gitarspeles-enu-diena-2011_21Šī gada 16. februārī norisinājās ikgadējais pasākums “Ēnu diena”, kuru rīko “Junior Achievment Latvia”. Tā ir iespēja skolniekiem iepazīties ar savu potenciālo nākotnes karjeras profesiju, esot par “ēnu” kāda uzņēmuma vai organizācijas darbiniekam. Ģitārspēle.lv uzņēmums konkursa kārtā no 25 kandidātiem izvēlējās 2 vispiemērotākos, kas arī pavadīja dienu kopā ar mani, Eduardu, un kolēģiem. Toms Feldmanis un Miks Vilnis ir jaunieši, kurus interesē viss par un ap ģitārām vairāk nekā hobija līmenī. Bildes ir skatāmas galerijā. Gribi zināt, kā mums gāja?

gitarspeles-enu-diena-2011_31. Dienu sākām ar došanos pie uzņēmuma sadarbības partneriem – Rock Distribution. Jaunieši paskatījās un iepazinās ar mūzikas preču izplatītāju firmu un tās ikdienas darbu. Mūsu uzņēmums pie viņiem iepērk produkciju, kā arī saņem pasūtījumus servisam, kur tās tiek sagatavotas pārdošanai. Diskutējām par pasaules vadošajiem ģitāru ražotājiem un modes tendencēm.

Vēlāk devāmies uz Ģitārspēle.lv Servisu (Ziepniekkalnā), kur satikām meistaru Nikolaju. Parādījām, kādas ģitāras un ar kādiem defektiem pie mums nonāk un kā dažādos gadījumos rīkojamies. Izstāstījām, kā saņemam, apstrādājam, pārbaudām un atdodam servisā nonākušās lietas (ģitāras, vadus, elektroniku u.c.). Ēnošanas brīdī tika veikta ladu nomaiņas operācija, tāpēc varēja novērtēt un saprast tehnisko svarīgumu, precizitāti un pacietību, ar kādu ir jāstrādā šajā darba vietā. Abām Ēnām bija iespēja izmēģināt kādas darbības arī pašiem, kā arī uzspēlēt uz mūsu ģitārām, kas paredzētas sagatavot nomai.

Tālāk sākās lielā tūre pa lielākajiem Rīgas veikaliem – mūsu daudzajiem sadarbības partneriem: Tava Skaņa, Mūzikas Centrs un AT&Trade, kurā Pauls Kravalis bija sagatavojis mazu ekskursiju un lekciju par ģitārām un ražotājiem. Ietestējām jaunos Gibson, Fender, Ibanez un… bandžo!! 🙂

gitarspeles-enu-diena-2011_28Paēduši gardas pusdienas, devāmies uz galveno Ģitārspēles mītni, Aspazijas bulvārī. Tā kā šajā trešdienā pasniedzu nodarbības es, tad pirmo mēs pavadījām piecatā – es, 2 ēnas un 2 skolnieki. Izrunājām gan par Slash, gan The Edge, gan Angus Young ģitārspēles stiliem. Katrā tēmā spēlējām konkrētos skaņdarbus: Sweet Child O’Mine, Vertigo un Highway To Hell. Darījām to 5 dažādās ģitāru partijās. Džams ne pa jokam!

Gāja tik labi, ka pat skolnieki, kas nāca uz pirmo nodarbību, ļoti vēlējās palikt arī uz nākošo. Tāpēc mēs vienubrīd bijām pat 7 !!!

Nākamās nodarbības pasniedza gan Miks, gan Toms, jo viņiem bija uzdots mājas darbs – sagatavot dziesmas un nodarbības tēmas. Džeki ar uzdevumu tika ļoti labi galā. Pirmajai grupiņai iemācīja Guns’n Roses – Don’t Cry un Wheatus – Teenage Dirtbag. Otrajā – gāja vaļā dažādi Metallica un citu izpildītāju rifiņi.

Iespaidi, jautrība, zināšanas un komunicēšana – ēnu diena izdevusies! Aktīvos interesentus, skolniekus, aicinām pieteikties arī nākamgad!

 • Reply

  Dzens

  18 02 2011

  Super!
  Tikai 16. marts vēl nav pienācis. Runa laikam tomēr ir par 16. februāri.
  Un vēl. Tas nav tas pats Hellcat, kas redzams ss.lv sludinājumā?

 • Reply

  Eduards Aksjoņenko

  18 02 2011

  Tā gan – 16. feb 😀

  Par hellcat – jā gan – tas pats. Drīzumā ielikšu kādu video ar skaņas testu. Laba giča par izdevīgu cenu!

 • Reply

  Griķis

  18 02 2011

  Izskatas ka jums gaja loti jautri . Bet spēju iedomāties cik daudz cilveku bus nakam gad 😀

 • Reply

  Roberts

  18 02 2011

  : P

 • Reply

  Miks Vilnis

  18 02 2011

  Bija tiešām reāli! Diena bija vnk perfekta!

 • Reply

  Amanda

  18 02 2011

  Piedalies Ēnu dienas veiksmes stāstu konkursā!http://www.enudiena.lv/lv/veiksmes-stastu-konkurss

 • Reply

  Artūrs

  20 02 2011

  Nemaz nezināju par šādu pasākumu, bet tas patiesībā ir labi. Diezvai mani nervi spētu ignorēt tik daudz apkārt esošas ģitāras. :/
  Izskatās, ka bija jautri.. nākošgad vajadzētu pamēģināt tikt starp ”izredzētajiem”. 😀

 • Reply

  Feldmanis Toms

  20 02 2011

  Visi, kas interesējas par un ap gičām, iesaku nākamgad piedalīties, jo pieredze, zināšanas un jautrība garantēta!!! 🙂

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase