Īstais vārds Džozefs Satriāni (Joseph Satriani), dzimis Vestburijā (Westbury) Ņūjorkas štatā 15. Jūlijā 1957. gadā. Džozefs ir amerikāņu multi-intrumentālists, taču galvenokārt viņš ir pazīstams kā viens no pasaules labākajiem roka ģitāristiem, kurš ir ieguvis vairākus Grammy Awards apbalvojumus.

Džozefa pirmais mūzikas instruments bija bungas. Tolaik viņš klausījās tādas grupas kā Jimi Hendrix, Cream, Led Zeppelin u.c. Kad viņš bija pārliecināts, ka saistīs savu dzīvi ar mūziku, kā galveno mūzikas instrumentu Džozefs izvēlējās ģitāru, jo tieši šis instruments viņu vilināja visvairāk. Džozefs nolēma mācīties ģitārspēli 14 gadu vecumā ,kad uzzināja par Jimi Hendrix nāvi. Futbola treniņa laikā, viņš dzirdēja par šo traģisko vēsti un, piegājis pie trenera, viņš paziņoja, ka aiziet no komandas, lai kļūtu par ģitāristu.

Pabeidzis skolu, Džozefs pārvācās uz San Francisko ,kur viņš pasniedza ģitāras privātstundas un daudzi no viņa skolniekiem ir ieguvuši slavu – tādi kā Kirk Hammet, Larry LaLonde, Charlie Hunter, David Bryson, Steve Vai u.c. 1984. g. Džozefs ieraksta savu pirmo solo albumu ‘’Joe Satriani’’, kurš paliek bez klausītāju uzmanības. Taču 1986. g. viņa bijušais skolnieks Steve Vai, pēc veiksmīgas uzstāšanās koncertā David Lee Roth grupā, runā ļoti labas atsauksmes par savu bijušo ģitāras skolotāju. Šāda veida reklāma bija ļoti svarīga priekš Džozefa, jo tieši tajā laikā, viņš bija ierakstījis savu otro solo albumu  ‘’Not Of This Earth’’. kopš tā momenta interese par šo vareno ģitāristu bija augusi.

1987. g. pēc trešā solo albuma ‘’Surfing With The Alien’’ ierakstīšanas, tika pārdotas ap 500’000 kopiju, un šis albums ieņēma 29. vietu pop-čartā. Kopš tā brīža Džozefa popularitāte sāka augt straujāk. Tajā pašā gadā Miks Džagers (Mick Jagger) uzaicina Džozefu piedalīties koncerta tūrē pa Austrāliju un Japānu. Pēc šiem koncertiem Džozefs paliek patiešām populārs.

Tuvākajos divos gados Džozefs ieraksta vēl 2 albumus ‘’Dreaming #11’’ 1988. gadā un ‛’Flying In A Blue Dream‛’ 1989. Gadā. Pateicoties šim albumam, Džozefs tiek nominēts uz Grammy Awards apbalvojumam. Pēc šo divu albumu ierakstīšanas Džozefs sadarbojās ar ģitāru kompāniju Ibanez, kura izveido Joe Satriani Signatūras (signature) ģitāruIbanez JS Signature.

1994.  g. Džozefs saņem ielūgumu no grupas Deep Purple, kura piedāva viņam laicīgi ieņemt no grupas aizgājušā ģitārista vietu.  Pēc dažu koncertu tūrēm viņam piedāvā palikt grupā, taču Džozefam bija savi plāni – viņš no tās aiziet.

1995.g. Džozefs strādā pie projekta G3 organizēšanas – G3 ir 3 populāru ģitāristu koncertu tūre, kur piedalījās Džozefs un Steve Vai, bet trešā ģītārista vietu ieņēma tādi ģitāristi kā Robert Fripp, Eric Johnson, Yngwie Malmsteen un John Petrucci.

Savas karjeras laikā Džozefs tiktālu ir ierkastījis 24 albumus un 13 reizes tika nominēts uz Grammy awards. Viņa muzikālā darbība joprojām turpinās!

 • Reply

  Janka

  02 07 2010

  Satch, tas ir super!

 • Reply

  J

  21 08 2010

  Satriani nav ieguvis nevienu no Grammy balvām, kurām ir nominēts 14 reizes

 • Reply

  Niko

  02 06 2013

  Nepatīk šis gabals un amerikāņu roks man vispār ne pārāk patīk, tizls viņš ir. šitais satriani gabals ir vnk pliks bezsakarīgs džems. mūzikālajam stāstījumam jābūt sakārtotākam.
  angļu roks ir ok

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase