Džimija Hendriksa radinieki, kas pārvalda viņa atstāto muzikālo mantojumu paziņojuši, ka, atzīmējot Hendriksa 70. dzimšanas dienu (tā tika svinēta pērnā gada 27. novembrī), šā gada 5. martā tiks izlaists jauns Džimija Hendriksa albums People, Hell & Angels ar 12 iepriekš nedzirdētiem Hendriksa dzīves laikā tapušiem studijas ierakstiem.

Jaunajā albumā iekļauti skaņdarbi, kas tapuši paralēli Hendriksa trio Jimi Hendrix Experience darbam. Līdz ar Electric Lady ierakstu studijas izveidi 1968. gadā, Džimijā Hendriksā radās milzīga degsme radīt jaunu materiālu, tādēļ viņš sāka cītīgu darbu studijā, pieaicinot savus draugus mūziķus un veidojot sadarbības ar tādiem māksliniekiem kā Buffalo Springfield, Stephen Stills, Billy Cox un citiem.

Džimija māsa par šo Hendriksa dzīves periodu vēlāk izteicās: „Viņš bija darbaholiķis.Viņš varēja strādāt, cik ilgi vien vēlējās, Džimijs pavadīja studijā tik daudz laika, it kā zinātu, ka viņam atlikuši tikai četri gadi. Mums ir neticams daudzums oriģinālu māsterierakstu, no kuriem liela daļa nekad nav izdoti.” Visiem Hendriksa nepublicētajiem ierakstiem ir izveidotas vairākas kopijas, kuras šobrīd glabājas drošās vietās un gaida arī savu laiku. Hendriksa māsa apgalvo, ka materiāls pietikšot vēl vismaz 10 gadiem.

Albumā iekļauto dziesmu skanējums atšķiras no ierastā Hendriksa – dziesmu tapšanā izmantoti Džimijam neierasti mūzikas instrumenti – perkusijas, taustiņinstrumenti, otra ģitāra un pat pūšaminstrumenti. Albuma izdevēji sola, ka šie skaņdarbi jaunos muzikālos virzienos ievadīs pat ­visnelokamākos Hendriksa fanus.

Džimija māsa Dženija Hendriksa par jaunizdevumu saka: „Šis albums vēlreiz pasvītros to, ko mēs visi vienmēr esam zinājuši: pasaulē nekad nav bijis un arī nebūs viņam [Džimijam] līdzvērtīgs muzikāls spēks, un mēs cienīsim un smelsimies iedvesmu no tā, ko viņš ir atstājis mums un arī nākamajām paaudzēm… bezgalība.”

Džimijs Hendrikss bija amerikāņu izcelsmes rokmūzikas dziesmu autors, ģitārists, kā arī dziedātājs. Lai arī Hendriksa slavas laiks bija ļoti īss un viņš dzīves laikā izdeva tikai trīs studijas albumus, viņš ir atstājis mūžīgu nospiedumu pasaules rokmūzikas vēsturē ar tādām dziesmām kā Purple Haze, All Allong The Watchtower, Little Wing un daudzām citām. Pasaules vadošie ģitārmūzikas mediji un žurnālisti Džimiju Hendriksu atzīst par visu laiku labāko un ietekmīgāko ģitāristu. Hendrikss bija kreilis un uz skatuves nereti izcēlās ar īpašām spēlēšanas manierēm, piemēram, ģitārspēli ar zobiem. Hendrikss mira 1970. gadā narkotiku lietošanas izraisītu komplikāciju dēļ.

Piedāvājam noklausīties pirms pāris dienām publicēto pirmo ierakstu no gaidāmā albuma.

 • Reply

  SuS-D4

  12 01 2013

  Fenomenāli! Definīcija krutam mūziķim – spēt izdot albūmus arī pēc nāves! Long live rock’n roll!

 • Reply

  3450746745

  13 01 2013

  ”Materiāls pietikšot” haha vēl izcelts 😀

 • Reply

  ibanez

  14 01 2013

  reāli, izklausās pēc Hendriksa.

  • Reply

   Bender.

   15 01 2013

   izklausās pēc Hendriksa jo laikam tas arī ir Hendrikss 😀

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase