Šo otrdien, 18. septembrī, restorānā Uguns Dzēsējs smagā roka apvienība Colt, kuras sastāvā ir bijušais Opus Pro ģitārists un dziesmu autors Harijs Zariņš un kura pirms gada laida klajā savu debijas albumu “Sapņi lido debesīs” (nominēts arī Mūzikas ierakstu gada balvai), prezentēja savas dziesmas “Uguns Dzēsējs” videoklipu, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Ugunsdzēsības sporta federāciju un neskaitāmiem atbalstītājiem. Pati dziesma, kuras mūzikas un teksta autors ir Harijs, tika laista klajā pirms pāris mēnešiem, atzīmējot nacionālo Ugunsdzēzības dienu, un tad arī tika nolemts, ka dziesma pelnījusi savu videoklipu.

Videoklipa režisors ir Reinis Ošenieks, kas plašāk, iespējams, pazīstāms kā sporta žurnālists, un operators – Jānis Šēnbergs. Dziesmas videoklipā viens diviem no galvenajiem varoņiem ir pirms kāda laika O-Kartes Akadēmijā iepazītais Jānis Buķelis, kas pats pēc profesijas ir ugunsdzēsējs. Savukārt Jānim līdzās spēlē latviešu aktrise, dziedātāja un raidījumu vadītāja Vita Balčunaite.

Dziesmas autors Harijs Zariņš, kurš Latvijas rokmūzikas vēsturē atzīmējies jau ar tādām ievērību izpelnījušām dziesmām kā “Rozā lietus” un “Tu un Es”, stāsta, ka ar lielāko prieku pieņēma šo piedāvājumu – uzrakstīt dziesmu, kas kādā veidā godinātu ugunsdzēsējus -, jo, kā izrādās, arī pats reiz strādājis par ugunsdzēsēju. Viņš joko, ka “rakstot dziesmu par ugunsdzēsējiem, vismaz zini, ka tev priekšā jau nestāv neskaitāmas līdzīgas, kā tas ir, rakstot par mīlestību”. Starp citu, dziesma ierakstīta gan latviešu, gan angļu valodā.

Ģitārspēle.lv (Ernests Bordāns) pirms lielā notikuma aicināja trīs grupas pārstāvjus – Hariju Zariņu, Ati Ieviņu (vokāls) un Rolandu Majoru (ģitāra) – arī uz nelielu videointerviju, kurā puiši no Ogres brīvā sarunā iepazīstina ar sevi un grupu nedaudz tuvāk. Drīzumā gaidiet šo interviju Gitarspele.lv!

Piedāvājam noklausīties un noskatīties dziesmas latvisko versiju.

Kā arī anglisko versiju.

Novēlam grupai turpināt veiksmīgi kopt Latvijas rokmūzikas tradīcijas!

 • Reply

  Eduards Aksjoņenko

  19 09 2012

  Dziesma totāli iespārda.. Authentic Hard Rock – respect džekiem!

 • Reply

  sii

  20 09 2012

  Pirmā dziesma no čaļiem, kas ne visai, turklāt angļu valodā dziedonim neskan galīgi.

 • Reply

  xoct

  24 09 2012

  bullshit.rock.lv
  pilnīgi neomulīgi palika.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase