Šis gads, ļoti iespējams, kļūst par pirmo daudzgadējam ģitāristu konkursam Guitar Battle, kas tiek organizēts, lai veicinātu latviešu mūziķu profesionālo attīstību, mudinot ģitāristus radīt savus oriģinaldarbus un ļaujot tos izrādīt plašākai publikai.

Protams, konkursa uzvarētāji tiks sveikti arī ar balvām no atbalstītājiem. 1. vietas ieguvējs savā īpašumā saņems pavisam svaigu Yamaha Pacifica 611HFM elektrisko ģitāru, kuru nodrošina konkursa galvenais atbalstītājs, mūzikas instrumentu ražotājs YAMAHA. 2. vietas ieguvējs iegūs Peavey Bandit elektriskās ģitāra kombi no Rock Distribution. 3. vietas ieguvējs tiks pie kāda cita labuma no mūzikas veikala Sound Factory. Savukārt Ģitārspēle.lv sveiks trīs, mūsuprāt, labākos konkursantus, sniedzot tiem iespēju bez maksas izmantot Ģitārspēle.lv Servisa pakalpojumus.

Konkurss noritēs divās kārtās: 

1) Līdz 28. aprīlim jāieraksta vai jānofilmē paša sacerēts skaņdarbs, MP3 vai video fails jāaugšupielādē kādā no bezmaksas serveriem (piemēram, www.failiem.lv), un links uz to jāsūta uz battle@soundfactory.lv, minot arī savu vārdu, uzvārdu, vecumu, pieredzi, stilu, grupu kurā spēlē (ja tāda ir), kā arī, pievienojot fotogrāfiju ar sevi!

2) 1. maijā tiks paziņoti 10 žūrijas izvēlētie ģitāristi, balstoties uz iesūtītajiem ierakstiem. Finālā, 8. maijā, uz skatuves tiksies visi desmit finālisti, kur tiem būs jāuzstājas “dzīvajā” uz Latvijas 1. Rokkafejnīcas skatuves.

Katram būs jāspēlē viens savs skaņdarbs un viena kaverversija. Uzstāties daībnieki varēs gan vieni paši, gan kopā ar pavadošo grupu vai fonogrammu uz CD vai USB datu nesēja. Uzstāšanās laiks nedrīkst pārsniegt 10 minūtes. Sagatavošanās laiks 5 minūtes. Kopējais dalībniekam atvēlētais laiks ir 15 minūtes.

Konkursa noslēgumā mini-koncertu sniegs arī starptautiski atzīts ģitārists, “Yamaha” pārstāvis Dave Goodman!

Konkursa noteikumi.

Konkursam var pieteikties jebkurš ģitārists līdz 30 gadu vecumam. Iesūtītajam skaņdarbam jābūt pašsacerētam. Ieraksts var būt jebkurā stilā – gan tīri instrumentālā kompozīcija, gan ar vokālu (dziesma), tāpat var būt ar pilnu pavadošo sastāvu (bungas, bass ģitāra, taustiņinstrumenti  utt.). Nekas neierobežo jūsu radošo ideju – viss ir atkarīgs no jūsu entuziasma un izdomas, un īstenošanas iespējām. Ierobežojums – dalībnieks var iesniegt tikai vienu skaņdarbu. Skaņdarba garums nedrīkst pārsniegt 10 minūtes.

Dalībnieki tiks vērtēti (izmantojot desmit punktu vērtēšanas sistēmu – 1 ir sliktākais 10 ir labākais vērtējums) pēc četriem kritērijiem: skaņa, tehnika, stila izjūta un atraktivitāte. Dalībnieks, kurš saņems visvairāk punktu, iegūs pirmo vietu.

Žūrija sastāvēs no vairākiem profesionāliem ģitāristiem un mūziķiem, kā Kaspars Zemītis, Armands Alksnis, Rūdolfs Kreicbergs (MC) Inese Bērziņa, Artūrs Kutepovs, Dave Goodman (Vācija), Rihards Vilciņš (Sound Factory), Gints Dobbermanns (Yamaha) u.c.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvani uz 20027337 vai raksti uz battle@sounfactory.lv!

Jau pieteikušies dalībnieki laika gaitā tiks publicēti arī GuitarBattle.lv.

Seko līdzi jaunumiem un tiekamies Guitar Battle 8. maijā!

 • Reply

  futzal

  13 04 2013

  Ģitāra neizskatās slikta. hmm

 • Reply

  1234

  14 04 2013

  Kāpēc tikai viens dalībnieks?

 • Reply

  123

  20 04 2013

  var youtube linku iemest e-pastā?

 • Reply

  Jeff

  29 04 2013

  baaac, kur ir visie tehniskie ģitāristi? Tikai rock un jazz… ola englund un keith merrow īstie tagadejie pārstāvji!

 • Reply

  123

  01 05 2013

  Nu kas notiek? ir jau 2. maijs. Kur ir Finālisti izsludināti? :/

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase