītu, bet ka paraugdemonstrējum lai parādītu visas iespējamās spēlēšanas tehnikas, un seko kroņa numurs ar pretēji vērstu divgrifu ģitāru uz desmit minūtēm, lai to uzliktu un novilktu tiek izcelts kāds džeks no pūļa, jo ģitāra sverot kādus 9 kg. Iespaidīgi. Pēc tam pievienojas atkal grupa un aiziet smaigais gals metallicas, pantera uc gabali (nu varbūt negluži tādā secība, bet +/-), tad viss čau paldies. Bet izsaucam uz encore. Tiek laists deep purple Black nigt, kur tiek reāli iestiepta uz padsmit minūtēm ar publikas līdz dziedāšanu un instrumentālām improvizācijām, nokaucina ģitāru pēc tam vokālists ko atkārto un arī otrādi na na nanana utt. Atklanīšanas, lights on un viss ir caur, nemanot ir jau 22.20. tā ka neskatoties uz skaitliski mazo publiku gandrīz pusotru stundu. Pēc tam visa grupa iznāk zālē un ikviens var paspiest roku, nobildēties, aprunāties un dabūt autogrāfus. Štio var ieteik ik vienam kam patīk ģitārspēle klasiskais -vecais roks un metāls un ja ir iespēja tad noteikti must have apmeklējums. Lielisks nedēļas nobeigums.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase