Reinis Jaunais-1Ģitārists Reinis Jaunais, kurš pirms gada izdeva savu debijas albumu ‘’Plika ģitāra’’, ir atgriezies Latvijā pēc sava ceļojuma, kura laikā pamanījās sniegt piecus koncertus Jaunzēlandē, kā arī vienu koncertu Nīderlandē. Lielākā daļa koncertu auditorijas bija ārzemēs dzīvojošie latvieši. 

Jaunzēlandē koncerti tika sniegti trīs lielākajās pilsētās – Auklandē, Velingtonā un Kraistčērčā, kā arī krietni mazākā pilsētiņā – Otorohangā. Koncerti tika sniegti laika posmā no 17. februāra līdz 2. aprīlim. Vairums koncertu notika pateicoties Jaunzēlandē dzīvojošajām latviešu ģimenēm, kā arī Latvijas goda konsulam Jaunzēlandē – Lailai Jansonei. Jaunzēlandes latvieši koncertus uzņēma ar labu atsaucību.

Reinis Jaunais-2Bez koncertiem, Reinis Jaunais papildus sniedza arī vieslekciju par netradicionālām ģitārspēles tehnikām. Lekcijas klausītāji bija Otorohangas koledžas mūzikas studenti.

Kā jau minēts, ceļojuma laikā viens koncerts notika arī Nīderlandē – Amsterdamai kaimiņos esošā pilsētā Amstelvīnā, koncertzālē P60. Šajā koncertzālē līdz šim ir notikuši jau vairāki latviešu mūziķu koncerti.

Jau drīzumā Reiņa Jaunā mūziku varēs novērtēt arī rīdzinieki – 6. jūnijā notiks koncerts uz Kaņepes kultūras centra terases. Šajā koncertā ģitārists uztāsies kopā ar perkusionistu Artūru Veinbergu, kā arī ar elektroniskās mūzikas instrumenta – slīdskaņa – spēlētāju Dzintaru Briedi. Austrumniecisku skanējumu koncertā ienesīs arī persiešu tradicionālais mūzikas instruments santuri, kuru spēlēs Harijs Vagrants. Ieeja koncertā – bez maksas.

Reinis Jaunais-3Savukārt 9. jūlijā notiks mūziķa koncerts Latvijas Naivās mākslas muzejā Rīgā, kas atrodas peldošās mākslas galerijas ‘’Noass’’ telpās, uz AB Dambja.

Reiņa Jaunā pagājušā gadā iznākušo albumu ‘’Plika ģitāra’’ joprojām par ziedojumiem vai bez maksas var lejuplādēt internetā. Vairāk par mūziķa koncertiem var uzzināt viņa mājas lapā www.reinisjaunais.com.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase