Jau dažus gadus par modes lietu ir kļuvis spēlēšanas stils – “Guitar Tapping” vai “Drifting” (uzsitieni pa stīgām). Tas ir vēl viens apliecinājums tam, ka uz ģitāras ir iespējams sacerēt daudz vairāk mūzikas nekā tas jau ir paveikts šobrīd – kā melodiju skanējumos un tembros, tā arī spēlēšanas veidā! Šajā rakstā apskatīsim 4 populārus šā stila video!

Bet, vispirms noskaidrosim terminu nozīmi. Tos lietojot ģitārspēles kontekstā, visbiežāk ir jāsaprot – abas rokas spēlē neatkarīgi viena no otras – dažādos veidos radot dažādas skaņas, kas pārsvarā ir maigos un ēteriskos toņos – vienas rokas uzsitienu (hammer on) un uzsitienu harmonijām (slap harmonics) dēļ.  Būtībā – drifting – ir talantīgi nospēlēti uzsitieni un tā saucamies “Travis picking” (spēlēt basa notis ar īkšķi, bet ar pārējiem pirkstiem melodiju. Šim stilam ir nepieciešama liela precizitāte un augsts prasmju līmenis. Kādreiz noteikti video nodarbībās iemācīsimies to darīt – vismaz visvienkāršākajos veidos, kā arī apskatīsim pieminētos jaunos terminus un tehnikas sīkāk! Bet tagad – skatāmies VIDEO!

 

1. video ir “Erik Mongrain – Airtap!” – ģitāru viņš tur guļus – kā kokli! Pamēģiniet mājās uzspēlēt kādu vieglu melodiju vai arī Do Mažora gammu šādā veidā! Viegli? 🙂 Ģitāra viņam ir noskaņota īpašā skaņojumā: FACFCF. Pārsvarā lieto tā saucamos “open string tuning” (nospēlējot visas brīvās stīgas – skan akords)

2. video: “Andy Mckee – Guitar Drifting“. Lūk arī piemērs – kā var “driftot“, turot ģitāru ierastajā variantā.

3. Vēl viens spilgts piemērs – no slavenās filas “August Rush“. Lūk arī viņa izpildītā dziesma “Slapping Song“, pirmoreiz saskaroties ar ģitāru: “Guitar Slapping Song”. Puika, kā jau filmā, pa īsto nespēlē, bet izskatās iespaidīgi!

4.John Butler – Ocean. Šis ir piemērs “Guitar tapping” tehnikai (uzsitieni ar kreiso roku), kuru lieto gandrīz visas dziesmas garumā.

Kurš video/skaņdarbs Jums patika vislabāk?

  • Reply

    Vārds (nepieciešams)

    22 08 2010

    par video- skaisti jau ir,bet vai tas ir vajadzīgs lai to izlemj katrs pats, tas ir sava veida šovs un kam man mainīt spēles manieri ja to pašu var nospēlēt ari ierastajā spēles manierē,starp citu diezgan vienveidīgi, bet cepuri nost veču priekšā smuki!!!Tās ir tikai manas domas. Starp citu tapping savu popularitati sasniedza 80-jos,tad tas piegriezās un tagad atkal esam atpakaļ jau jaunā limenī.Lai jums viegli pirksti!!!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase