Leģendārais ģitārists Džefs Beks (Jeff Beck) savas 45. gadu ilgās mūziķa karjeras kārtējo gadu noslēdz ar savas piektās Grammy balvas iegūšanu. Neilgi pirms tam viņa jaunākais studijas albums (pirmais pēdējo septiņu gadu laikā) „Emotion & Commotion” tika atzīts par visu laiku labāko Beka debijas albumu. Līdz ar popularitātes vilni, Džefs Beks sniedza ekskluzīvu koncertu 200 skatītājiem, kas notika 22. aprīlī,  Grammy muzejā.

Tiem, kas palaida garām unikālo iespēju būt klāt, dzirdēt un redzēt Beka meistarību, ierakstu kompānija Atco Records izlaida šī koncerta speciālu video ierakstu „Live and Exclusive from the Grammy Museum”. Kopš 26. oktobra ir pieejamas trīs versijas. Video versija ir pieejama tikai iTunes lietotājiem par 11,99 USD, savukārt audio versija izmaksās 7,99 USD.

Kopā ar Džefu Beku uzstājās dziesmu autors, mūzikas producents un Grammy balvas ieguvējs bundzinieks Narada Maikls Valdens (Narada Michael Walden), basģitāriste Ronda Smite (Rhonda Smith) un taustiņnieks Džeisons Rebello (Jason Rebello). Kopumā kvartets izpildīja astoņas dziesmas, četras no kurām bija no Beka jaunā albuma: „Corpus Christi Carol”, „ Nessun Dorma” un „ Over the Rainbow” kaverversijas, kā arī Beka un Rebello kopīgiem spēkiem sacerēto „Hammerhead”.

Koncerta programmā tika iekļautas arī tādas labi pazīstamas dziesmas kā „ Brush with the Blues” no Beka 1999. gada albuma „Who Else!”, The Beatles dziesmas „A Day In The Life” aranžējums (par kuru Džefs arī saņēma 2010. gada Grammy balvu) un vienreizējo džeza standarta „How High the Moon” versiju. Šova beigās tika atskaņota aizkustinoša „People Get Ready” Beka „firmas zīmes” versija, ko viņš ierakstīja tālajā 1985. gadā kopā ar dziedātāju Rodu Stjuartu.

Gandrīz visu 2010. gadu Džefs Beks pavadīja koncertējot ASV ar savu jauno programmu „Emotion & Commotion”, kā arī sniedzot vairākus koncertus ar Ēriku Kleptonu. Pirms savas ASV tūres noslēguma Beks piedalījās Ņūorleānas džeza festivālā (New Orleans Jazz Festival), Bonnaroo mūzikas festivālā un Ērika Kleptona „Crossraods” ģitārmūzikas festivālā Čikāgā.

Live and Exclusive from the Grammy Museum” dziesmu saraksts:

1. „Corpus Christi Carol”

2. „Hammerhead”

3. „Over The Rainbow”

4. „Brush With The Blues”

5. „A Day In The Life”

6. „Nessun Dorma”

7. „How High The Moon”

8. „People Get Ready”

Bildes no:
guitarplayer.com
classicrock.about.com

grammymuseum.org

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase