Visatšķirīgākā no visām Airline ģitārām, ir JB Hutto (kas nodēvēta tās popularitātes kaldinātāja – blūzmena vārdā). Tagad tā ir pazīstama un kā sinonīms adresējas uz Džeku Vaitu (Jack White (The White Stripes).

Ģitāru ražoja Valco kompānija (Valco Corporation – kas tajā laikā bija Airline īpašniece). To varēja pasūtīt tikai caur ASV pastu (US mail) – Montgomery Ward katalogu – par 99,95 $ (1965 gadā tā bija liela nauda!)

 

Ģitārai bija dobumveida stiklplasta korpuss (Res-O-Glas hollow body), kā arī divi vienas spoles (single coil) skaņas noņēmēji, kurus katru kontrolēja ar vienu skaļuma (volume control) un vienu tembra (tone control) regulatoru – ģitārai bija arī kopējā skaļuma (master volume) regulators.

Tiltiņa skaņas noņēmējam (bridge pickup) bija arī papildus  “boost” funkcija (spēcīgāka un mazliet roķīgāka skaņa), ja tā toņa kloķis tika aizgriezts līdz lejai. Tas deva šai ģitārai īpašu un atšķirīgu “iekodienu” šajā pozīcijā.


Oriģinālie modeļi tagad tirgojās ap 1500-1600 Ls. To pārstāja ražot jau 1966 gadā. Kopš šis ģitāras modelis ir izdots atkārtoti (šoreiz ražotājs ir Eastwood kompānija, kopš 2004 gada) – ar mahagonija koka korpusu un skaņas toņa ekranizāciju, tos var iegādāties ap 900 Ls. Koks tika nomainīts pret koku tāpēc, ka tas piešķir elektriskai ģitārai tās klasisko skanējumu.

Valco Airline kompānija ražoja ģitāras tikai ASV, savukārt Eastwood to dara pārsvarā Ķīnā un Dienvidkorejā. Tos ražo arī ar trijiem noņēmējiem, atšķirīgām detaļām (dažādi regulatori, grifa uzbūve, kolkas u.c.) un humbuckeriem (humbucker – dubultās spoles noņēmēji)

Video redzama ģitāras oriģināla demonstrācija:

Video ar The White Stripes (ģitāra redzama kā video, tā saklausāma ierakstā):

Informācijas avoti:

Bildes no:

  • www.eastwoodguitars.com
  • www.nunatsiaqonline.ca/archives

  • Reply

    hit

    08 08 2010

    Paldies, interesants lasāmgabals.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase