Audio interfeissJa esi tikko sācis apgūt mūzikas ierakstīšanu caur datoru, tad šis mācīšanās process var būt nedaudz sarežģīts – pieslēgt ģitāru datoram ir daudz savādāk, nekā pieslēgt to pastiprinātājam. Tāpēc, atrisināsim būtisku, uz datora audio balstītu, elementu – audio interfeisu.
Datori darbojas ar digitālajiem datiem – vieniniekiem un nullēm. Ģitāras un mikrofoni parasti nerada digitālos datus, tātad tev vajadzīgs veids, kā pārtulkot mikrofona vai ģitāras izvadi par kaut ko, ko varētu saprast dators.
Vēl ir arī atskaņošana caur datoru. Vienalga vai datorā tiek spēlēts ģitāras ieraksts vai skatīts YouTube, audio tavā datorā saprot tikai vieniniekus un nulles. Tā kā cilvēks nevar dzirdēt vieniniekus un nulles, mums arī ir nepieciešams kaut kas, kas pārtulkotu šos datus skaņā, kurus mēs varētu sadzirdēt caur austiņām vai skaļruņiem.
Gandrīz visiem datoriem ir iebūvētas audio iespējas, lai nosegtu šos tulkojumus turp un atpakaļ – starp mūsu un datora pasaulēm, bet tās tiecas būt derīgas tikai patērētāju klases, lai varētu apieties ar vienkāršākajām un populārākajām ierīcēm, piemēram, austiņām ar mikrofonu, disku atskaņotājiem, datora skaļruņiem un tamlīdzīgi. Audio interfeiss ir atsevišķa daļa no mehānisma, kas tiek pievienots tavam datoram un nodrošina labāko audio kvalitāti, vienalga vai audio ieraksts tiek veikts datorā, vai arī tas tiek atskaņots no paša datora.

Audio interfeiss

Tascam-US-366 InterfeissAudio interfeisi ir pieejami dažādās formā, izmēros un cenās. Sākot ar kaut ko pavisam mazu, kas tiek pievienots tavam viedtālrunim beidzot ar rūpnieciskiem modeļiem, kuri spēj ierakstīt simfonisko orķestri. Vairums pieejamo audio interfeisu ar savienojas caur USB ieeju tavā datorā, Tie satur daudz kontaktligzdu, kuras saņem datoram sūtīto audio un spēj “pārtulkot” datora datus uz audio, kurš pēc tam tiek atskaņots austiņās vai skaļruņos.
Kā piemēru ņemsim TASCAM US-366 interfeisu – tas ir piemērots interfeiss standarta ierakstiem. Tam ir lieliska skaņas kvalitāte, tas spēj saņemt līdz pat četrām audio ievadēm (ieskaitot ģitāru) un tam ir trīs audio izejas ligzdas (divas savienošanai ar stereo pastiprinātāju vai diviem monitora skaļruņiem, un viena stereo austiņām).
US-322A ir lētāks modelis, kuram nezūd skaņas kvalitāte, taču tam ir mazāk opciju, tikmēr TASCAM UH-7000 ir radīts augstas klases studiju ierakstiem, kuri prasa īpašu uzmanību un precizitāti.

Savienošana ar datoru

Dažus audio interfeisus atliek vienkārši saslēgt un tiem jau vajadzētu darboties. Citiem nepieciešama attiecīgā interfeisa ražotāja programmatūra, lai interfeiss varētu sazināties ar datoru. Tavam interfeisam klāt būs instrukcijas kā tieši to saslēgt ar datoru.
Līdzko tas ir instalēts un saslēgts, tu vari izvēlēties interfeisu vai nu kā skaņas izeju un/vai ieeju. MAC sistēmai, jādodas uz APPLE MENU, jāizvēlas SYSTEM PREFERENCES un jānospiež SOUND. Šeit tu vari noregulēt interfeisu. Piemēram, ja tu vēlies klausīties YouTube caur austiņām, US-366 ir iebūvēta austiņu ligzda. OUTPUT TAB jāizvēlas US-366 un tagad jebkurš audio, kas tiek spēlēts datorā, caur US-366 tiek nosūtīts uz tavām austiņām.
Ja lieto WINDOWS,  jādodas uz START MENUCONTROL PANEL un jāspiež SOUND. Jānospiež PLAYBACK TAB un tur tu redzēsi pieejamās izvades ierīces. Izvēlies atteicīgo audio interfeisu un nospied SET DEFAULT. Tagad audio spēlēs caur tavu interfeisu.
Lai ierakstītu no interfeisa, tu vari rīkoties līdzīgi, kā pirms tam spiežot RECORDING TAB (priekš WINDOWS) vai INPUT TAB (priekš MAC).

Visbeidzot, divi USB interfeisa padomi:

  • Nesavieno interfeisu caur USB savienotāju. Pievieno to pa taisno caur USB ligzdu, kura atrodas datorā.
  • Ja tavs dators neatpazīst, ka caur USB ir pievienots interfeiss – ar ieslēgtu datoru, atvieno USB vadu no interfeisa un pievieno atkal atpakaļ. Tas bieži pamodina datoru un liek tam pamanīt, ka ir pievienota kāda ierīce.
  • Reply

    IndieGars

    19 08 2014

    Raksta ideja superīga…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase