Justin Sandercoe CD coverAustrāliešu ģitārists Džastins Sanderko (Justin Sandercoe) spēlē ģitāru jau no agras bērnības. Par skolotāju viņš sāka strādāt ģitāras institūtā (ICMP) Londonā, kur pasniedza stundas gan parastiem cilvēkiem, gan dažādām slavenībām, piemēram, akustiskās ģitāras zvaigznei Keitijai Melua (Katie Melua). Pateicoties labi nopelnītai dīkstāvei, Sanderko nesen attapās apskaužamā situācijā un bija gatavs izdot savu debijas albumu Small Town Eyes.

Kā tu iesaistījies ģitārspēles mācīšanā?

Es sāku pasniegt privātstundas, kad man bija 12 gadi, kas ir diezgan smieklīgi, jo es nebiju īpaši labs ģitārists. Es mēdzu nopelnīt dolāru par stundu no kaimiņu bērniem un nopelnīto naudu maksāju skolotājam, kurš reāli mācēja spēlēt.

Kas padara tavas ģitāras nodarbības tik populāras?

Esmu pasniedzis ļoti daudz ģitārspēles stundu un es zinu, kādas kļūdas cilvēki pieļaus, pirms viņi tās ir pieļāvuši. Esmu mācījis barre akordus 500 reizes, tāpēc es zinu, ka cilvēki nenovietos īkšķi pareizajā vietā, ka viņi spiedīs pārāk stipri un ka viņu ceturtais pirksts slāpēs piekto stīgu. Jūs sākat ar kaut ko vienkāršu, sekojiet manai metodei un attopaties ar labu ģitārspēles repertuāru. Esmu arī ļoti organizēts, tāpēc visas manas nodarbības norit loģiski viena pēc otras.

Vai tev pietiek laika vingrināties?Sandercoe-07-desat

Es daudz spēlēju un rakstu, bet vingrināties man īpaši daudz laika nepietiek. Es ātri kļūstu apsēsts ar dažādām lietām. Pēdējais bija Džefs Beks; es iemācījos kādu pusduci viņa dziesmu, bet tagad, kad manas dziesmas ir ierakstītas, esmu atpakaļ pie 3-4 stundu vingrināšanās dienā.

Ko tu savā ģitārspēlē vēlētos uzlabot, ja tev būtu papildus laiks?

Es visvairāk vēlētos attīstīt savas dziesmu rakstīšanas prasmes. Ja es sastopos ar kaut ko tādu, ko gribu uzrakstīt, bet nevaru nospēlēt, tad es strādāju ar šo skaņdarbu, līdz man tas izdodas. Ir arī dziesmas, kur es spēlēju ģitāru, harmonikas un dziedu, tāpēc es arī cenšos piestrādāt pie koordinācijas.

Braucot tūrēs un paralēli mācot ģitārspēli, kā tu panāci sava debijas albuma Small Time Eyes izdošanu?

Vienmēr esmu rakstījis dziesmas. Pat Keitija Melua dzied vienu no manām dziesmām. Allaž esmu vēlējies izlaist pats savu albumu, bet vienmēr esmu bijis aizņemts ar citām lietām, piemēram, tūrēm utt. Kad Keitija pabeidza savu tūri un sāka strādāt pie sava albuma, es nolēmu, ka arī man ir jāsaņemas un jāieraksta albums.

Vai tev ir pašam sava dziesmu rakstīšanas formula?

Puse no dziesmām sanāca vienā metienā, kad man iešāvās prātā kāda ideja, tā jau bija vesela dziesma. Tās arī ir vispatiesākās un emocionālākās. Viena no dziesmām, Cutting Out, sākumā bija domāta kā instrumentāla ģitāras melodija, bet vēlāk es nolēmu, ka šī melodija ir pelnījusi kļūt par vokālu dziesmu.

Tu esi pazīstams, kā ģitāras skolotājs, vai tu jūti lielu spriedzi spēlējot publikas priekšā un parādot savas ģitārprasmes?

Neuzskatu sevi par tik ļoti labu spēlētāju un nedomāju, ka man būtu tik daudz ko parādīt. Es mazliet kautrējos par to, ka cilvēki domā, ka esmu tiešām labs ģitārists. Neuzskatu sevi arī par iesācēju, bet nedomāju, ka esmu nākamā ģitāras leģenda. Cenšos būt atklāts par savām spējām un uzstāties no sirds.

Džastina YouTube kanāls

Avots: žurnāls Total Guitar

 • Reply

  Draugiem lietotājs

  12 03 2011

  Paldies par interviju! varēja ielikt saiti uz džastina mājaslapu: http://www.justinguitar.com/

  esmu mācījies no turienes, un vispār silti iesaku iesācējiem neiet uzreiz pie pasniedzēja bet iziet iesācēju kursu un varbūt izlasīt practical music theory. viņa grāmatas un DVD ir zelta vērtē, tiešām :):)

 • Reply

  Toms

  22 03 2011

  heh..es no viņa stundām iemācijos pašus pamatus… tiešām jāsaņemās DVD nopirkt 🙂

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase