Sveicam “Ģitāristu dueļu 3. sezonas” fināla uzvarētāju – Alex Mercy – kurš kā balvu izcīnījis AT Trade sagādāto Gibson Les Paul Studio. Visas bildes no fināla – skatāmas mūsu galerijā!

Atskats uz pasākumu kopumā:

Kā zināms, lielākie Latvijas Ģitāristu dueļi tika rīkot jau trešo reizi – roka bārā Rock’n Riga, kas ap sevi konkursa kārtā pulcēja daudz spēlētgribētājus – solo ģitāristus!

Otrajā kārtā jeb 1/4 finālā tikušie 16 dalībnieki ceturtdienu vakaros dualējās savā starpā (katru reizi pa 2 pāri. Abi uzvarētāji no katra pāra cīnījās tās pašas dienas noslēgumā – pusfinālā). Tā pēc četrām nedēļām tika noskaidroti 4. pusfināla uzvarētāji jeb finālisti, kas mērojās saviem spēkiem tik ilgi gaidītajā un apmeklētajā 19. augustā. Pasākums tā apmeklētājiem un ģitāristiem sagādāja patīkamas emocijas un sniedza jaunu pieredzi!

 

Pasākumu vadīja Kaspars Bindemanis un Les Paul Studio demonstrēja Pauls Kravalis!

Par ritma sekciju atbildēja – Vilnis Krieviņš (bungas) un Eduards Glotovs (bass)

Lielākie joki bija par to, ka visi finālisti ir “Fenderisti” – katram bija Fender kompānijas ģitāra! (iepriekšējos dueļos finālos dominēja Gibson).

Fināla apraksts:

Finālisti (sākot no pirmās nedēļas uzvarētājiem):

 1. Artūrs Osipovs (Fender – Stratocaster)
 2. Alex Mercy (Fender – Stratocaster)
 3. Eduards Aksjonenko (Fender – Telecaster)
 4. Jānis Lesītis (Fender Squier – Telecaster)

Kā jau paredzēts noteikumos, pirmajā kārtā (raundā) bija jāspēlē un jāimprovizē pa “GOING DOWN – G3” tēmu, otrajā – jāspēlē no saraksta izvēlēta dziesma, bet trešajā – bez ritma sekcijas pavadības jāstājas aci pret aci – demonstrējot ģitārspēles mākslu!

Tā kā pilnīgi nejauši Eduards Aksjoņenko un Alex Mercy bija izvēlējušies skaņdarbu “Guns’n’Roses – Sweet Child O’Mine“, bet Artūrs Osipovs un Jānis LesītisEric Clapton – Cocaine“, tad tika izlemts, ka tāda būs arī uzstāšanās secība un pāri finālam – abiem duelantiem izpildot vienu dziesmu kopā!

Pirmais ģitāristu pāris: Eduards Aksjoņenko vs Alex Mercy

Tā kā pašam sanāca piedalīties, vairāk raksturošu no sava skatpunkta! Duelis sākās lieliski! Uzreiz varēja novērtēt pretinieka ģitārkolēģa augsto prasmju līmeni. Šis duelis, tāpat kā iepriekšējais, sagādāja prieku un baudu – tāda sajūta, ka tās nav sacensības, bet pieredzi gūstoša saspēle! Netrūka ne emociju, ne blūzpilno soliņu un lieliska grūva! Otrajā posmā “frāžpilni” nospēlējām Sweet Child O Mine, trešajā.

Mazliet nepaveicās ar mana Telecaster ceturto stīgu, kas pārplīsa otrā raunda pašā sākumā. Neko darīt – nācās turpināt spēlēt dziesmu, meklējot skanīgās notis uz pārējām stīgām. Biju domājis, ka paspēšu pirms trešā raunda to nomainīt, bet kā reiz ceturtās stīgas man rezervē nebija. Nācās spēlēt uz citas ģitāras (paldies cilvēkiem, kas noorganizēja!). Mazais satraukums par aizkavi lika sevi manīt. Bet, neskatoties ne uz ko, mēs muzikāli sapratāmies un dabūjām kārtīgi izspēlēties trešajā raundā. Tika noteikts pirmā pāra uzvarētājs! Pēc dueļa sarokojāmies un apsveicu Alex ar tikšanu tālāk!

Jau dienu mans mīļākais teiciens ir: “Tas, kas mūs nenogalina, padara mūs stiprākus”. no šī dueļa daudz mācījos un guvu jaunas atziņas un idejas, ka pilnveidoties tālāk. Viens no pirmajiem punktiem – vienmēr ņem līdzi rezerves ģitāru un stīgas!!  😉

Otrais ģitāristu pāris: Artūrs Osipovs vs Jānis Lesītis

Abi duelanti lieliski demonstrēja savas prasmes. Abiem bija kopīgs stils, kas sirdij tuvs: blūzs, roks, fanks. Varēja manīt, ka liela ietekme un iedvesmotāja vietā viņiem ir Eric Clapton – jo abiem sanāca lieliski soliņi viņa stilā – “sulīgas blūza frāzes” un skanīgi akordi! Trešajā daļā cīņa bija sīva un duelanti cīnījās vienlīdz labi – visu izšķīra fanu atbalsta balsojums – Artūrs tika tālāk!

Fināla pāris: Artūrs Osipovs vs Alex Mercy

Cīņa bija ļoti spraiga un sagādāja skatītājiem daudz krāšņu emociju! Uzvarētājs ir zināms un bildes redzamas. Labāk vienreiz redzēt, nekā 100x dzirdēt, tāpēc skatāmies video un lasām interviju ar uzvarētāju!

Apbalvošana

Pirms Pauls Kravalis pasniedz Alexam viņa izcīnīto Gibson Les Paul Studio, viņš teica: “Atnāc un paņem!” Tā Pauls nodemonstrēja, kā skan jaunā ģitāra, kopā ar savu skolnieku, Alexu, vēl paspēlējot skaņdarbu!

Paldies mūsu gitaristiem.lv komandai, kas līdz galam izturēja pasākumu. It īpaši liels paldies mūsu fotogrāfei: Lailai Aušeikai!

 • Reply

  Džefs

  20 08 2010

  Saņa – rules

 • Reply

  fiash

  20 08 2010

  Žēl, ka bija prom jādodas tad, kad LDz bija izlēmis, 23:00 nekas vēl īsti nebija pat vēl sācies 🙁 Vismaz varēja paklausīties kā Pauls ar bandu spēlē Cliffs of Dover 😀

 • Reply

  fiash

  20 08 2010

  Cliffs of Dover ir Eric Johnson skaņdarbs…

 • Reply

  braile

  20 08 2010

  vai nav kads video?

 • Reply

  Eduards Aksjoņenko

  20 08 2010

  Video, kā minēts, būs vēlāk! Tas intrigai un publicitātes kvalitātei (editēšanas stadijā) 😉

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase